chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » BSO » BSO - tynki do dociepleń » THERMA+ DUO - podwojona moc ocieplenia

THERMA+ DUO - podwojona moc ocieplenia

17.03.2015
Fakt, że budynek posiada izolację termiczną nie musi oznaczać, że konstrukcja ta jest dobrze zabezpieczona przed stratami energii cieplnej. Może się bowiem okazać, że system ociepleń ma niewielką grubość lub wymaga renowacji. Nowe rozwiązanie THERMA+ DUO to sposób na wzmocnienie istniejącej izolacji.

Chemia budowlana -  Fot. ARSANIT
Fot. ARSANIT
Kompleksowy, bezspoinowy system ocieplania THERMA+ DUO to nowy produkt firmy ARSANIT. Jego podstawową funkcją jest zwiększenie izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych budynku, a cechą wyróżniającą - możliwość montażu na istniejącym już ociepleniu. Płyty termoizolacyjne mocowane są do starej warstwy za pomocą specjalistycznego kleju. Ponadto całość utwierdzana jest dzięki łącznikom mechanicznym (kołkom), które należy umieścić tak, aby przeszły przez wszystkie warstwy starego i nowego ocieplenia. W ten sposób zyskujemy pewność, że dwa systemy są dobrze zespolone. Rozwiązanie jest przydatne, kiedy nie chcemy demontować istniejącej izolacji, a po prostu ją wzmocnić. Pozwala to ograniczyć zużycie materiałów oraz utylizację znaczącej ilości gruzu, wpływając tym samym korzystnie na środowisko naturalne. Dzięki zastosowaniu produktu: zmniejsza się zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania budynku, zostaje wyeliminowany problem powstawania mostków cieplnych, wydłuża się żywotność elewacji.
System THERMA+ DUO to zestaw składający się z 7 dopasowanych do siebie produktów:

-zaprawa klejowa do przyklejania płyt styropianowych STYRAMIK THS-04
-styropian THERMO Fasada lub THERMO Fasada Extra
-zaprawa klejowa do zatapiania siatki zbrojeniowej THERMA+ TH-03
-siatka z włókna szklanego
-łączniki mechaniczne firm Bravoll lub EJOT zgodne z aprobatą
-podkład tynkarski gruntujący THERMAGrunt-AM, THERMAGrunt-SN, THERMAGrunt-ST, THERMAGrunt-SI
-tynk strukturalny THERMATynk-A, THERMATynk-SN, THERMATynk-ST, THERMATynk-SI, THERMATynk TM-010, THERMATynk TM-011.

REKLAMA:


Rozwiązanie posiada krajową aprobatę techniczną ITB, Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji, zostało także sklasyfikowane jako system NRO (nie rozprzestrzeniający ognia).
Chemia budowlana -  Fot. ARSANIT
Fot. ARSANIT


Źródło: ARSANIT

Autor: Arsanit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.8)

Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt