chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Bezspoinowe Systemy Ociepleń

Czytaj więcej chemia budowlana - Skuteczna ochrona przed wilgocią
sposób wyświetlania:
BSO - systemy na styropianie

Ocieplenie ETICS na wełnie mineralnej jest trwałe oraz odporne na korozję chemiczną i biologiczną, ale jest też droższym rozwiązaniem niż termoizolacja płytami styropianowymi. Różnica w kosztach wynika z wyższej ceny wełny mineralnej stanowiącej podstawę systemu ocieplenia oraz z nieco wyższych kosztów robocizny.

Styropian to najpopularniejszy i najtańszy materiał termoizolacyjny, na którym realizuje się dziś ponad 80 proc. wszystkich dociepleń budynków w Polsce. Jednak sam styropian nic nie zdziała. Aby tworzył barierę zabezpieczającą budynki przed utratą ciepła, musi być używany w pakiecie z kompletnym systemem produktów chemii budowlanej. Eksperci Weber w drugiej części przewodnika po systemach ociepleń podpowiadają jakie praktyki stosować i jakich materiałów użyć do wykonania efektywnego docieplenia domu na styropianie.

Markę Caparol stworzyła infografik, dzięki której można dowiedzieć się, na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań najlepszego systemu ociepleń.

ETICS to zestaw dopasowanych do siebie produktów niezbędnych do prawidłowego wykonania izolacji termicznej budynku wraz z wykończeniową powłoką tynkarską. Jakość izolacyjności termicznej systemu ETICS, zależy od materiału termoizolacyjnego, użytego w tym systemie.

ETICS – sposób na długowieczny budynek to jedna z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych w Europie technologii dociepleń. Z perspektywy czasu wiele mówi się o jej trwałości. Dobrze zaprojektowany i wykonany system ETICS potrafi znacznie przedłużyć cykl życia budynku.

Czy nadchodząca jesień to dobry moment na rozpoczęcie ocieplania fasady nowego domu? Tak, jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Coraz częściej poszukujemy mieszkań z dobrze ocieplonymi ścianami i energooszczędnymi oknami. Warto wiedzieć, że wykonanie efektywnej termoizolacji wielkowymiarowych ścian wymaga szczególnej staranności i odpowiednio dobranych rozwiązań systemowych.

Metoda ETICS udoskonalona! System ocieplenia w technologii ETIXX

Ocieplanie ścian zewnętrznych budynku, choć to pozornie proste, wymaga zastosowania wielu dopasowanych do siebie i spełniających ściśle określone normy materiałów chemii budowlanej.

System ociepleń z użyciem standardowych płyt styropianowych lub płyt ze styropianu akustycznego - Europejska Ocena Techniczna.

ETICS - system ociepleń ścian na bazie styropianu

ETICS - system ociepleń ścian

ETICS - system ociepleń ścian na wełnie mineralnej

ETICS - system ociepleń ścian na styropianie.

Polistyren ekspandowany (styropian) stosuje się jako materiał termoizolacyjny, ponieważ...
1
234567następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt