chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Bezspoinowe Systemy Ociepleń

Czytaj więcej chemia budowlana - Taras. Prywatna strefa relaksu
sposób wyświetlania:
BSO - tynki do dociepleń

Czasy, gdy zaprawę czy farby mieszało się na budowie ręcznie już dawno odeszły w zapomnienie.

Boniowanie to atrakcyjny sposób wykończenia elewacji. Polega na wykonaniu systemu ozdobnych rowków, dzielących powierzchnie ścian zewnętrznych budynku na mniejsze elementy. I choć jest zdecydowanie bardziej pracochłonne i kosztowne od zwykłego tynkowania, to jednak moda robi swoje.

Wybór koloru na elewację wymaga namysłu. Musi być zgrany z barwą dachówki, ze stolarką okienną i drzwiową oraz z innymi elementami, które współtworzą fasadę. Powinien także harmonijnie komponować się z otoczeniem.

Wiadomo że pies, szczególnie młody i nieułożony, może narobić szkód w ogrodzie. Ale żeby dorosły zwierzak „nadgryzł dom”? Okazuje się, że psia tęsknota za opiekunami - którzy wyjechali na Święta Wielkanocne, powierzając go opiece sąsiadów - przybrać może i taką formę.

Wielkie ZA-mieszanie z COLLOMIX. We wszelkich remontach i budownictwie kwestia czasu odgrywa bardzo ważną rolę. Firma COLLOMIX oferuje nam szeroką gamę profesjonalnych mieszarek ręcznych "CX" dzięki którym praca będzie przebiegać dużo szybciej i sprawniej, a dodatkowo odpowiednio przygotowane materiały będą miały pożądaną i jednolitą konsystencję.

Decydując się na docieplenie budynku, jedną z ważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć, jest dobór odpowiedniego rodzaju tynku. Obecnie największym uznaniem cieszą się tynki cienkowarstwowe, wśród których najpopularniejsze są tynki akrylowe i mineralne.

Estetyka elewacji obok niskiego kosztu budowy obiektu oraz jego energooszczędność odgrywają istotną role w procesie wyboru materiałów budowlanych na nasze wymarzone domy. Wśród wielu rodzajów wypraw tynkarskich stosowanych jako warstwy wykończeniowe ścian zewnętrznych, jedno z najnowszych rozwiązań stanowią tynki silikatowo-silikonowe.

Gdzie stosowane są tynki cienkowarstwowe, a gdzie stosowania tego rodzaju tynków nie zaleca się?

Wszyscy wiemy, że wszędzie otaczają nas kolory. Jednak rzadko pamiętamy, jak dużą mają siłę oddziaływania, wpływają na nasze decyzje, powodują zaskakujące reakcje, uspokajają, czy pobudzają do działania. Kolory i ich różnorodne połączenia oddziałują na człowieka znajdującego się wśród nich. Barwy, odpowiednio dobrane mogą np. uprzyjemnić życie rodzinne i towarzyskie.

Alpol Gips producent profesjonalnych materiałów chemii budowlanej wprowadził na rynek innowacyjny biały cienkowarstwowy tynk maszynowy lekki.

Wśród wielu rodzajów wypraw tynkarskich stosowanych jako warstwy wykończeniowe elewacji, dominującą grupę stanowią cienkowarstwowe tynki akrylowe. Obok tynków mineralnych, silikonowo-silikatowych czy mozaikowych są one doskonałym sposobem na uzyskanie różnorodnych faktur i kolorów, zarówno na tradycyjnych tynkach podkładowych jak i w systemach dociepleń wykonanych metodą BSO (bezspoinowy system ociepleń).

Tynki mozaikowe są odmianą tynków akrylowych. Służą one głównie do wykańczania części cokołowych budynków. Żywica akrylowa spaja kolorowe ziarna, tworząc szczelną, odporną na wodę warstwę. Mozaiki ALPOL produkowane są 72 kolorach. Zaleca się je do stosowania na suche podłoża lub w systemie ociepleń na styropianie.

Dwa systemy dociepleń opartych na styropianie i wełnie mineralnej.

Kamyczek czy kornik - jaki tynk prezentował by się najlepiej na naszej elewacji? Takie pytanie stawia sobie zapewne większość osób, kończących budowę domu.
123456
7
następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt