chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » BSO » BSO - farby fasadowe » Farba zolowo-krzemianowa Sigma Mineral Topcoat

Farba zolowo-krzemianowa Sigma Mineral Topcoat

07.08.2015
Nowy produkt, oprócz wodnego szkła potasowego, zawiera w składzie także zol krzemionkowy. Kombinacja obu tych składników pozwoliła na uzyskanie trwałego spoiwa, które bez problemu przylega do każdego rodzaju powierzchni. Produkt w szczególności rekomendowany jest przy renowacji zabytków, a także wszędzie tam gdzie liczy się naturalność powłoki.

Chemia budowlana - Farba zolowo-krzemianowa Sigma Mineral
Farba zolowo-krzemianowa Sigma Mineral
Farba Sigma Mineral Topcoat przeznaczona jest zarówno do dekoracyjno-ochronnego malowania i renowacji wnętrz oraz fasad budynków. Produkt łączy w sobie podwójny mechanizm łączenia się z podłożem: fizyczny i chemiczny, dlatego można go stosować na wszelkiego rodzaju podłożach mineralnych, a także na starych powłokach i tynkach organicznych. Doskonale sprawdzi się przy dekoracji i ochronie podłoży surowych: tynków wapiennych, cementowych, cementowo-wapiennych, cegieł silikatowych oraz płyt włóknisto-cementowych. Jednocześnie specjalna formuła farby pozwala na malowanie nią powierzchni innych farb i tynków opartych na spoiwach syntetycznych lub gipsowych.
Cechą wyróżniającą Sigma Mineral Topcoat na tle innych dostępnych na rynku produktów jest fakt, że można nią malować suche, ale niewysezonowane tynki cementowe i cementowo-wapienne, czyli takie, które nałożono dopiero przed kilkoma dniami. Warunek jest jeden, powinny być dostatecznie suche o wilgotności max 5%.

Sigma Mineral Topcoat posiada mikroporowatą, otwartą dyfuzyjnie strukturę, co oznacza najwyższą paroprzepuszczalność przy równoczesnej ochronie przed wnikaniem wody opadowej, dzięki zawartym w jej formule hydrofobizatorom powłoki. Produkt cechuje się wysoką odpornością na działanie warunków atmosferycznych – również w środowisku miejskim – i obniżoną do zera zawartością rozpuszczalników organicznych, co sprawia że powłoka jest wysoce ekologiczną.
Co więcej, farba gwarantuje mineralnie matowy efekt wykończenia. Dostępna w komputerowym systemie kolorowania COLOR PRO z pewnością sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.
Warto zaznaczyć również, że Sigma Mineral Topcoat tworzy na malowanej powierzchni powłokę antystatyczną, która zabezpiecza przed zabrudzeniami.
REKLAMA:


Farba, dzięki swojej konsystencji jest także łatwa w aplikacji. Wymalowanie ścian, po wcześniejszym ich przygotowaniu, może odbywać się przy pomocy metody natrysku hydrodynamicznego lub pneumatycznego, jak i przy użyciu wałków z owczej wełny lub włókna poliamidowego. W zależności od rodzaju i struktury podłoża, a także metody aplikacji jeden litr farby wystarcza na pokrycie do 8 m2 powierzchni.

Sigma Mineral Topcoat


- rodzaj farby: zolowo-krzemianowa
- czas schnięcia: 4h
- rekomendowana liczba warstw: 2
- opakowania: 1 l, i 10 l.

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt