chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » BSO » BSO - tynki do dociepleń » Termoizolacja w trudnych warunkach

Termoizolacja w trudnych warunkach

19.12.2017
Zima lubi zaskakiwać w najmniej oczekiwanym momencie, także na budowie. Jeśli termomodernizacja domu nie jest jeszcze zakończona, pojawia się dylemat: poczekać do rozpoczęcia kolejnego sezonu budowlanego, czy zaryzykować prace w trudnych warunkach atmosferycznych i skończyć pracę zimą.

Chemia budowlana - Fot. Kreisel
Fot. Kreisel
Jeśli zależy nam na dociepleniu obiektu o tej nieprzyjaznej dla prac budowlanych porze roku, należy śledzić prognozy pogody, gdyż w naszym klimacie to właśnie temperatura najczęściej krzyżuje plany inwestycyjne. Optymalny przedział temperaturowy, zalecany przy prowadzeniu prac ociepleniowych waha się od +5°C do +25°C. Dotyczy to nie tylko powietrza, ale także materiałów wykorzystanych do budowy domu, podłoża oraz wody zarobowej. Niestety w naszej szerokości geograficznej temperatura zimą oscyluje często wokół 0˚C, uniemożliwiając tym samym prowadzenie prac budowlanych. Decydując się na docieplanie w temperaturze poniżej +5˚C, trzeba mieć na uwadze związane z tym ryzyko, np. zmycia przez opad atmosferyczny nałożonego w takich warunkach tynku.

Ratunkiem na te problemy mogą być specjalne produkty zimowe, które umożliwiają prowadzenie prac w obniżonych temperaturach.

REKLAMA:


Zimowy system ociepleń to TURBO Z-SA, w którego skład wchodzą:


- zaprawa klejąca LEPSTYR Z 211
- klejąco-zbrojąca STYRLEP Z 221,
- zimowy podkład tynkarski TYNKOLIT Z-SA 341,
- zimowy tynk silikatowy SILIKATYNK Z 021.

WAŻNE:
Podczas prowadzenia prac produktami zimowymi temperatura zewnętrzna powietrza, podłoża i wbudowywanego materiału nie może być niższa niż 0*C, temperatura taka musi utrzymywać się przez ok. 8 godzin, w tym czasie produkty zwiążą. Po paru godzinach dopuszczalny jest spadek temperatury poniżej zera. Produkty zimowe proponowane przez KREISEL szybko wiążą, dzięki czemu mają wczesną odporność na działanie mrozu. Jest to ważna cecha, która pozwala na pracę przez większą część roku.

Autor: Kreisel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt