chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Bezspoinowe Systemy Ociepleń

Czytaj więcej chemia budowlana - Termoizolacja w trudnych warunkach
sposób wyświetlania:
BSO - farby fasadowe

Marka Weber wprowadza na rynek nową linię produktów do szybkiego montażu systemu ociepleń. weber.therm NOVA.

Kolekcja Symfonia kolorów quick-mix zawiera 345 odcieni, spektrum barw sięga od bardzo intensywnych do takich, które mają delikatny i pastelowy charakter.

Poradnik kolorów FOVEO TECH to jedna z niewielu publikacji w Polsce prezentująca kolory elewacji.

Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią początek zewnętrznych prac budowlanych. Planując modernizację elewacji, już dziś warto zastanowić się, czym ocieplimy budynek i w jaki sposób go wykończymy.

W systemach ociepleń ważna jest funkcjonalność wszystkich części składowych.

Ocieplenie ścian zewnętrznych korzystnie wpływa na estetykę budynku i zapewnia ochronę elewacji przed działaniem czynników atmosferycznych – niskich temperatur, wiatru czy deszczu

Nakładanie tynków cienkowarstwowych wymaga precyzji, dokładności i umiejętności

Szukając miejsca na dom rodzinny czy stawiany z myślą o wypoczynku, staramy się znaleźć działkę, która urzeknie nas swą urodą, a jednocześnie spełni oczekiwania co do lokalizacji, infrastruktury i otoczenia. Coraz częściej i chętniej uciekamy z miasta, wybieramy bardziej zielone przedmieścia, spokojne wsie czy nawet lokalizacje z dala od innych zabudowań. Nierzadko w pobliżu wody – jeziora, stawu, rzeki, potoku. Pamiętajmy jednak, że w takich miejscach budynki narażone są na korozję biologiczną bardziej niż gdzie indziej. Dlatego wykorzystane do ich budowy i wykończenia materiały muszą być m.in. odporne na wilgoć.

Skutecznie kryje elewację, zapewniając jej niezbędną ochronę. Narażona na bezpośredni wpływ wielu szkodliwych czynników, odpowiada za faktyczny stan zewnętrznej powierzchni budynku.

Ostatni etap prac dociepleniowych związany jest z pokryciem budynku farbą elewacyjną, która zapewni mu estetyczny wygląd oraz ochroni przed negatywnymi skutkami działań atmosferycznych. Aby jednak mieć pewność co do skuteczności farby należy dopasować ją do rodzaju podłoża. Jak więc wybrać odpowiednią farbę?

Łatwość aplikacji, proste wykonanie i niewielki ciężar jednostkowy bezspoinowego systemu ociepleń - ETICS sprawiają, że jest to najbardziej powszechna forma poprawy izolacyjności termicznej budynków.

Wiele osób decyduje się na samodzielne odnawianie wnętrz – malowanie, tapetowanie, nakładanie preparatów pozwalających uzyskać efekty specjalne, np. metaliczny połysk, oryginalną fakturę, efekt trójwymiaru. Choć początkowo prace te wydają się trudne, szybko okazuje się, że po nabraniu wprawy efekty bywają więcej niż zadowalające. Nie tylko jednak wewnętrzne powierzchnie możemy samodzielnie efektywnie wykończyć – równie wydajnie i efektownie odnowimy elewację.

W minioną niedzielę w ramach akcji Dulux Let’s Colour ponad sześciuset mieszkańców wspólnie odmalowało 600 m2 toruńskiego budynku przy ulicy Gagarina 152. Fasadę ozdobiły rakiety i planety, nawiązując w ten sposób do najsłynniejszego astronoma – Mikołaja Kopernika.

200 eleganckich pasteli. Estetyka elewacji na długie lata. Skuteczna ochrona przed szkodliwymi czynnikami. Farba fasadowa ATLAS Salta to odpowiedź na potrzeby klientów poszukujących nie tylko cech użytkowych, ale i… piękna i harmonii w kolorze.

Wiosna to czas na porządki w domu i wokół niego. Usunięcie drobnych uszkodzeń, które pojawiły się wskutek zimowych mrozów, oczyszczenie terenu, zadbanie o trawnik i roślinność – dzięki tym m.in. czynnościom otoczenie naszego domu stanie się piękne i sprzyjające odpoczynkowi. Bardzo ważne jest też odświeżenie elewacji budynku.
Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt