chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bitumy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » bitumy » Nanozaprawa ALPOL

Nanozaprawa ALPOL

24.05.2007
Innowacja w zaprawach do murowania ścian i murów z elementów kształtek klinkierowych. Nanozaprawa ALPOL - zapobiega powstawaniu wykwitów.
Koniec z brudnymi ścianami i murami!


Co sprawia, że elewacje i mury klinkierowe wyglądają nieestetycznie?
Bardzo często ściany, mury oraz słupki ogrodzeniowe wykonane z cegieł lub kształtek klinkierowych pokryte są nieestetycznymi, białymi nalotami. Początkowo niewielkie, wraz z upływem czasu przekształcają się w zacieki, które pokrywają coraz większą powierzchnię spoin i cegieł. Wykwity te nie tylko szpecą ściany, mury czy słupki wykonane z cegieł klinkierowych, ale również doprowadzają do uszkodzeń mechanicznych spoin, a czasem także cegieł. Wynika to ze wzrostu objętości krystalizujących soli, tworzących naloty i wykwity.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Nanozaprawa ALPOL

Przyczyny zacieków i wykwitów


Istnieje wiele przyczyn powstawania zacieków i wykwitów. Największą rolę w ich tworzeniu odgrywa jednak proces migracji roztworów soli na powierzchnię spoin. Po odparowaniu wody tworzą się wykwity z krystalizujących soli. Związki te mogą pochodzić ze składników zapraw, cegieł i kształtek klinkierowych wykonanych z niewłaściwych surowców, ale zawarte są również w opadach atmosferycznych (deszcz, zalegający śnieg). Oczywiście, można w pewnym stopniu ograniczyć oddziaływanie soli pochodzących z otoczenia, które przyczyniają się do powstawania wykwitów, poprzez izolację oraz impregnację powierzchni spoin środkami hydrofobowymi. Zabiegi te są jednak kosztowne, a ich efekt krótkotrwały i w dodatku należy powtarzać je regularnie, gdyż zabezpieczona warstwa po pewnym czasie ulega zniszczeniu.

Trwałość i estetyka…


Chcąc zapewnić doskonałą trwałość i estetyczny wygląd słupków i elewacji wykonanych z cegieł klinkierowych firma Alpol Gips wprowadziła na rynek innowacyjny produkt – Nonozaprawę murarską do klinkieru. Zaprawa stanowi doskonały materiał do łączenia cegieł i kształtek klinkierowych. Opracowana w technologii opartej na nanododatkach, zaprawa do klinkieru jest wysoce odporna na powstawanie wykwitów.

Koniec z brudnymi ścianami i murami!


W każdej zaprawie, na skutek niewykorzystania całej wody w procesie hydratacji spoiwa, powstają rurkowate szczeliny o średnicy od kilku nanometrów do kilkudziesięciu mikrometrów, zwane porami kapilarnymi. Ich specyficzna budowa sprawia, że mogą zasysać ciecz. Następnie wędruje ona systemem połączonych kanałów, utworzonych przez kapilary, umożliwiając migrację rozpuszczonym solom – przyczynie wykwitów. W celu ograniczenia tego procesu należy przerwać ciągłość struktury kapilarnej. Stało się to możliwe dzięki wykorzystaniu dodatków o rozmiarach nanometrycznych. Zastosowanie tej technologii pozwoliło firmie Alpol Gips uzyskać bardziej zwartą i szczelną mikrostrukturę zapraw o zmniejszonym podciąganiu kapilarnym, a w rezultacie – absorpcji. Zahamowanie migracji roztworów soli przez zaprawę ogranicza proces powstawania wykwitów

2 w 1 – zaprawa do murowania i fugowania


Nanozaprawa ALPOL przeznaczona jest do estetycznego wykonania murów, ścian konstrukcyjnych z jednoczesnym spoinowaniem, a także do murowania ogrodzeń, fundamentów, studzienek, kominów z cegieł klinkierowych wewnątrz i na zewnętrz budynków. Zaprawą można także wypełniać fugi o szerokości do 30 mm między cegłami i płytkami elewacyjnymi.
Nanozaprawa ALPOL dostępna jest w siedmiu kolorach: jasnoszarym, szarym, piaskowym, czerwonym, brązowym, grafitowym oraz czarnym.

Nanozaprawa ALPOL jest produktem, który skupia w sobie najlepsze cechy zapraw dostępnych na rynku. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu nanododatków, likwiduje przyczyny, a nie skutki powstawania wykwitów na ścianach, murach i kominach z cegieł klinkierowych. Nanozaprawa zapewnia obiektom wykonanym w tej technologii trwałość i estetyczny wygląd na długie lata.

Źródło: Alpol
Przeczytaj również: Lepiej zapobiegać niż leczyć
Autor: PIOTROWICE II - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

Bitumy

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt