chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » BSO » BSO - tynki do dociepleń » Rynek dociepleń budynków spada od 2 lat

Rynek dociepleń budynków spada od 2 lat

18.03.2014
Firma badawcza IBP Research, specjalizująca się w analizach rynku chemicznego i materiałów budowlanych, opracowała kolejny raport na temat stosowania systemów dociepleń obecnie i na przestrzeni ostatnich lat. Ze względu na charakter polskich wykonawców budowlanych, nie zawsze trzymających się ściśle specyfikacji technicznej producentów, rynek ociepleń w naszym kraju tworzą:

a) systemy dociepleń kompletne (producenckie) - to systemy rozumiane zgodnie z nomenklaturą techniczną jako kompletne zestawy produktowe danej marki (systemy producenckie, o określonych produktach składowych).
b) systemy dociepleń składane (kombinowane) - to docieplenia ścian zewnętrznych, gdzie wykonawcy aplikują zestaw materiałów dociepleniowych składany samodzielnie z różnych produktów/marek (np. w ramach tego samego docieplenia stosują klej dociepleniowy Izolbet a tynk cienkowarstwowy Ceresit).

Aktualną strukturę produktową rynku przedstawia załączony wykres.
Chemia budowlana - Rynek dociepleń budynków spada od 2 lat

Rynek dociepleń ścian zewnętrznych ogółem zmniejszył się w 2012 roku o 4 procent, a w roku 2013 o 7 procent. Mowa tu o dynamice ilościowej, mierzonej metrażem docieplonych elewacji. W większym stopniu w ostatnich latach spadło zastosowania systemów kombinowanych, w mniejszym stopniu systemów producenckich.
W najlepszym swoim okresie (lata 2007-2008) w Polsce docieplało się rocznie ok. 45 mln m2 ścian zewnętrznych budynków. W zeszłym roku materiałami ociepleniowym pokryto niecałe 37 mln m2 elewacji.

Źródło: IBP Research

(MZ)
REKLAMA:


Autor: Izolbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.9)

Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt