chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jak ochronić elewację przed glonami i grzybami?

Jak ochronić elewację przed glonami i grzybami?

20.07.2016
Często widzimy elewacje, które nawet w niedługim czasie od pomalowania, pokrywają są nalotem, mylnie nazywanym brudem. W rzeczywistości są to glony i grzyby, które porastają elewacje. Rozwijają się one głównie tam, gdzie mają wystarczająco dużo wilgoci. Jak zatem ustrzec się przed porastaniem elewacji?

Powodem pojawienia się grzybów na elewacji jest często sąsiedztwo zbiorników wodnych (jeziora, rzeki) i obszarów zielonych (łąk, pól, lasów). Grzyby do rozwoju na elewacji potrzebują odpowiednio długo utrzymującej się wilgoci. Im krócej elewacja pozostaje mokra – tym mniejsze ryzyko porastania.

Chemia budowlana - Muresko Premium. Fot. Caparol
Muresko Premium. Fot. Caparol
Jak zatem poradzić sobie z niekorzystnym dla ściany położeniu? Jedną z propozycji jest zastosowanie farby fasadowej Muresko Premium , która dzięki zastosowaniu technologii SilaCryl® zapewnia wysoki poziom ochrony przed wilgocią oraz znakomitą odporność na wpływy atmosferyczne.
Elewacje pomalowane farbą Muresko Premium są chronione przed wilgocią i dłużej pozostają czyste.
REKLAMA:


Właściwości:


- Odporna na warunki atmosferyczne.
- Hydrofobowa, nie wchłania wody.
- Zawiera dodatki przeciwko rozwojowi alg, pleśni i grzybów.

Chemia budowlana - Kationowa farba podkładowa CapaGrund Universal. Fot. Caparol
Kationowa farba podkładowa CapaGrund Universal. Fot. Caparol

Systemowe rozwiązania Caparol


W sytuacjach, gdy trzeba przyspieszyć malowanie elewacji mineralnej, należy zastosować kationową farbę podkładową CapaGrund Universal. Podkład nałożony na kilkudniowy tynk, umożliwia malowanie nawierzchniowe farbą Muresko Premium, która pozwala na dalsze schnięcie i utwardzanie tynku cementowo-wapiennego. Pozwala to zaoszczędzić czas i koszt utrzymania rusztowań, a w przyszłości cieszyć się czystą i odporną elewacją bez wykwitów wapiennych.

Autor: Caparol - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.1)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt