chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Bezspoinowe Systemy Ociepleń

Czytaj więcej chemia budowlana - Skuteczna ochrona przed wilgocią

Jak poznać, że wykonawca, który ma nam zamontować system, jest profesjonalistą, a nie laikiem?

Przede wszystkim należy samemu zapoznać się z technologią wykonywania ocieplenia. Mnogość producenckich instrukcji (w postaci folderów, artykułów sponsorowanych w pismach branżowych, na stronach internetowych itp.) pozwala każdemu zrozumieć istotę ocieplania i technologię wykonania. Ważnym jest również, aby odwiedzić domy z poprzednich zleceń wybranego wykonawcy. Podczas takiej wizyty, nie można poprzestać jedynie na oględzinach zza płotu. Koniecznie trzeba zamienić kilka słów z inwestorem. Ten na pewno opowie nam o terminowości wykonanych prac, czystości na placu budowy, łatwości rozliczenia z wykonawcą i generalnie dogadywania się w wielu kwestiach. Bliższe oględziny elewacji pozwolą ocenić jakość robót – należy zwrócić uwagę na to czy tynk nie jest popękany, czy jego faktura jest jednorodna pod względem struktury i koloru, jak wykończone są miejsca szczególne elewacji takie jak cokół, naroża, ościeża itp.
Gdy wykonawca pojawi się już na placu budowy należy przyjrzeć się czy wykonawca jest odpowiednio przygotowany do prowadzenia prac: czy ma odpowiednią ilość rusztowań pozwalających wykonać prace na całej ścianie bez konieczności przesuwania go, czy dysponuje odpowiednimi narzędziami, czy nie ma już na wstępie jakiś własnych „innowatorskich” pomysłów, np. potanienia ocieplenia. W końcu czy ma odpowiednio dużą ekipę – będzie to miało znaczenie zwłaszcza przy tynkowaniu, kiedy to potrzebna będzie taka ilość ludzi, aby otynkowali jedną ścianę bez „przerw technologicznych”.

Atlas
Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt