chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Betony

Czytaj więcej chemia budowlana - Kotwy chemiczne
sposób wyświetlania:
Betony - czytelnia

Firma Krystaline Technology S.A. z Hiszpanii rozwinęła systemy hydroizolacji do betonów, a ich nowa domieszka krystaliczna 4-tej generacji spełnia najwyższe wymogi jakościowe.

Beton architektoniczny to rozwiązanie, które można wykorzystać w każdym pomieszczeniu, a także na zewnątrz budynków. Jest trwały i wytrzymały, a jednocześnie bardzo estetyczny. Aby na długo zachował swoje właściwości, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia – wtedy może być stosowany nawet w trudnych warunkach – wystawiony na działanie mrozu i wilgoci.

Od wielu lat jest najpopularniejszym materiałem budowlanym. Posiada bardzo szerokie spektrum zastosowania – to jemu swoją trwałość zawdzięczają fundamenty, ściany, podłogi, murki, ogrodzenia czy inne elementy małej architektury. Beton, bo o nim mowa, towarzyszy nam na każdym etapie budowy domu i nie bez przyczyny nazywany jest mistrzem drugiego planu.

W dzisiejszych czasach ważnym czynnikiem decydującym o wyborze produktu jest możliwość szybkiego wykonywania prac remontowych, jak:

Profesja murarza i murarza-tynkarza obejmuje szeroki zakres zadań: od wznoszenia ścian, przygotowywania zapraw, wykonywania schodów, aż po prace rozbiórkowe. Zatrudnienie w tym zawodzie można znaleźć w każdej firmie budowlanej lub budowlano-remontowej. O specyfice pracy, możliwościach kształcenia oraz zakresie obowiązków opowiada Czesław Krzyśków, Specjalista ds. Szkoleń z Akademii Technicznej PPG Deco.

Odpowiednie wibrowanie betonu chroni przed nadmiarem wody, bąblami powietrza oraz nierównomierną gęstością wylewki. Zarówno zbyt intensywne, jak i niedostateczne wibrowanie mieszanki mogą doprowadzić do utraty wytrzymałości betonu. Dzięki buławom wibrującym, można uzyskać stosowną gęstość oraz konsystencję betonu.

Betony ma zastosowanie w przemyśle cementowym, odlewniczym, petrochemicznym, w metalurgii żelaza i metali nieżelaznych a także w koksownictwie.

Zniszczona betonowa powierzchnia może zaślnić dzięki odpowiedniemu wykończeniu będzie jak lustrzany blask. Dzięki zastosowania systemu posadzek X-FLOOR® marki BAUTECH Futura.

Kotwy chemiczne zwane również łącznikami iniekcyjnymi przeznaczone są do solidnych mocowań narażonych na duże obciążenia zmienne. Działają na zasadzie adhezji.

Polerowany beton to stosunkowo nowe rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w zastosowaniach przemysłowych i komercyjnych

Poszukiwanie prawdziwie artystycznych rozwiązań to domena tych, którzy przywiązują dużą wagę do szczegółów, także tych aranżacyjnych

Zastosowanie odpowiedniej zaprawy pozwala uzyskać trwałe połączenie elementów murowych, a więc bardziej wytrzymałą i ciepłą ścianę.

Bardzo istotną sprawą dla osiągnięcia jednolitej posadzki, cechującej się takimi samymi właściwościami na całej powierzchni, jest odpowiednie przygotowanie samego podłoża oraz dostosowanie do niego spoiwa żywicznego.

Czy piękno może iść w parze z funkcjonalnością i wytrzymałością?

Zewnętrzne prace remontowe na ogół planujemy na lato, gdyż wówczas mamy duże prawdopodobieństwo utrzymania się ciepłej, suchej pogody. Nie bez znaczenia jest fakt, że długie dni pozwalają na dłuższą pracę, a tym samym zakończenie robót w miarę szybko. Ma to znaczenie także dla prac prowadzonych wewnątrz pomieszczeń – dzięki otwartym oknom tynk czy farba na ścianach wysycha dużo szybciej.
1
2345678następna »
« poprzednia
 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | reklama | newsletter | kontakt