chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bitumy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » bitumy » Abizol ST Tytan Professional – klei styropian i izoluje

Abizol ST Tytan Professional – klei styropian i izoluje

11.04.2009
Masa asfaltowo – kauczukowa Abizol ST Tytan Professional przeznaczona jest do wykonywania hydroizolacji i przyklejania płyt styropianowych. Preparat należy do nowej generacji Abizoli – doskonale znanych w Polsce środków zabezpieczających przed wilgocią.


Chemia budowlana - Abizol ST Tytan Professional – klei styropian i izoluje
Abizole to stosowane od kilkudziesięciu lat profesjonalne produkty do zabezpieczania budynków przed działaniem wody i wilgoci. Niedawno na rynku pojawiła się linia wzbogaconych kauczukiem syntetycznym Abizoli pod marką Tytan Professional. Unowocześniona rodzina mas bitumicznych jest odporna na spękania pomrozowe, dzięki czemu trwale chroni oraz jeszcze skuteczniej zabezpiecza i izoluje.
REKLAMA:


Przykleja styropian i chroni przed wilgocią
Abizol ST Tytan Professional to nowość na naszym rynku. Produkt nie zawiera rozpuszczalników, dzięki czemu nie uszkadza styropianu. Jest szeroko wykorzystywany do przyklejania płyt styropianowych i ekstrudowanych do betonu, ścian murowanych oraz wykonywania hydroizolacji części podziemnych budowli i podposadzkowo tarasów. Dyspersyjny lepik asfaltowy modyfikowany kauczukiem syntetycznym trwale chroni konstrukcje betonowe przed działaniem wilgoci oraz wody, zarówno gruntowej jak i opadowej. Preparat jest stosowany na zimno, co znacznie ułatwia i przyspiesza jego aplikację.

Abizol ST – na dachy i fundamenty
Abizol ST Tytan Professional idealnie nadaje się do stosowania na podłożach o skomplikowanych kształtach. Dzięki swoim własnościom tiksotropowym Abizol ST nie spływa nawet z pionowych powierzchni. Tworzy bardzo szczelne powłoki i dokładnie pokrywa elementy o dowolnych spadkach. Dlatego też świetnie sprawdza się przy izolowaniu dachów z występującymi tam kominami czy klimatyzacją. Dzięki masie Abizol ST unika się zagrożenia przeciekania na „szwach” w połączeniach papy, a obróbka przy kominach czy klimatyzatorach jest znacznie łatwiejsza niż w wypadku np. papy.
Abizol ST Tytan Professional jest też bardzo skutecznym preparatem wykorzystywanym do izolacji budowli w części pod powierzchnią gruntu. Stosuje się go miedzy innymi do hydroizolacji podziemnych części budowli (ław fundamentowych, fundamentów itp.) – lekkich, średnich i ciężkich przeciwwodnych, do hydroizolacji stropów na gruncie w piwnicach i garażach oraz hydroizolacji podposadzkowej na tarasy i balkony.

Profesjonalnie z kauczukiem
Tytan Professional Abizol ST jest dyspersyjną masą bitumiczną modyfikowaną kauczukiem syntetycznym. Utworzone przez Abizol ST warstwy izolacji charakteryzują się dużą odpornością na spękania powstające na skutek mrozów. Właściwości elastoplastyczne powłoki sprawiają, że powłoka nie pęka, ani się nie kruszy Dzięki dodatkowi kauczuku środek tworzy zwarte i elastyczne powłoki, które potrafią zniwelować pęknięcia podłoża do 5 mm. Dodatkowo są one odporne na działanie kwaśnych opadów, słabych kwasów oraz ługów.Tytan Professional Abizol ST cena brutto: ok. 74,98 zł/9kg, 146,77 zł/18kg
Producent: Selena SA

DANE TECHNICZNE:
temperatura powietrza i podłoża podczas stosowania: od +5oC do +35oC
grubość warstwy: do 2 mm
czas schnięcia: 3-5 dni
zużycie:
punktowe klejenie styropianu: ok. 1 kg / m2
hydroizolacja: 1,2 kg / m2 na 1mm grubości warstwy
ilość warstw: minimum 2
czyszczenie narzędzi: wodą, po zaschnięciu rozpuszczalnikiem organicznym.

SPOSÓB UŻYCIA:
przygotowanie podłoża
Podłoże nie może być zmrożone, oszronione oraz musi być pozbawione zastoin wody. Usunąć luźne elementy, ostre krawędzie, zanieczyszczenia i pył, części metalowe odrdzewić. Ubytki wyspoinować, powierzchnie porowate wyrównać zaprawą cementową. Podłoże zagruntować gruntem głębokopenetrującym DISPROBIT GRUNT i poczekać do jego wyschnięcia.Aplikacja
Przyklejanie płyt styropianowych – prace rozpocząć od dna wykopu. ABIZOL ST nakładać punktowo na płyty styropianowe. Płyty przykładać do podłoża i dociskać je ruchem kolistym. Czas wiązania wynosi ok. 3-5 dni. Stosować na zimno.

Wykonywanie hydroizolacji – stosować na zimno. Po należytym wyschnięciu DISPROBIT GRUNTU nakładać masę pacą lub kielnią, starając się zachować jednakową grubość nakładanej warstwy (około 1mm). Grubość warstwy kontrolować przez sprawdzanie zużycia masy (1,2 kg / m2 ). Masę nałożyć w minimum 2 warstwach, każdą następną prostopadle do poprzedniej. Kolejne warstwy nakładać po należytym wyschnięciu poprzedniej (warstwa o grubości 1mm schnie ok. 24 godziny w temp. +23oC).

PRZECHOWYWANIE
Przechowywać w oryginalnie zamkniętych opakowaniach, w temperaturze od +5oC do +35oC. Data ważności na opakowaniu.
www.chemiabudowlana.info

Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Bitumy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt