chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » BSO » BSO - farby fasadowe » Nanosilikonowa farba fasadowa z „efektem samoczyszczenia”

Nanosilikonowa farba fasadowa z „efektem samoczyszczenia”

14.02.2017
Pomalowanie elewacji domu to czynność wymagająca dużego zaangażowania i spory wydatek dla właściciela. To, czy oczekiwany efekt estetyczny będzie zadowalający i trwały, zależy przede wszystkim od jakości wybranej farby. Dzięki dodatkom silikonowym i wykorzystaniu nanotechnologii, najnowsze farby fasadowe pomagają w utrzymaniu czystej elewacji przez wiele lat.

Chemia budowlana - Nanosilikonowa farba FNX
Nanosilikonowa farba FNX
Estetyczny wygląd elewacji ma dla większości klientów bardzo duże znaczenie. I nie chodzi tylko o kolor, który wybieramy na początku, ale również o to, jak ściany budynku będą wyglądały po kilku czy kilkunastu latach. Wybierając farbę fasadową warto zorientować się w jakim stopniu pokryta nią elewacja będzie się brudziła i czy będzie odporna na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne. Głównym kryterium wyboru farby elewacyjnej powinny być jej parametry techniczne. Wyższa jakość ma swoje odzwierciedlenie w cenie produktu, ale taka inwestycja pozwoli uniknąć kosztownego remontu elewacji po kilku latach od jej wykonania.

Chemia budowlana - Kropla na farbie. Fot. Greinplast
Kropla na farbie. Fot. Greinplast

Nowość wśród farb fasadowych


Postęp w technologii chemii budowlanej pozwala na osiąganie coraz lepszych rezultatów w zakresie parametrów użytkowych produktów. Nanosilikonowa farba FNX to nowość w ofercie Greinplastu. Użyte w niej spoiwo składa się z dyspersji hybrydowej (organiczno-mineralnej) opartej na matrycy kopolimerów akrylowych z wbudowanymi nanocząsteczkami silikonowymi. Dzięki zastosowaniu tej technologii uzyskano trwały w czasie efekt hydrofobizacji powierzchni i perlenia wody.
Farba tworzy szczelną, a jednocześnie paroprzepuszalną warstwę. Jest praktyczna w użytkowaniu i pomaga w zachowaniu czystości pomalowanej nią elewacji. Ważną zaletą FNX-u jest wysoki kąt zwilżania, to znaczy, że krople padającej na ścianę wody przybierają kształt niemal idealnej kuli. Dzięki temu woda szybko spływa z powierzchni zabierając ze sobą zabrudzenia, a sama ściana szybko wysycha. Tym samym eliminowana jest możliwość wzrostu mikroorganizmów takich jak: algi, grzyby czy pleśnie. Elewacja oczyszcza się samoistnie podczas opadów. Można również zmyć z niej zabrudzenia spryskując jej powierzchnię wodą z węża lub myjki wysokociśnieniowej. Kolejną cechą farby jest wysoka paroprzepuszczalność, dzięki czemu pomalowana ściana może „oddychać”.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Efekt perlenia Fot. Greinplast
Efekt perlenia Fot. Greinplast

Zastosowanie farby nanosilikonowej


Farba nanosilikonowa może być użyta w różnych systemach ociepleń na bazie styropianu oraz wełny mineralnej. We współczesnym budownictwie stosuje się obecnie najczęściej tynki cienkowarstwowe. To właśnie na takich elewacjach ten produkt sprawdzi się najlepiej. Farbę można stosować zarówno na nowych jak i poddawanych renowacji tynkach mineralnych czy akrylowych. W przypadku odnawiania starych powierzchni, trzeba jednak pamiętać o ich wcześniejszym umyciu i zdezynfekowaniu. Użycie farby nanosilikonowej pozwala na stosunkowo łatwą zmianę koloru elewacji przy równoczesnym poprawieniu jej parametrów w zakresie odporności biologicznej oraz „samooczyszczenia”. Dostępna szeroka paleta kolorów ułatwia dopasowanie elewacji do stylu budynku oraz jego otoczenia. Aktualnie producent proponuje 167 wariantów kolorystycznych farby do wyboru.
Szczegółowe parametry produktu dostępne są na stronie internetowej producenta.

Autor: Greinplast - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt