chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Bezspoinowe Systemy Ociepleń

Czytaj więcej chemia budowlana - Błędy w sztuce – czego nie robić podczas ocieplania ścian zewnętrznych budynku?
sposób wyświetlania:
BSO - farby fasadowe

Przedstawiono wyniki badań porównawczych past pigmentowych różnych dostawców i oferowanych systemów kolorowania

Malowanie to najprostszy sposób na odnowienie elewacji domu

Weber.ton color to gotowa do użycia farba elewacyjna na bazie żywicy silikonowej

Farba silikonowa BOLIX F-RSLP jest przeznaczona do malowania standardowych podłoży budowlanych obiektów, poddanych renowacji lub konserwacji. Stosowana m.in. na płytach cementowych, elementach betonowych, murach ceglanych, tynkach cementowych i cementowo-wapiennych czy cienkowarstwowych tynkach mineralnych, silikatowych i silikonowych, posiada właściwości perlące.

Elewacja domu podlega znacznie silniejszym oddziaływaniom niż powierzchnie wewnątrz poszczególnych pomieszczeń. Zależy nam przy tym, by jak najdłużej pozostawała ona atrakcyjna wizualnie, pełniąc jednocześnie funkcje ochronne. Dlatego kolor, połysk czy faktura to jedynie fragment listy elementów, na które warto zwrócić uwagę, przygotowując się do wymalowania ścian zewnętrznych.

Marka Weber wprowadza na rynek nową linię produktów do szybkiego montażu systemu ociepleń. weber.therm NOVA.

Kolekcja Symfonia kolorów quick-mix zawiera 345 odcieni, spektrum barw sięga od bardzo intensywnych do takich, które mają delikatny i pastelowy charakter.

Poradnik kolorów FOVEO TECH to jedna z niewielu publikacji w Polsce prezentująca kolory elewacji.

Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią początek zewnętrznych prac budowlanych. Planując modernizację elewacji, już dziś warto zastanowić się, czym ocieplimy budynek i w jaki sposób go wykończymy.

W systemach ociepleń ważna jest funkcjonalność wszystkich części składowych.

Ocieplenie ścian zewnętrznych korzystnie wpływa na estetykę budynku i zapewnia ochronę elewacji przed działaniem czynników atmosferycznych – niskich temperatur, wiatru czy deszczu

Nakładanie tynków cienkowarstwowych wymaga precyzji, dokładności i umiejętności

Szukając miejsca na dom rodzinny czy stawiany z myślą o wypoczynku, staramy się znaleźć działkę, która urzeknie nas swą urodą, a jednocześnie spełni oczekiwania co do lokalizacji, infrastruktury i otoczenia. Coraz częściej i chętniej uciekamy z miasta, wybieramy bardziej zielone przedmieścia, spokojne wsie czy nawet lokalizacje z dala od innych zabudowań. Nierzadko w pobliżu wody – jeziora, stawu, rzeki, potoku. Pamiętajmy jednak, że w takich miejscach budynki narażone są na korozję biologiczną bardziej niż gdzie indziej. Dlatego wykorzystane do ich budowy i wykończenia materiały muszą być m.in. odporne na wilgoć.

Skutecznie kryje elewację, zapewniając jej niezbędną ochronę. Narażona na bezpośredni wpływ wielu szkodliwych czynników, odpowiada za faktyczny stan zewnętrznej powierzchni budynku.

Ostatni etap prac dociepleniowych związany jest z pokryciem budynku farbą elewacyjną, która zapewni mu estetyczny wygląd oraz ochroni przed negatywnymi skutkami działań atmosferycznych. Aby jednak mieć pewność co do skuteczności farby należy dopasować ją do rodzaju podłoża. Jak więc wybrać odpowiednią farbę?
Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2019 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt