chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Bitumy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » bitumy » Nexler BITFLEX – nowa generacja hydroizolacji!

Nexler BITFLEX – nowa generacja hydroizolacji!

17.06.2020
Firma Izohan, działająca w strukturach Grupy Atlas, wprowadza kilkanaście nowych wyrobów, w tym całkowicie nową, wyróżniającą się unikalnymi właściwościami izolacyjnymi, linię produktów Nexler BITFLEX. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu niedostępnej dotąd w Polsce technologii produkcji mas bitumicznych opartych na emulsji drobnocząsteczkowej.

Chemia budowlana - Fot. Izohan
Fot. Izohan
Chemia budowlana - Fot. Izohan
Fot. Izohan

Chemia budowlana - Fot. Izohan
Fot. Izohan
Chemia budowlana - Fot. Izohan
Fot. Izohan

Staliśmy się pierwszym w Polsce i drugim w Europie producentem wyrobów bitumicznych opartych na tej szczególnej technologii. Rozpoczęliśmy proces przechodzenia na zupełnie nowy, zdecydowanie wyższy poziom w zakresie jakości wyrobów. To właściwie całkiem nowa technologiczna liga – mówi prezes zarządu Izohana Witold Szczukocki.

Masy, które robią różnicę


Dzięki nowej technologii, do której licencję zakupił Izohan, firma wprowadza na rynek kilkanaście nowych produktów. W pierwszej kolejności będą to masy KMB, czyli grubowarstwowe powłoki bitumiczne modyfikowane polimerami. Produkty te są wykorzystywane przy hydroizolacji podziemnych części budynków (np. fundamentów) i w budownictwie komunikacyjnym. Nowe produkty będą wyróżniać się zwiększoną wodoszczelnością, elastycznością i trwałością. Nie bez znaczenia jest także fakt przyspieszenia czasu wiązania wyrobów dwuskładnikowych. Pozwoli to na istotne skrócenie czasu pomiędzy aplikacją kolejnych warstw. Przyspieszenie wiązania oznacza także zwiększenie odporności produktu na wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych po aplikacji - niskie temperatury, wysoką wilgotność czy opady deszczu. Właściwości te są niezwykle cenione przez Wykonawców.

Chemia budowlana - Fot. Izohan
Fot. Izohan

Bazą nowych produktów Izohanu jest innowacyjna emulsja drobnocząsteczkowa o unikalnych właściwościach.
Mniejszy rozmiar cząstek to o wiele większa stabilność emulsji, lepsza penetracja asfaltu w głąb podłoża, a także wyższa przyczepność wykonanej powłoki do podłoży. W znaczący sposób polepszają się również właściwości hydroizolacyjne wyrobów – tłumaczy dr inż. Dawid Dębski, dyrektor ds. badań i rozwoju w Izohanie.

Nowe produkty, innowacyjne rozwiązania


Izohan wprowadził na rynek także masy KMB z wypełniaczem polistyrenowym, którego zastosowanie obniża gęstość wyrobów. Ma to niebagatelny wpływ na ich parametry robocze, jakość i wydajność pracy. Produkty z nowej linii wyróżniają się bardzo wygodną aplikacją.
- możliwe jest nanoszenie grubszej warstwy wyrobu w jednym cyklu roboczym – ograniczenie czasu i nakładów pracy. Izohan oferuje produkty zarówno w wariancie dwuskładnikowym.
– Nexler BITFLEX 2KP, jak i jednoskładnikowym, od razu gotowym do użycia - Nexler BITFLEX 1KP.Wdrożone zostały także zupełnie nowe rozwiązania. Chodzi o modyfikowaną emulsję asfaltową do nakładania natryskowego, z zastosowaniem agregatu dwudyszowego - Nexler BITFLEX Quick Spray. W tym wypadku bardzo wysoki poziom modyfikacji wyrobu polimerami zapewni niespotykaną pośród innych dostępnych na rynku wyrobów elastyczność, z wydłużeniem przekraczającym 1000%. Pozwala to uzyskać izolację odporną na deszcz natychmiast po aplikacji, co jest absolutną rewolucją w świecie bitumicznych materiałach bezspoinowych.

REKLAMA:

Gama nowych produktów Nexler BITFLEX:


- BITFLEX PRIMER - szybkoschnący grunt bitumiczno-anionowy
- BITFLEX EMULSJA ANIONOWA - bitumiczno-lateksowa emulsja anionowa
- BITFLEX 1K – jednoskładnikowa, modyfikowana polimerami, masa hydroizolacyjna grubowarstwowa (KMB)
- BITFLEX 1KP - jednoskładnikowa, modyfikowana polimerami, masa hydroizolacyjna grubowarstwowa (KMB) z wypełnieniem polistyrenowym
- BITFLEX 2K – dwuskładnikowa, modyfikowana polimerami, masa hydroizolacyjna grubowarstwowa (KMB)
- BITFLEX 2KP – dwuskładnikowa, modyfikowana polimerami, masa hydroizolacyjna grubowarstwowa (KMB) z wypełnieniem polistyrenowym
- BITFLEX Quick Spray - bitumiczno-lateksowa emulsja do stosowania z koagulantem.

Firma Izohan, działająca od 2006 roku w strukturach Grupy Atlas, zrzesza obecnie pięć marek: IZOHAN, IZOLEX, IZOLMAT, NEXLER i IZOLMIX. Posiadając najszerszą ofertę z zakresu chemii budowlanej i hydroizolacji, oferuje setki rozwiązań systemowych wspierających wykonawców na każdym etapie inwestycji.
Autor: Izohan - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

Bitumy

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt