chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bitumy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » bitumy » Uszczelnienie z Multi-Baudicht 2K firmy Remmers

Uszczelnienie z Multi-Baudicht 2K firmy Remmers

23.05.2011
To ani produkt bitumiczny, ani mineralny szlam uszczelniający. To oba te materiały w jednym, a sama nazwa określa jego zakres przydatności: Multi-Baudicht może to wszystko, co dotychczas mogły dwa produkty, należące już do klasyki technik uszczelniania budowli. Postęp, jaki się w ten sposób dokonał, najlepiej mogą ocenić budowlańcy. Ten kto tkwi w wykopie z zadaniem uszczelnienia budowli, miał dotąd spory problem.

Chemia budowlana - Uszczelnienie z Multi-Baudicht 2K firmy Remmers
Uszczelnienie cokołu przed wodą rozbryzgową wykonywało się materiałami mineralnymi, część stykającą się z gruntem zabezpieczano za pomocą produktów bitumicznych. Przejście między tymi dwoma systemami stanowiło zawsze słaby punkt. Nowy, uniwersalny produkt uszczelniający, jakim jest Multi-Baudicht 2K firmy Remmers, dzięki zastosowanej technologii hybrydowej może niezawodnie uszczelnić obie te strefy.
REKLAMA:


Dzięki temu możliwe stało się bezspoinowe przejście między obszarem poniżej i powyżej poziomu terenu. Dotyczy to wszystkich typów cokołów, z izolacją termiczną, bez izolacji termicznej, z okładziną kamienną czy tynkowanych. Wszystkie warianty niezawodnie i trwale uszczelnia Multi-Baudicht 2K jako jeden produkt stosowany w systemie Remmers. Również doprowadzenie zewnętrznej hydroizolacji do izolacji poziomej wg DIN 18195 da się za pomocą Multi-Baudicht 2K wykonać łatwo i trwale.

Chemia budowlana - Uszczelnienie z Multi-Baudicht 2K firmy Remmers

Chemia budowlana - Uszczelnienie z Multi-Baudicht 2K firmy Remmers


Na obszarze stawiania murów Multi-Baudicht 2K może dowieść swej ekstremalnej wytrzymałości na ściskanie przy jednoczesnej zdolności do mostkowania rys. W połączeniu z materiałami termoizolacyjnymi i ewentualnie specjalną folią rozwiązanie to łatwo zastosować, znacznie przy tym wyprzedzając wymagania norm, ponieważ materiał hybrydowy tworzy jednorodne połączenie ze wszystkimi komponentami systemu. Dowiedziona w przypadku stosowania pod wznoszonymi murami bardzo wysoka wytrzymałość Mul-ti-Baudicht 2K na ściskanie ma znaczenie zasadnicze. W przypadku stosowania w gruncie, na głębokości > 3 metrów panują ekstremalne obciążenia spowodowane przez parcie gruntu i wodę. Zwykłe systemy KMB (grubowarstwowe powłoki bitumiczne modyfikowane tworzywami sztucznymi) reagują na to znacznym zmniejszeniem grubości warstwy.
Rezultatem są uszkodzenia i zbyt mała grubość suchej warstwy w stosunku do wymogów DIN 18195.

Chemia budowlana - Uszczelnienie z Multi-Baudicht 2K firmy Remmers


Chemia budowlana - Uszczelnienie z Multi-Baudicht 2K firmy Remmers
Wymagana jest minimalna odporność na nacisk 0,3 N/ mm2. W przypadku Multi-Baudicht 2K grubość warstwy zmienia się minimalnie, nawet przy braku wkładki wzmacniającej i trzykrotnie większym nacisku. Istnieje szereg innych zastosowań dla nowego multita-lentu. Gdy układa się płytki - można z niego wykonać uszczelnienie zespolone tzw. hydroizolację podpłytkową. Nieskomplikowana aplikacja Multi-Baudicht 2K, nadającego się zarówno do nakładania pędzlem jak i szpachlowania, pozwala zaoszczędzić materiał i czas. Uszczelniając złącza za pomocą taśm serii SP lub SK można zrealizować cały szereg rozwiązań detali

Źródło: Remmers

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Bitumy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt