chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » BSO » BSO - nowości produktowe » Piany zimowe Tytan Professional – komfortowy montaż stolarki otworowej zimą

Piany zimowe Tytan Professional – komfortowy montaż stolarki otworowej zimą

09.12.2010
Pierwsze mrozy, opady śniegu i wahania temperatur – to warunki zdecydowanie nie sprzyjające wszelkim pracom montażowym. Zima przestaje być jednak przeszkodą, pod warunkiem zastosowania odpowiednich środków chemii budowlanej – takich jak zimowe piany Tytan Professional O2, których skuteczność przy minusowych temperaturach potwierdzają specjaliści.

Chemia budowlana - Piana Tytan Professional O2 65 zimowa Fot. Selena
Piana Tytan Professional O2 65 zimowa Fot. Selena
Pogarszające się warunki atmosferyczne charakterystyczne dla zimowych miesięcy, często bywają utrudnieniem dla inwestorów i wykonawców. Nie muszą one jednak oznaczać zamknięcia budów czy rezygnacji z zaplanowanych remontów. Aby skutecznie zabezpieczyć budynek w trudnych warunkach - podczas montażu stolarki otworowej, uszczelniania, czy prac izolacyjnych – skorzystajmy z zimowych wersji pian Tytan Professional O2. To produkty specjalnie dedykowane do stosowania przy minusowych temperaturach (do minus 10˚C), a przy tym gwarantujące doskonałe parametry techniczne.
Przeczytaj również: Den Braven Gunfoam-Winter
REKLAMA:


Tytan Professional 02 65 zimowa – najwyższa klasa wydajności


Przy temperaturach sięgających poniżej +5°C powinniśmy korzystać z poliuretanowych pian zimowych, które umożliwiają pracę nawet, gdy słupek rtęci spada do minus 10°C. Pamiętajmy, że czynnik temperatury wpływa nie tylko na czas utwardzania, ale również na wydajność produktu. Im niższa temperatura otoczenia i podłoża, tym więcej piany zużywamy. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie piana zimowa Tytan Professional O2 65 - rekomendowana do stosowania zimą, a przy tym wykazująca się najwyższą wydajnością. W dodatnich temperaturach wydajność wynosi aż do 65 l. Przy temperaturze 0˚C z pojemnika o wsadzie 750 ml możemy uzyskać nawet do 50 litrów materiału. Dużą oszczędność stosowania zapewnia najniższy stopień post-ekspansji, natomiast niskoprężna formuła skutecznie zapobiega deformacjom (co pozwala nam uniknąć powstawania wypaczeń w ramach okiennych czy ościeżach drzwi). Podczas prac montażowych zimową porą, wstępną obróbkę możemy przeprowadzać już po godzinie od nałożenia piany. Piana charakteryzuje się ponadto wysoką izolacyjnością cieplną i akustyczną, zapewniającą najwyższą szczelność drzwi i okien – wysokie parametry w zakresie akustyczności do 61 bD zostały potwierdzone certyfikatem.

Chemia budowlana - Piana  zimowa Tytan Gun oraz Piana zimowa Tytan Professional do PCV Fot. Selena
Piana zimowa Tytan Gun oraz Piana zimowa Tytan Professional do PCV Fot. Selena

Piana zimowa Tytan Professional do PCV – idealna do gładkich powierzchni


Niskoprężna piana Tytan Professional do PCV odznacza się 4-krotnie lepszą - w porównaniu z innymi pianami - przyczepnością do tworzyw sztucznych (120 kPa; do drewna 260 kPa). Z tego względu jest szczególnie polecana do połączeń z podłożem typu PCV. Piana cechuje się również podwyższoną wydajności do 50 l. Ze względu na dostosowanie do pracy w niskich temperaturach doskonale sprawdza się w okresie zimy.
Piana pistoletowa zimowa Tytan Gun to produkt przeznaczony dla profesjonalnych użytkowników, który dzięki doskonałej strukturze idealnie nadaje się do wypełniania szczelin, montażu drzwi i okien oraz izolacji cieplnej i akustycznej.

Piana zimowa Tytan Professional O2 Lexy – multipozycyjność i wygoda stosowania


Większość dostępnych na rynku pian wymaga trzymania puszki ułożonej dnem do góry – zimowa piana wężykowa umożliwia wygodną aplikację w każdej pozycji, co zwiększa komfort pracy przy samodzielnym montażu. Dodatkową zaletą produktu jest jego dostępność w dwóch pojemnościach – 300ml i 750 ml, co pozwala nam na dostosowanie ilości materiału do potrzeb remontu.
Chemia budowlana - Piana  zimowa Tytan Professional o2 Lexy oraz Piana zimowa montażowa o2 Fot. Selena
Piana zimowa Tytan Professional o2 Lexy oraz Piana zimowa montażowa o2 Fot. Selena

Piana zimowa montażowa O2


Wygodna w aplikacji zimowa piana wężykowa Tytan Professional O2, jest rekomendowana głównie do uszczelnień i montażu okien, także w minusowych temperaturach. Doskonałe właściwości wypełniające i wysoką trwałość docenią nie tylko fachowcy, ale także użytkownicy indywidualni. Piana zimowa Tytan Professional O2 jest gotowa do użycia nawet przy temperaturze do minus 10˚C. Tworzy niezwykle trwałą i szczelną warstwę, zapewniającą najwyższą izolację cieplną, a także chroni przed hałasem z zewnątrz.

Piany zimowe – piany letnie


Produkty zimowe Tytan Professional są rekomendowane do stosowania przy temperaturze otoczenia i podłoża, sięgającej do minus 10˚C. Piany zimowe mają taką samą moc spajania oraz właściwości izolacyjne jak piany letnie, co oznacza że doskonale sprawują się w temperaturach dodatnich i można je stosować także w letnich miesiącach, przy czym należy pamiętać że ta relacja nie działa odwrotnie - pian letnich nie możemy zastosować zimą.

Producent: Selena SA

Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt