chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » BSO » BSO - systemy na styropianie » Na przekór upałom – ATLAS HOTER U2B i HOTER DL!

Na przekór upałom – ATLAS HOTER U2B i HOTER DL!

01.08.2017
Wysokie temperatury występujące w okresie letnim to dotychczas główny problem wykonawców prowadzących prace na elewacjach. Dzięki wyjątkowym właściwościom produktów ATLAS wykonanie ocieplenia na elewacji jest obecnie możliwe nawet w temperaturze +35 stopni C.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Na przekór upałom – ZESTAW LETNI ATLAS!


Upalne dni, a co za tym idzie wysoka temperatura powierzchni elewacji, mimo niezbędnych zabezpieczeń, powoduje szybkie wysychanie tynków i zapraw, znacząco skracając czas ich użyteczności. Pogarszają się również parametry robocze i efekt końcowy, wpływając negatywnie na trwałość elewacji.

ZESTAW LETNI ATLAS to propozycja produktów opracowanych specjalnie do stosowania w warunkach wysokich temperatur – do +35 stopni C.
W skład zestawu wchodzą:
REKLAMA:


- Klej do przyklejania termoizolacji HOTER S
- Styropian EPS
- Klej do warstwy zbrojonej HOTER U2-B
- SIATKA ATLAS 150
- Podkładowa masa tynkarska ANX
- TYNK SILIKONOWY ATLAS + dodatek letni HOTER DL

ATLAS HOTER U2B – to zaprawa klejąca do styropianu oraz do zatapiania siatki. W recepturze kleju zastosowano innowacyjną technologię żelu krzemianowego, którego wyjątkową cechą jest zdolność do pełnego wiązania wody. Akumulacja części wody zarobowej zapewnia pełną hydratację cementu – nawet w warunkach podwyższonej temperatury. Dzięki odpowiedniej gospodarce wodą, koniecznej do zakończenia procesu wiązania, tylko klej żelowy gwarantuje przyczepność do podłoży o różnym stopniu chłonności.

ATLAS HOTER DL – wydłużający czas otwarty letni dodatek do tynków dyspersyjnych umożliwia tynkowanie w temperaturze +35 stopni C. Jest łatwy w użyciu. Nie zmienia ponadto parametrów wytrzymałościowych tynków, ani nie wpływa na intensywność i barwę kolorów elewacji. Dodatek letni ATLAS HOTER DL pozwala na wydłużenie czasu otwartego o nawet 20%, czyli czasu, w którym możemy fakturować tynk.
Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt