chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bitumy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » bitumy » Urządzenia pomiarowe Konica Minolta - case study

Urządzenia pomiarowe Konica Minolta - case study

18.06.2010
GRUPA ATLAS kontroluje kolorystykę produktów i półproduktów przy pomocy urządzeń pomiarowych Konica Minolta. Nowoczesne spektrofotometry, współpracujące z oprogramowaniem do recepturowania barw, znajdują zastosowanie w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym ATLASA.

ATLAS – największy polski producent chemii budowlanej


ATLAS zaczynał od kleju do glazury. Dziś jego oferta to ponad 200 produktów, w tym systemy technologiczne złożone z wielu uzupełniających się wyrobów. GRUPA ATLAS zatrudnia ponad 2 tysiące osób. W jej skład wchodzi 14 fabryk przetwarzających surowce z 5 własnych kopalni gipsu, anhydrytu i piasku kwarcowego. Wartość marki ATLAS szacowana jest na ponad 240 mln zł. Polacy, zapytani z jakich marek są dumni, jakie poleciliby cudzoziemcom i z jakich sami najchętniej korzystają (badania TNS OBOP z marca 2010), bezapelacyjnie wskazali na ATLAS, który uzyskał najwięcej wskazań (54%), wyprzedzając marki z innych branż (Hortex 48%, Zelmer 46%, Opoczno 42%). Kręgosłupem marki ATLAS od lat pozostaje dobry produkt. Jednym ze sposobów na kontrolę jego jakości są pomiary kolorymetryczne.
Przeczytaj również: Systemy zapraw Tytan TEO
REKLAMA:


Chemia budowlana - Urządzenia pomiarowe Konica Minolta - case study

Kontrola jakości wymagająca pomiarów


Zakładowe Laboratoria Kontroli Jakości GRUPY ATLAS od kilkunastu lat wyposażone są w urządzenia umożliwiające szybką i precyzyjną ocenę kolorystyczną przydatności dostarczanych surowców oraz wytwarzanych półproduktów. Większość surowców wykorzystywanych do produkcji wyrobów barwnych, stosowanych np. w systemach ociepleń, to materiały pochodzenia naturalnego (kruszywa i wypełniacze mineralne). Muszą one podlegać selekcji pod kątem barwy tak, aby zachowana została powtarzalność koloru finalnego wyrobu. Do tego celu wykorzystywane są spektrofotometry Konica Minolta. - Na początku 2007 roku wszystkie urządzenia Konica Minolta (wówczas jeszcze marki Minolta), używane w zakładowych Laboratoriach Kontroli Jakości, zostały wymienione na sprzęt nowszej generacji – mówi Piotr Stolarski, koordynator ds. kontroli jakości GRUPY ATLAS. - Zależało nam na tym, aby wszystkie laboratoria, na czele z Laboratorium Badawczo-Rozwojowym, posiadały możliwie najlepszy sprzęt do pomiarów kolorymetrycznych. Polski oddział firmy Konica Minolta zapewnił, na dogodnych warunkach, wymianę starych urządzeń na spektrofotometry CM-2500d, w tym szkolenie personelu i wsparcie techniczne. Urządzenia te są proste w obsłudze, o kompaktowej konstrukcji, ich wykonanie jest bez zastrzeżeń - mają już na swoim koncie ponad trzy lata codziennej bezawaryjnej eksploatacji. Spektrofotometry Konica Minolta doskonale sprawdzają się zarówno w badaniach odbiorczych surowców, jak i w procesie przygotowywania półproduktów, np. baz farb i tynków dyspersyjnych.

Chemia budowlana - Urządzenia pomiarowe Konica Minolta - case study

10 tysięcy nowych kolorów z Laboratorium Badawczo-Rozwojowego


Dzięki wykorzystaniu spektrofotometru Konica Minolta, współpracującego z oprogramowaniem do recepturowania barw Colibri, w ciągu 5 lat w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym - GRUPY ATLAS powstała baza około 10 tysięcy różnych kolorów. Wiele z nich – na specjalne życzenie klientów. - Rozwiązanie to w znacznym stopniu upraszcza i przyspiesza proces recepturowania nowego koloru – mówi Piotr Michałowski z Laboratorium Badawczo-Rozwojowego GRUPY ATLAS.

To nie jedyne zastosowanie, jakie znajdują spektrofotmetry w firmowym laboratorium. W kluczowej dla ATLASA grupie produktów, jaką stanowią materiały elewacyjne, znaczenie koloru i jego niezmienność są niezwykle istotne. - Aby zachować wiodącą pozycję na rynku i spełnić wymogi naszych klientów, dostarczamy wyrób powtarzalny o wysokich parametrach jakościowych – tłumaczy Piotr Michałowski. - Nieodzowna jest kontrola składowych świetlnych surowców i wyrobów gotowych. Rewelacyjnie w tej roli sprawdzają się spektrofotometry Konica Minolta CM-2500d. Działają one w czterech naszych zakładach produkcyjnych od kilku lat i pozwalają uzyskać wiarygodne wyniki tam, gdzie ludzkie oko jest zawodne.
Chemia budowlana - Urządzenia pomiarowe Konica Minolta - case study

Konica Minolta - urządzenia pomiarowe nie tylko do laboratorium


CM-2600d/2500d to przenośny spektrofotometr z intuicyjnym i wszechstronnym interfejsem użytkownika. Urządzenie posiada wiele innowacyjnych funkcji, zwiększających możliwości kontroli barwy w terenie i podczas procesu produkcji. - Konica Minolta koncentruje swoje wysiłki na rozwoju mierników, które ustanawiają nowe standardy w zakresie ergonomii i intuicyjności konstrukcji – mówi dr Leszek Latacz z polskiego oddziału Konica Minolta Sensing Europe. - Tak, by laboratoryjna precyzja pomiarów dostępna była także w warunkach produkcji i w terenie. Urządzenia takie jak przenośny spektrofotometr CM-2600d/2500d oraz stacjonarny spektrofotometr CM-5, to owoc właśnie tej filozofii oraz 30-letniego doświadczenia w zakresie technologii pomiaru barwy i połysku.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Bitumy

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt