chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » BSO » BSO - farby fasadowe » Stylowa fasada domu

Stylowa fasada domu

22.06.2017
Dom powinien wyglądać stylowo nie tylko w środku, ale też na zewnątrz. Warto więc zadbać o estetyczną i oryginalną elewację, by na co dzień przyciągała zachwycone spojrzenia przechodniów. Skutecznym sposobem, by to osiągnąć, jest pomalowanie fasady budynku na nowy odcień. Wybierając kolor z palety farb Jedynka Fasadowa będzie można stworzyć piękną wizytówkę domu.

Chemia budowlana - Fot. Jedynka
Fot. Jedynka

Jedną z podstawowych zasad jest to, że fasada powinna współgrać z elementami architektury ogrodowej. Z zielenią trawnika, brązami konarów drzew i szarością ścieżek betonowych dobrze będą komponować się jasne i stonowane kolory elewacji, takie jak beże i żółcie, które na dodatek będą rozświetlać budynek. Jeśli cała elewacja utrzymana jest w jasnych tonacjach - okna, drzwi czy rynny warto zaakcentować mocniejsza barwą np. bordo, by dodać stylizacji wyrazu.

Chemia budowlana - Fot. Jedynka
Fot. Jedynka
Z pomocą kolorów można optycznie zmieniać wielkość budynków. Jasne odcienie skutecznie powiększą mniejsze domy, a ciemne barwy wysmuklą te wielkopowierzchniowe. Nasycenie kolorów wpływa również na nagrzanie elewacji. Do miejsc nasłonecznionych zaleca się odcienie pastelowe, natomiast mocniejsze barwy można wykorzystać po stronach zaciemnionych.
REKLAMA:


Jeśli chcemy odrobinę odświeżyć fasadę, wystarczy wybrać kolor zgodny z jej aktualnym odcieniem. W szerokiej palecie barw Jedynka Fasadowa z łatwością będzie można znaleźć właściwą barwę. Dzięki trwałości kolorów i wysokiej odporności na warunki atmosferyczne farba na długo zapewni elegancki i ponadczasowy wygląd domu.

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt