chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » BSO » » Wełna na docieplenia

Wełna na docieplenia

12.05.2009
Firma Paroc Polska sp. z o. o. to producent wyrobów z wełny skalnej. Skała bazaltowa, która jest głównym składnikiem w procesie produkcji daje gwarancję trwałości, bezpieczeństwa i doskonałych właściwości termoizolacyjnych i mechanicznych m.in. pod różne systemy ociepleń.

Chemia budowlana - Wełna na docieplenia

Gama produktów oferowana przez firmę Paroc jest bardzo szeroka i można się zapoznać się z nią na stronie internetowej www.paroc.pl. W artykule tym przedstawimy tylko grupę produktów do ocieplania ścian zewnętrznych metodą „lekką mokrą” lub inaczej do bezspoinowego ocieplania ścian zewnętrznych budynków i ich własności izolacyjnych.
REKLAMA:


W skład grupy wchodzą płyty o zaburzonym układzie włókien i płyty o prostopadłym do powierzchni układzie włókien tzw. lamelle, które charakteryzują się znakomitymi parametrami technicznymi - szczegóły w tabelach.

Wszystkie wyroby produkowane są zgodnie z normą PN-EN 13162. Większość renomowanych producentów chemii budowlanej ma w swoich aprobatach technicznych zapis o stosowaniu wyrobów Paroc jako izolacji termicznej i akustycznej w ich systemie ociepleniowym na wełnie skalnej.
Wszystkie produkty Paroc do metody bso charakteryzują się: dobrą izolacyjnością termiczną , doskonałą izolacyjnością akustyczną, są niepalne (klasyfikacja reakcji na ogień A1) czyli całkowicie bezpieczne.

Izolacyjność termiczna (cieplna)
Izolacyjność termiczna to zdolność ograniczenia przepływu ciepła między ośrodkami o różnej temperaturze. Charakteryzuje ją współczynnik przewodzenia ciepła lambda [W/(m•K)].
Przeczytaj również: Co to jest ETICS
Produkty Paroc z wełny skalnej charakteryzują się niską wartością współczynnika przewodzenia ciepła, który waha się w granicach l=0,0037-0,041[W/(m•K)] zależnie od rodzaju produktu. Im wartość niższa tym materiał lepiej izoluje. Opór cieplny to powiązanie grubości danego materiału i właśnie współczynnik przewodzenia ciepła (R =d/ l[m2•K /W]).
Odwrotnością oporu cieplnego jest współczynnik przenikania ciepła U (U=1/R[W/m2•K ). Dla lepszego zrozumienia porównano w tabeli kilka materiałów, gdzie chcemy uzyskać taką samą izolacyjność termiczną, jaką posiada 10cm grubości PAROC PŁYTA FAS3:
Z tabeli wynika, że aby izolować tak jak 10cm wełny Paroc, trzeba np. zbudować przegrodę z cegły pełnej o grubości ponad 2 metrów.

Współczynnik przenikania ciepła U, którym posługuje się Minister Infrastruktury w rozporządzeniu z 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. nr 75 poz. 690 z 15 czerwca2002r.) mówiąc, że dla ściany warstwowej w budynku jednorodzinnym obowiązuje współczynnik przenikania ciepła U nie gorszy niż 0,3.

Chemia budowlana - Wełna na docieplenia

Możemy założyć, że budując ścianę warstwową, gdzie izolacją będą płyty PAROC stosując grubość co najmniej 120mm warunek U†0,3 będzie spełniony.Jednak przy rosnących kosztach ogrzewania wydaje się rozsądne stosowanie większych grubości izolacji nie czekając na zmiany w prawie. Budując dom za ok. 300 000,-pln zmiana grubości ocieplenia ścian ze 120mm na 150mm stanowi tylko 0,4% wartości całej inwestycji.

Dokładne wyliczenie współczynnika przenikania ciepła przy danej grubości izolacji można uzyskać, korzystając z programu komputerowego KONSTRUKTOR-PAROC, który jest dostępny na stronie internetowej www.paroc.pl.

Więcej informacji na temat produktów i ich stosowania można uzyskać na stronie internetowej www.paroc.pl, lub kontaktując się telefonicznie z firmą.Paroc Polska sp. z o.o.
ul. Gnieźnieńska 4
62-240 Trzemeszno


Autor: Paroc - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt