chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » BSO » BSO - tynki do dociepleń » Ocieplanie ścian od wewnątrz - ciepły tynk ciepłochronny PERLICOVER TP500

Ocieplanie ścian od wewnątrz - ciepły tynk ciepłochronny PERLICOVER TP500

19.05.2017
W Polsce możemy się poszczycić olbrzymią ilością budynków zabytkowych z pięknymi ornamentami i zdobieniami na ich elewacjach. Bywają takie, w których stwierdzono zawilgocenie ścian. Są one oczywiście zamieszkiwane przez lokatorów lub służą jako obiekty użytkowe takie jak szkoły, przedszkola, urzędy itp. Chcąc zachować je w oryginalnym stanie i wyglądzie przy jednoczesnej poprawie warunków bytowych wewnątrz, często zostaje podjęta decyzja o dociepleniu ścian zewnętrznych.

Istnieją jednakże pewne ograniczenia spowodowane chęcią zachowania oryginalnego wyglądu ścian frontowych (najczęściej nałożone przez konserwatora zabytków) jak również specyfiką fizyczną tychże przegród. Zdarzają się również przypadki niemożności ingerencji w wygląd budynku z powodu braku zgody współużytkowników budynku bliźniaczego lub szeregowego. Biorąc pod uwagę powyższe problemy, jedynym ich rozwiązaniem okazuje się docieplenie od wewnątrz.

Należy jednak mieć świadomość, że ocieplenie od wewnątrz powinno być wykonane zgodnie z przygotowanym projektem oraz ze sztuką budowlaną. Projekt powinien uwzględniać przede wszystkim położenie pomieszczenia wewnątrz budynku, aby móc przewidzieć ocieplenie ścian wewnętrznych przylegających do zewnętrznej, oraz ewentualne ocieplenie stropu lub podłogi. Czynności te mogą okazać się niezbędne, jeśli mamy do czynienia z pomieszczeniem nad lub pod przestrzenią nieogrzewaną. Najważniejszą jednak kwestią jest dobór odpowiednich materiałów ociepleniowych . Od tego wyboru zależeć będzie komfort użytkowania ocieplanego pomieszczenia. Należy tutaj pamiętać o przesunięciu punktu rosy w głąb ściany, co powoduje jej wyższą wilgotność oraz niższą temperaturę w całym jej przekroju. Efekt ten grozi kumulowaniem się wilgoci w zewnętrznych warstwach i ich pękaniem w temperaturach poniżej 0°C.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. J. P. COVER
Fot. J. P. COVER
Jedną z możliwości ocieplenia ścian od wewnątrz jest zastosowanie ciepłego tynku ciepłochronnego Perlicover TP500. Produkt ten wyróżnia bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej λ = 0,066 [W/m·K]. Ponadto, pozwalając na swobodny przepływ pary wodnej, sprawia, że wilgoć znajdująca się wewnątrz przegrody, zostaje osuszona w sposób naturalny i bezinwazyjny. Inną zaletą jest płynna regulacja grubości warstwy, ustalana przez projektanta lub wykonawcę w zależności od potrzeb, bądź ilości miejsca na docieplenie przewidzianej. Cecha ta zapewnia oszczędność powierzchni użytkowej, co ma ogromne znaczenie dla lokatorów. Ciepły tynk ciepłochronny Perlicover TP500 jest produktem ekologicznym, o niskim ciężarze właściwym, którego aplikacja nie różni się znacząco od tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych. Klasa palności A1 oznacza, że jest on całkowicie niepalny, więc poprawiający bezpieczeństwo użytkowników ocieplonych pomieszczeń. Tworzy jednolitą i wytrzymałą powłokę, która pozwala na montowanie w niej zamocowań, w przeciwieństwie do rozwiązań alternatywnych. Jego odporność na pleśnie, algi i grzyby podnosi jakość powietrza wewnątrz budynku, a co za tym idzie, komfort użytkowania pomieszczeń. Najważniejszym jednak efektem docieplenia ścian od wewnątrz ciepłym tynkiem ciepłochronnym Perlicover TP500, jest oczywiście znacząca poprawa izolacyjności cieplnej ściany zewnętrznej, dzięki czemu widocznie ogranicza wydatki na ogrzanie budynku.

Chemia budowlana - Fot. J. P. COVER
Fot. J. P. COVER

Chemia budowlana - Fot. J. P. COVER
Fot. J. P. COVER

Chemia budowlana - Fot. J. P. COVER
Fot. J. P. COVER


Autor: J.P. COVER Sp. z o.o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt