chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bezspoinowe systemy ociepleń Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » BSO » BSO - tynki do dociepleń » Weber IP INTER - lekki tynk podkładowy

Weber IP INTER - lekki tynk podkładowy

10.08.2016
Weber wprowadza na rynek nowy, lekki tynk do stosowania jako podkład pod tynki cienkowarstwowe i gładzie tynkarskie oraz do wykańczania wnętrz jako tynk zacierany na gładko. Weber IP INTER charakteryzuje bardzo dobra przyczepność, łatwość aplikacji oraz optymalny czas schnięcia.

Chemia budowlana - Weber IP INTER Fot. Weber
Weber IP INTER Fot. Weber
- Bazując na naszym długoletnim doświadczeniu i pracy z wykonawcami, stworzyliśmy tynk, który jest optymalnie dostosowany do wymagań tynkarzy. Weber IP INTER jest odpowiedzią na ich potrzeby – mówi Agnieszka Zakrzewska, kierownik produktu Weber.

Dzięki podwyższonej przyczepności (≥0,3 N/mm2) tynk weber IP INTER sprawdza się doskonale zarówno na ścianach, jak i na sufitach. Przy prawidłowym zastosowaniu nawet na powierzchniach betonowych i innych podłożach gładkich lub o niskiej nasiąkliwości, tynkarz uniknie poprawek wydłużających prace wykończeniowe.
REKLAMA:


Weber IP INTER to tynk lekki, co przekłada się na dobre właściwości robocze – jest łatwy w narzucaniu i obróbce. Uziarnienie do 0,7 mm, czyli nieco grubsze niż dotychczas proponowanych lekkich tynków na rynku, gwarantuje twardość po wyschnięciu, a także zapewnia odpowiednie podłoże np. do nakładania tapet.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber
Czas wiązania jest optymalnie dobrany do dwudniowego cyklu roboczego, co jest kluczowe w ostatecznym wyglądzie powierzchni tynku i zmniejszeniu ryzyka powstawania spękań. Natomiast niskie zużycie produktu na poziomie 10-11 kg/m2/10 mm obniża koszty prac tynkarskich. Wyrób przeznaczony jest do aplikacji ręcznej i mechanicznej.

Kompleksowa oferta i wsparcie


„Oprócz wysokiej jakości produktów, oferujemy naszym klientom doradztwo techniczne na wysokim poziomie. Nie zostawiamy wykonawców samych, gdy mają problem na budowie. Przy wprowadzaniu weber IP INTER przeprowadzamy szkolenia i pokazy dla tynkarzy, którzy chcą rozpocząć prace z wykorzystaniem naszego nowego produktu” – mówi Agnieszka Zakrzewska, kierownik produktu Weber.

Tynk weber IP INTER jest uzupełnieniem systemu tynków wewnętrznych Weber, w skład którego wchodzą: obrzutka weber TP541, tynk wewnętrzny podkładowy weber TP571 (IP 18) do piwnic i garaży oraz do stref o podwyższonej wilgotności, tynk cementowo-wapienny weber IP PLUS do stosowania na zewnątrz i wewnątrz.Od sierpnia 2016 r. produkt będzie dostępny w hurtowniach współpracujących z marką Weber.

Dane techniczne tynku weber IP INTER:


- tynk cementowo-wapienny,
- drobnoziarnisty do 0,7 mm,
- do stosowania wewnątrz budynków,
- do aplikacji na ściany i sufity,
- wydajność: 10-11 kg/m2/10 mm,
- minimalna grubość warstwy: 8 mm,
- maksymalna grubość jednej warstwy: 20 mm,
- wytrzymałość na ściskanie: 1,5-5 MPa,
- przyczepność do podłoża ≥0,3 N/mm2,
- czas gotowości do użycia: ok 2 godziny,
- do nakładania ręcznego i mechanicznego,
- opakowanie: worek 25 kg.

Autor: Weber - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Docieplenia

Nowości produktowe w BSO
Tynki do dociepleń
Farby fasadowe
Akcesoria i narzędzia BSO
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt