chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Bezspoinowe Systemy Ociepleń

Czytaj więcej chemia budowlana - Taras. Prywatna strefa relaksu

Atlas Artis Style 2 - 25 mm

Dekoracyjna zaprawa z brokatem - typ CG2 WA

  właściwości  

EFEKT BROKATOWY - nadaje spoinie niepowtarzalny dekoracyjny wygląd i podkreśla urodę okładziny (zależy od natężenia i kąta padania światła, a także od usytuowania spoiny – ściana czy podłoga); brokat użyty w fudze to cienki film polimerowy, stosowany w lakierach samochodowych. Wielkość i kształt brokatu gwarantuje trwałość i wyjątkowy efekt wizualny.
COLOR PROTECT – przedłuża trwałość koloru - zapobiega powstawaniu przebarwień i wykwitów (fuga produkowana jest na bazie cementu glinowego), zwiększa odporność na zabrudzenia, promieniowanie UV oraz działanie olejów i detergentów; jednolitość koloru gwarantowana jest dzięki wyjątkowej jednorodności masy oraz równomiernemu rozproszeniu i roztarciu pigmentów.
EFEKT PERLENIA - maksymalnie zmniejsza nasiąkliwość - zastosowanie formuły hydrofobowych molekuł zabezpiecza podłoże przed zawilgoceniem.
MYKO BARIERA – zabezpiecza przed rozwojem grzybów, pleśni i glonów - na długi czas zachowuje estetykę okładziny i zdrowy klimat w pomieszczeniu.
OCHRONA ANTYBAKTERYJNA - w postaci domieszki srebra - srebro, dzięki swoim właściwościom aseptycznym, zwalcza kilkaset rodzajów bakterii i grzybów, które nie mogą się na nie uodpornić; dzięki srebru fugi na długo pozostają czyste i kolorowe; zawarte w fudze srebro jest przyjazne dla środowiska, nietoksyczne i nieszkodliwe dla człowieka.
Brokat znajduje się w całej masie spoiny - jeśli część brokatu uwolni się z powierzchni podczas użytkowania, będzie on nadal widoczny. Pozwala uzyskać idealnie gładką powierzchnię – zawiera bardzo drobne kruszywo. Posiada krótki czas wiązania – lekki ruch pieszy możliwy jest już po 3 godzinach od fugowania, co znacznie przyspiesza ostateczne czyszczenie okładziny i umożliwia szybkie oddanie jej do użytku; wraz z UNI-GRUNTEM i klejem ATLAS MIG lub PROGRES EXPRESS stanowi komplet wyrobów do szybkiego wykonywania okładzin.
10 kompozycji kolorystycznych – na bazie kolorystyki fug, silikonów i flizówek ATLAS.

  zastosowanie  

Służy do spoinowania okładzin z płytek w miejscach mokrych, wilgotnych i suchych – w łazienkach, kuchniach, korytarzach, na schodach itp. Doskonale komponuje się z mozaiką szklaną i ceramiczną, luksferami i płytkami metalizowanymi. Pozwala na fugowanie okładzin narażonych na odkształcenia – jest wysokoelastyczna – zalecana jest na: stabilne płyty drewnopochodne i g-k, ogrzewanie podłogowe i podtynkowe. Stanowi element linii ARTIS – kompletu produktów do wykańczania okładzin z płytek – wraz z odpowiadającymi jej kolorystycznie SILIKONEM, FUGĄ EPOKSYDOWĄ, FUGĄ ARTIS i FLIZÓWKAMI ATLAS.
* Rodzaj spoinowanych elementów – małe, średnie, wielkoformatowe; wymienione powyżej oraz ceramiczne (glazura, terakota, gres, mozaika), płytki z kamienia, mozaika szklana.
* Rodzaje podłoży – wymienione powyżej oraz tynki cementowo-wapienne, podłogowe podkłady cementowe lub anhydrytowe.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Torby foliowe: 2 kg
Kartony papierowe: 10 x 2 kg
Paleta: 36 kartonów (720 kg)
Przed przystąpieniem do fugowania, spoiny należy starannie oczyść z kurzu oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Szczeliny między płytkami powinny być jednakowej głębokości, dlatego w trakcie układania płytek trzeba na bieżąco usuwać z nich nadmiar zaprawy klejącej. Spoinowanie okładziny można rozpocząć dopiero po stwardnieniu zaprawy klejącej użytej do jej przyklejenia, nie wcześniej niż po 24 godzinach. W przypadku zastosowania kleju ATLAS MIG lub PROGRES EXPRESS spoinowanie płytek można rozpocząć już po upływie 4 godzin. Bezpośrednio przed przystąpieniem do fugowania powierzchnię płytek należy oczyść wilgotną gąbką, a także lekko zwilżyć same spoiny (zwłaszcza gdy zaprawa klejąca całkowicie wyschła lub - w przypadku remontów - w miejscach po starej fudze).
Materiał z opakowania wsypać do naczynia z odmierzoną ilością wody (proporcje podane w Danych Technicznych) i mieszać, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Czynność tę można wykonać ręcznie, bądź mechanicznie. Masa nadaje się do użycia po upływie ok. 5 minut i po powtórnym wymieszaniu. Po przygotowaniu należy wykorzystać ją w ciągu ok. 30-40 minut. Do raz przygotowanej zaprawy nie wolno już dolewać wody. Zaprawę wprowadzać głęboko i szczelnie w spoiny, za pomocą pacy lub szpachelki gumowej. Nadmiar zebrać ukośnie do krawędzi płytek. Przygotowanie fugi do użytkowania składa się z trzech etapów: mycia wstępnego, mycia końcowego i czyszczenia na sucho.
1. Mycie wstępne. Po wstępnym związaniu fugi (po zmatowieniu – ok. 30 min.) całą powierzchnię należy zmyć wilgotną gąbką. Spoiny o intensywnych kolorach należy dodatkowo zwilżyć dużą ilością wody i pozostawić do wyschnięcia. Mogą one w początkowym okresie użytkowania delikatnie „uwalniać” kolor, co nie stanowi wady produktu. Podczas mycia występuje niewielkie wymywanie brokatu, co jednak nie wpływa na ostateczny efekt dekoracyjny.
2. Mycie końcowe. Można je wykonać już po ok. 3 godz. Polega na ponownym umyciu powierzchni wilgotną gąbką.
3. Czyszczenie na sucho. W celu uzyskania jednolitego Efektu Brokatowego, po całkowitym związaniu fugi należy dodatkowo przetrzeć ją suchą ściereczką. Użytkowanie okładziny. Lekki ruch pieszy możliwy jest już po ok. 3 godzinach od fugowania. Pełne obciążanie zafugowanej powierzchni może nastąpić po około 24 godzinach.
Przed fugowaniem całej okładziny, należy wykonać próbne spoinowanie na niewielkim jej fragmencie (najlepiej na odpadzie płytki) i przeprowadzić kontrolne czyszczenie, w celu określenia wpływu fugi na użyty rodzaj płytek. Aby uniknąć ewentualnych różnic w kolorze, zaleca się, aby na jednej powierzchni stosować wyłącznie fugę o tej samej dacie produkcji i numerze partii. Fugę należy chronić przed zbyt intensywnym wysychaniem. Rzeczywisty kolor fugi ustala się po wyschnięciu, po około 2-3 dniach. W spoinach znajdujących się w miejscach szczególnych okładziny (narożniki zewnętrzne i wewnętrzne, dylatacje) stosować należy listwy wykończeniowe, np. FLIZÓWKI ATLAS, lub wypełnienie materiałami trwale elastycznymi, np. silikonem ATLAS ARTIS. Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu. Trudne do usunięcia resztki związanej już zaprawy zmywać środkiem ATLAS SZOP.
Ze względu na swoją postać – pył, preparat może mechanicznie podrażniać oczy i układ oddechowy. Wyrób należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Zaprawa po zmieszaniu z wodą posiada lekki odczyn alkaliczny. Zaleca się stosowanie rękawic ochronnych i ochrony oczu. Postępować zgodnie z Kartą Charakterystyki. Zaprawę należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych, oryginalnych torbach, w suchych warunkach (najlepiej na paletach). Chronić przed wilgocią. Okres przechowywania zaprawy w warunkach zgodnych z podanym wymaganiami wynosi 24 miesiące od daty produkcji, umieszczonej na opakowaniu. Zawartość rozpuszczalnego chromu (VI) w gotowej masie wyrobu ≤ 0,0002%.
Gęstość nasypowa (suchej mieszanki): ok. 1,2 kg/dm3
Gęstość objętościowa masy (po wymieszaniu): ok. 1,4 kg/dm3
Gęstość w stanie suchym (po związaniu): ok. 1,55 kg/dm3
Proporcje mieszania woda / sucha mieszanka: 0,20÷0,23 l / 1 kg, 0,40÷0,46 l / 2 kg
Min/max szerokość spoiny: 2 mm / 25 mm
Temperatura przygotowania zaprawy oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac: od +5 °C do +35 °C
Czas dojrzewania: ok. 5 minut
Czas gotowości zaprawy do pracy: ok. 30-40 minut
Wstępne mycie: po ok. 30 minutach
Mycie końcowe: po ok. 3 godzinach
Lekki ruch pieszy: po ok. 3 godzinach
Pełne obciążenie: po ok. 24 godzinach
Zużycie: Zależne jest od szerokości i głębokości spoin, rodzaju i wymiarów zastosowanych płytek.
Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt