chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Bezspoinowe Systemy Ociepleń

Czytaj więcej chemia budowlana - Styropian DP Styropmin – najpopularniejszy od 30 lat
sposób wyświetlania:
BSO - czytelnia

W przypadku każdej, dosłownie każdej, termoizolacji, zarówno układanej w nowo budowanym budynku, jak i w już istniejącym, należy sobie odpowiedzieć na pytanie: gdzie jest ryzyko powstania tzw. mostków termicznych. To znaczy miejsc, przez które może uciekać nadmiernie dużo ciepła.

Ściany to jeden z łatwiejszych do ocieplenia elementów budynku. To duże, równe płaszczyzny, na których trzeba jedynie ominąć okna lub drzwi. Z drugiej strony gama płyt styropianowych przeznaczonych do izolacji ścian jest największa, a przez to wybór wydaje się skomplikowany.

Inwestycja w niepewnych czasach, także z państwowym wsparciem

Ciepła podłoga to nie tylko przyjemność i komfort w chłodny dzień. Ogrzewanie podłogowe przyczynia się również do większej oszczędności ciepła, a tym samym energii w domu. Jeśli zatem powiedziało się „A”, dobrze dodać też „B” i zastosować najlepszą izolację termiczną pod podłogą.

W 98 proc. składa się z powietrza, można go podawać recyklingowi wielokrotnie, a skutkiem jego zastosowania jest oszczędność energii. Te wszystkie cechy, ważne dla ekologii, ma najpowszechniejszy materiał ociepleniowy - styropian.

Zima to test dla skuteczności izolacji cieplnej domu. Im bardziej spada temperatura, tym bardziej odczuwamy uciążliwość „zimnych” miejsc. Szybka reakcja i przeprowadzenie docieplenia już wiosną to podwójna korzyść - nie tylko w następnym sezonie zimowym komfort mieszkania będzie większy, ale pozytywne skutki odczujemy także w upały.

Zaplanuj termoizolację już teraz i nie daj się drożyźnie

Docieplenie domu to kluczowy i niezbędny etap nie tylko budowy nowych obiektów, ale i modernizacji już istniejących. To rozwiązanie jednocześnie i oszczędne i ekologiczne. Zbyt dużo jest zatem do stracenia, by pozwolić sobie na niedociągnięcia i wady izolacji.

Termoizolacja ścian budynku najlepszą inwestycją w 2022 roku

Niższe rachunki za ogrzewanie to zaleta, która jest najczęściej wskazywana w kontekście zastosowania systemów ociepleń. Warto jednak wiedzieć, że takie rozwiązanie niesie ze sobą znacznie więcej, wpływając chociażby na nasze zdrowie. W jaki sposób to robi? Odpowiedź na to pytanie już za chwilę.

Dom musi trzymać ciepło w środku. Ile dokładnie – to wynika z przepisów budowlanych. Ustawowe normy zapotrzebowania na ciepło, a tym samym na energię potrzebną do jego wyprodukowania, są cyklicznie zaostrzane. To jeden z elementów proklimatycznej polityki Unii Europejskiej.

Gwałtownie rosnące ceny energii nadały nowy impet zainteresowaniu termomodernizacją domów. Jej głównym celem jest bowiem ograniczenie zapotrzebowania budynku na energię. Przełom jesieni i zimy to ostatni moment, by przeprowadzić ten proces przed nastaniem mrozów.

Około 20% wyprodukowanego w obiekcie ciepła ucieka przez jego ściany. By nie dopuszczać do tego zjawiska, ważne jest odpowiednie zabezpieczenie elewacji. Dzięki termoizolacji ciepło nie będzie tak łatwo uciekać na zewnątrz, a osiągnięcie komfortowej temperatury w środku będzie dużo łatwiejsze. Przełoży się to również na niższe koszty ogrzewania.

Podłogówka to komfortowy i zdrowy sposób ogrzewania domu. Jednak to, czy jesteśmy w stanie w pełni cieszyć się z jej zalet, zależy w dużej mierze od zastosowanej termoizolacji. Styropmin zaprojektował nowatorski system płyt styropianowych przeznaczony między innymi do tego celu.

Super schronienie przed zimnem i epidemią
Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt