chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bitumy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Mapestop PL

Bezbarwny preparat na bazie wodnej dyspersji hydrofobowych związków krzemu przeznaczony do wykonywania poziomej izolacji przeciwko wodzie podciąganej kapilarnie

  właściwości  

Mapestop PL jest roztworem wodnym na bazie krzemianów działających hydrofobizująco. Działanie preparatu Mapestop PL polega na tym, że w wyniku reakcji chemicznej (preparat reaguje z wolnymi jonami wapnia oraz dwutlenkiem węgla) powstają nierozpuszczalne związki, które trwale zwężają i zasklepiają kapilary. Dodatkowo Mapestop PL powoduje wewnętrzną hydrofobizację nasączonego obszaru muru. Dzięki temu, wewnątrz muru powstaje podwójna bariera dla kapilarnego podciągania wody wraz z rozpuszczonymi w niej solami.

  zastosowanie  

Bezbarwny preparat hydrofobowy na bazie krzemianów, do wykonywania bariery poziomej przeciwko wodzie podciąganej kapilarnie. Preparat Mapestop PL przeznaczony jest do wykonywania, metodą iniekcji, izolacji poziomej zabezpieczającej przed podciąganiem kapilarnym wilgoci w ścianach murowanych z cegły, kamienia, bloczków betonowych oraz murach ceglano-kamiennych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Kontener 1000 kg, beczka 200 kg, pojemnik 25 kg
Prace iniekcyjne muszą być poprzedzone określeniem przyczyn zawilgocenia i stopnia zasolenia muru. W programie prac renowacyjnych należy uwzględnić także po wytworzeniu przepony poziomej zastosowanie tynków renowacyjnych bezcementowych z grupy Mape-Antique lub zawierających cement – PoroMap a także, jeśli to możliwe, odtworzenie hydroizolacji pionowej zewnętrznej z materiałów mineralnych, np. Mapelastic, Mapelastic Foundation lub bitumicznych z grupy Plastimul.
Rozmieszczenie otworów, przez które będzie wprowadzany preparat Mapestop PL uzależnione jest od rodzaju muru i stanu w jakim się znajduje.

W przypadku iniekcji bezciśnieniowej (metoda grawitacyjna), otwory o średnicy 30 mm należy wywiercić pod kątem 300-450. Wówczas zaleca się rozstaw otworów osiowo 15-16 cm, przy ułożeniu w jednym rzędzie oraz mijankowo co ok. 8 cm, przy układzie dwu rzędowym. Przy metodzie iniekcji ciśnieniowej zalecana średnica otworów wina wynosić 12-18 mm, w zależności od wielkości i rodzaju stosowanych pakerów iniekcyjnych, z tym, że kąt nachylenia otworów to maksymalnie 300 a ich rozstaw 10-12,5 cm. Generalnie głębokość wierconych otworów nie powinna sięgać dalej niż 5-8 cm od przeciwległej krawędzi muru.

W przypadku narożników i murów o grubości większej niż 60 cm, iniekcję metodą grawitacyjną należy prowadzić z dwóch stron.

Ubytki muru i niepełne spoiny należy uzupełnić i wyprawić bezcementową zaprawą na bazie naturalnej pucolany Mape-Antique MC a spękania wypełnić bezcementową i bezskurczową kompozycją do scalania konstrukcji murowych Mape-Antique I.

Przed przystąpieniem do iniekcji, wywiercone otwory należy oczyścić z pyłu a bezpośrednio przed iniekcją preparatem Mapestop PL, przez pakery należy wprowadzić wodę wapienną.

Prowadząc iniekcję bezciśnieniową, w otwory wlewa się preparat Mapestop PL, na bieżąco, przez 24 godziny, uzupełniając poziom płynu w zbiorniczkach.

Metodę ciśnieniową wykonuje się przy użyciu pompy iniekcyjnej tłocząc preparat Mapestop PL pod ciśnieniem nie przekraczającym 1 atm. Następnego dnia po iniekcji otwory i miejsca po usuniętych pakerach należy wypełnić bezcementową i bezskurczową kompozycją Mape-Antique I.
Powyższe dane należy traktować wyłącznie jako ogólne wskazówki. Niezależne od nas warunki pracy i różnorodność materiałów wykluczają jakiekolwiek roszczenia wynikające z tych danych. W przypadku wątpliwości zalecane jest przeprowadzenie badań własnych. MAPEI udziela gwarancji jedynie co do nie zmienionej jakości swoich produktów.
Konsystencja: ciecz
Kolor: bezbrawny
Gęstość objętościowa, [kg/dm³]: 1,10 ± 0,05
Zawartość części stałych, [%]: 16,5
Przechowywanie: 12 miesięcy, w oryginalnie zamkniętych opakowaniach, w suchym miejscu, w temperaturze powyżej zera
Lepkość wg Brookfielda, [mPa·s]: 10 (wirnik 1; 100 obrotów)
Temperatura aplikacji: od +5°C do +30°C
Palność: nie
Kod celny: 3824 90 95

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

Bitumy

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt