chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Jak nanosić barwne wzory na meblach

Jak nanosić barwne wzory na meblach

06.09.2013
Nie wiesz co zrobić ze starymi, nieużywanymi meblami? Zamiast myśleć o wyrzuceniu ich na śmietnik, poznaj modny trend DIY (Do It Yourself) i zmień niepotrzebne przedmioty w oryginalne dodatki.

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral
Modny trendy DIY (czyli Do It Yourself) zdobywa sobie coraz większą popularność. Jest to prosty, a zarazem bardzo przyjemny sposób przywracania blasku starym przedmiotom. Dlatego zamiast myśleć o wyrzuceniu wiekowej szafy lub niepotrzebnego krzesła, sięgnijmy po odrobinę farby i nadajmy im zupełnie nowy charakter, dekorując je np. fantazyjnymi wzorami.

Do renowacji mebli potrzebować będziemy przede wszystkim dobrej emalii do drewna. Produkty wysokiej klasy – takie, jak np. Dekoral Emalia Akrylowa – szybko schną oraz dają elegancki, satynowy efekt wykończenia. Jednocześnie tworzą powłoki bardzo elastyczne i odporne na uszkodzenia. Wspominania farba marki Dekoral jest dodatkowo dostępna w szerokiej barwie modnych i oryginalnych kolorów – dzięki temu możemy kreować naprawdę barwne kompozycje, jak np. „bajkowy róż” i „magiczny fiolet” lub „słoneczny blask” i „pikantne chili”. Pomalowaną powierzchnię można dodatkowo pokryć transparentną emulsją z dekoracyjnymi pigmentami Diamentowa Kolekcja marki Dekoral Fashion. Dzięki temu po wyschnięciu na meblach pojawią się eleganckie, złote lub srebrne refleksy. Jednocześnie Emalia Akrylowa posiada „Certyfikat bezpieczeństwa zabawek”, co oznacza, że bez obaw można ją wykorzystać także do malowania mebelków w pokoju dziecięcym.
REKLAMA:


Obok farby przydadzą nam się także praktyczne akcesoria malarskie. Do aplikacji emalii na większych, płaskich powierzchni użyjmy wałka typu Flock lub Felt. Natomiast do drobniejszych lub trudno dostępnych miejsc możemy wykorzystać pędzel okrągły. Z kolei przy tworzeniu barwnych wzorów przydadzą nam się szablony malarskie (możemy kupić gotowe lub przygotować własne, wycinając wzór na grubym brystolu).

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral
Malowanie rozpocznijmy od oceny stanu mebli. Jeśli stara powłoka jest w dobrym stanie tzn. nie łuszczy się ani nie pęka, możemy bez obaw pomalować ją emalią. Wcześniej wystarczy tylko powierzchnię delikatnie przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym i oczyścić z zabrudzeń. Natomiast w przypadku zniszczonych, luźnych powłok potrzeba nieco więcej wysiłku. Koniecznie trzeba usunąć je za pomocą gruboziarnistego papieru, a spękania wypełnić szpachlą do drewna. Całość na koniec szlifujemy papierem drobnoziarnisty i przecieramy wilgotną szmatką.

Na tak przygotowane podłoże nakłady pierwszą warstwę, która będzie stanowić podkład dla wybranego przez nas wzoru i czekamy aż emalia w pełni wyschnie (dla pełnego efektu warto jednak nałożyć dwie warstwy). Następnie możemy przejść do nakładania drugiego koloru oraz tworzenia wzorów. W tym celu przykładamy szablon i malujemy wycięcia (dla wygody możemy przykleić go do mebla taśmą). Na koniec delikatnie odsuwamy szablon, uważając przy tym, aby nie naruszyć niewyschniętej farby.I gotowe. Przed naszymi starymi meblami zupełnie nowa, druga młodość!www.dekoral.pl

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt