chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Wylewki anhydrytowe KNAUF

Wylewki anhydrytowe KNAUF

01.10.2009
Budując dom lub wykańczając mieszkanie, coraz częściej decydujemy się na ogrzewanie podłogowe. Rezygnując z grzejników, zyskujemy dodatkową przestrzeń i większą swobodę w aranżacji wnętrz. Ogrzewanie podłogowe musi jednak przede wszystkim spełniać swoją podstawową funkcję. Stąd tak bardzo ważna jest decyzja o wyborze takiej posadzki, która nie będzie izolować ciepła oddawanego przez gąszcz rur grzewczych, ale przewodzić je i oddawać do pomieszczenia.

Chemia budowlana - Wylewki anhydrytowe KNAUF
Optymalnym uzupełnieniem podłogowych systemów grzewczych są anhydrytowe wylewki samopoziomujące Knauf. Charakteryzuje je wysoki współczynnik przenikania ciepła (z = 1,66 - 1,87 W/mk), który ma bezpośredni wpływ na szybki i łatwy przepływ ciepła, wytwarzanego przez instalacje ogrzewania podłogowego do pomieszczenia. Także płynna konsystencja wylewki bez pęcherzy powietrza, ułatwia przenikanie ciepła. W sumie wysoki współczynnik przenikania oraz powierzchnia bez pęcherzy powietrznych skracają okres nagrzewania pomieszczenia o połowę w porównaniu do wylewek cementowych, co w oczywisty sposób przekłada się na wymierną oszczędność energii.
REKLAMA:


Technologia wykonania wylewek anhydrytowych wymaga minimalnej otuliny rur grzejnych (zaledwie 35 mm), co daje niewielki współczynnik oporu przewodzenia ciepła, a także mniejszy ciężar wylewki. To z kolei sprawia, że wylewki te można stosować także na drewnianych stropach.

Chemia budowlana - Wylewki anhydrytowe KNAUF
Płynna konsystencja wylewek anhydrytowych Knauf nadaje im naturalne właściwości samopoziomujące, co pozwala uzyskać idealnie równe i gładkie powierzchnie, dzięki czemu można obniżyć koszty związane z dalszymi pracami wykończeniowymi poprzez oszczędność kleju w przypadku układania terakoty lub gresu oraz oszczędność czasu dzięki szybszemu wykonaniu.

Inna zaleta wylewek anhydrytowych Knauf to bezskurczowe wiązanie, które niemal do zera redukuje ryzyko powstawania pęknięć i zarysowań. Podczas wiązania w anhydrycie nie dochodzi bowiem do odkształceń, takich, które czasami powstają w posadzkach cementowych, znanych wykonawcom jako tzw. "efekt miski". Ponadto wylewki anhydrytowe nie wymagają zbrojenia.

Chemia budowlana - Wylewki anhydrytowe KNAUF
Nie bez znaczenia jest również łatwość i szybkość wykonania wylewek anhydrytowych Knauf. Ich technologia jest na tyle prosta, że niemal każda firma budowlana jest je w stanie wykonać.
Warto też odnotować, że na posadzkach wykonanych z wylewek anhydrytowych układać można zarówno terakotę jak i parkiet, lub też wybrać inny dowolny rodzaj podłogi.

Podłoga to podstawa. Podstawą zaś podłogi, po której chodzimy, jest wysokiej jakości posadzka, która w istotny sposób wpływa na jakość mieszkania. Warto wybrać wylewki anhydrytowe Knauf, które spełniają wszystkie wymagania stawiane przez architektów, wykonawców i użytkowników ogrzewania podłogowego.
Chemia budowlana - Wylewki anhydrytowe KNAUF
Zdjęcie zamieszczone w informacji pochodzą z archiwum firmy Knauf.

Autor: Knauf - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt