chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bitumy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » bitumy » Cegła w architekturze – jak sobie pościelesz tak się wyśpisz

Cegła w architekturze – jak sobie pościelesz tak się wyśpisz

01.08.2012

O komforcie mieszkania w domu decydujemy przed rozpoczęciem inwestycji. Komfort mieszkania powinniśmy rozpocząć od zewnątrz. Czy dostatecznie ciepłe, ciche, naturalne i zdrowe będą nasze ściany zewnętrzne, to zależy między innymi od jakości poszczególnych elementów wykorzystywanych do budowy domów.Współczesne cegły licowe zwane klinkierowymi pozwalają na nieograniczone możliwości przy kształtowaniu i wznoszeniu ścian i murów domów, kominów, ogrodzeń i wielu innych budowli.
Poszczególne typy cegieł np. klinkierowe, silikatowe, formowane ręcznie różnią się jednak między sobą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim właściwościami fizycznymi, między innymi nasiąkliwością i wytrzymałością na ściskanie.
REKLAMA:


Zaprawy murarskie quick-mix V.O.R. to najpełniejszy program murarskich zapraw do klinkieru, której podstawą są cztery rodzaje zapraw, dedykowanych do różnych nasiąkliwości cegieł. Program zapraw murarskich z trasem reńskim Tubag jest wsparty ponad 60-letnim doświadczeniem i ciągłymi pracami rozwojowo-badawczymi. Bogata kolorystyka - 16 kolorów zapraw i spoin, specjalnie dobrane kruszywo oraz optymalna ilość wody zarobowej umożliwia murowanie bez ryzyka. Zaprawy V.O.R. zapewniają dużą szczelność i trwałość wiązania, przy wysokiej paroprzepuszczalności muru. Wysokospecjalizowane zaprawy quick-mix obniżają koszty, ułatwiają pracę oraz minimalizują ryzyko występowania wykwitów i przebarwień dzięki zastosowaniu domieszek reńskiego trasu Tubag.

Oryginalny tras Tubag - dzięki niemu otrzymujemy nieograniczone możliwości zastosowania wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku budowlanego. Zaprawy murarskie z trasem dzięki krzemionce zawartej w swym składzie uzyskują lepsze cechy hydrauliczne. Wolne wapno, przyczyna wyługowań - jest wiązane już w trakcie twardnienia w krystaliczny, niezwykle trwały, odporny na kwaśne środowisko krzemian. Dzięki temu spoina uzyskuje wysoki stopień odporności na agresywny wpływ środowiska i powstawanie niepożądanych skutków.

Dlaczego warto stosować gotowe zaprawy do murowania klinkieru V.O.R. quick-mix


Eliminujemy konieczność czasochłonnego i kosztownego mieszania z piaskiem i cementem na budowie. Dzięki murowaniu i spoinowaniu w jednym cyklu roboczym zbędne staje się późniejsze wypełnianie spoin. Pozwala to na zmniejszenie kosztów robocizny i utrzymania rusztowań.
Przeczytaj również: Murowanie z klinkieru
Pełno-spoinowe murowanie gwarantuje uzyskanie spoiny odpornej na gwałtowny deszcz i inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki dobraniu rodzaju zaprawy do stopnia nasiąkliwości cegły, eliminujemy konieczność wstępnego zwilżania mocno nasiąkliwych cegieł. Optymalna konsystencja zaprawy, która obsypując się podczas murowania po licu cegły nie powoduje zabrudzeń lica cegły, dzięki temu eliminuje konieczność ponoszenia dodatkowych nakładów na czyszczenie klinkieru. Specjalnie wyselekcjonowane mieszanki spoiw i kruszyw zapewniają wysoką wytrzymałość na ściskanie.

Asortyment zapraw murarskich do klinkieru:


Zaprawa murarska V.O.R. VK PLUS T


Do murowania cegieł klinkierowych, cegieł ręcznie formowanych, wapienno-piaskowych, ekstremalnie nasiąkliwych (powyżej 10%).

Zaprawa murarska V.O.R. VK 01 T


Do murowania cegieł klinkierowych, ręcznie formowanych i okładzinowych o dużej nasiąkliwości (8-10%).

Zaprawa murarska V.O.R. VM 01 T


Do murowania cegieł klinkierowych
i okładzinowych, o średniej nasiąkliwości (3-8%).

Zaprawa murarska V.O.R. VZ 01 T


Do murowania cegieł klinkierowych o małej
nasiąkliwości (poniżej 5%).

Zaprawa do spoin FM T


Zaprawa do fugowania cegieł i płytek klinkierowych, okładzin kamiennych i nieszkliwionych płytek ceramicznych. Fuga o bardzo dużej przyczepności do krawędzi cegły/ i lub płytki.

Autor: Quick-mix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Bitumy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt