chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bitumy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » bitumy » Nową fabryka na Białorusi - Atlas

Nową fabryka na Białorusi - Atlas

26.11.2015
Grupa ATLAS otworzyła w Grodnie nowy zakład, który w ciągu doby będzie mógł wyprodukować 40 tys. m2 papy. Inwestycję zrealizowano w ramach należącej do Grupy ATLAS spółki Taifun. Fabryka, dzięki nowoczesnej technologii i wysokiej wydajności, wzmocni ugruntowaną pozycję białoruskiego Taifuna jako lidera chemii budowlanej, opartą do tej pory o segment wyrobów cementowych, także o materiały bitumiczne.

Chemia budowlana - Fot. D. Kulesza, Atlas
Fot. D. Kulesza, Atlas
Chemia budowlana - Fot. D. Kulesza, Atlas
Fot. D. Kulesza, Atlas

Budowa zakładu produkującego papy rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku, a po 19 miesiącach nowa fabryka została oddana do użytku. Sercem grodzieńskiego zakładu jest hala o powierzchni 4 tys. m2, w której zainstalowano nowoczesną i wysoce zautomatyzowaną linię produkcyjną o długości niemal 80 metrów. Inwestycja jest bezpośrednim efektem synergii dotychczasowego doświadczenia technologicznego i produkcyjnego z zakładów wyrobów bitumicznych: Izolmat w Gdańsku oraz Nexler w Jaśle, wchodzących obecnie w skład gdyńskiej spółki Izohan, eksperta w dziedzinie tzw. „czarnej chemii” należącej do Grupy ATLAS. Inwestycja kosztowała ponad 20 mln zł.

- Inwestycja w zakład produkcji pap w Grodnie, to konsekwencja przyjętej przez nas strategii rozwoju Grupy ATLAS, w tym także rozwoju naszych grupowych partnerów. Przyjmujemy do niej podmioty, by wspólnie z nimi rozwijać biznes na rodzimych rynkach, tworzyć przewagi konkurencyjne, a tym samym oferować naszym klientom jak najszersze portfolio produktów. Taifun, który może teraz rozwinąć skrzydła w zupełnie nowej dziedzinie asortymentowej, stanowi najlepszy tego przykład – mówi dr Henryk Siodmok, Prezes Zarządu Grupy ATLAS.
Przeczytaj również: Pion Domieszek w Grupie ATLAS
REKLAMA:


- Działania inwestycyjne na rynku białoruskim są oparte przede wszystkim na zamówieniach publicznych. Głównym inwestorem jest zatem budżet państwowy, który na chwilę obecną, jak wiadomo, nie jest w najlepszej kondycji. Traktujemy to jednak jako wyzwanie, bo na Białorusi z pewnością jest ogromne zapotrzebowanie na produkty bitumiczne, a rosnąca świadomość jakościowa wśród wszystkich grup klientów, którą wspieramy organizując stosowne szkolenia, również nam sprzyja – dodaje Andrzej Dobrowolski, Dyrektor Handlowy Taifun sp. z o.o.Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

Jesteś w dziale:

Bitumy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt