chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Jak wybrać dobrą wiertarkę

Jak wybrać dobrą wiertarkę

10.06.2013
Jaka wiertarka dla profesjonalisty, o co pytać sprzedawcę, jakich wiertarek nie kupować - odpowiada Andrzej Turowski, Product Manager z Grupy Topex

Chemia budowlana - Andrzej Turowski, Product Manager, Grupa Topex
Andrzej Turowski, Product Manager, Grupa Topex

- Jaka wiertarka dla profesjonalisty, a jaka dla domowego majsterkowicza?


Majsterkowicz w pierwszej kolejności zwróci uwagę na uniwersalność urządzenia. Dlatego w pierwszej kolejności jego uwagę należy zwrócić w kierunku wiertarki z udarem mechanicznym, która może być używana do różnego rodzaju prac cechujących się średnią intensywnością. W przypadku profesjonalisty podstawowym kryterium wyboru będzie rodzaj wykonywanej pracy. Przeważnie w jego ekwipunku powinny się znaleźć urządzenia do cięższych prac oraz wiertarki zapewniające precyzję i powtarzalne efekty. Młotowiertarka z udarem pneumatycznym, ze względu na intensywność i efektywność wiercenia, umożliwia wykonanie ciężkich prac - wiercenie w wyjątkowo twardych materiałach (beton, cegła itp). Natomiast przy pracach precyzyjnych, jak wiercenie w drewnie metalu czy drewnie, przydatna będzie wiertarka bezudarowa.

- O co pytać sprzedawcę wybierając wiertarkę?


Kluczową kwestią jest ustalenie do jakich prac przeznaczona jest wiertarka Sprawi, że urządzenie będzie służyło dłużej i zapewni większe bezpieczeństwo użytkowania.
Równie ważne są parametry i specyfikacja techniczna narzędzia. To one determinują czy wiertarka sprosta naszym wymaganiom. Kompetentny sprzedawca powinien mieć również wiedzę o konkretnych funkcjonalnościach wiertarki, okresie gwarancji czy dostępności akcesoriów.

REKLAMA:


- Jakich wiertarek na pewno nie kupować?


Nie należy kupować sprzętu wątpliwego pochodzenia. Urządzenia słabo wykończone, generujące niepokojące dźwięki czy słabo spasowane mogą szybko ulec uszkodzeniu podczas pracy. Nie warto także inwestować w wiertarki niedopasowane technicznie do konkretnej potrzeby użytkownika.

- Gdzie kupować wiertarkę (market, niewielki sklep, autoryzowany dealer, internet).?


Wybór punktu sprzedaży również powinien być motywowany stopniem zaawansowania prac. Jeśli szukamy urządzenia do majsterkowania w domu, rozwiązywania prostych zadań możemy udać się do jednego z marketów DIY. Jeśli natomiast wiertarka ma być używana przy cięższych pracach remontowo-budowlanych, warto wybrać mniejszy sklep lub punkt autoryzowanego dealera znanej marki elektronarzędzi, gdzie będziemy mogli zasięgnąć wiedzy od wykwalifikowanego doradcy technicznego. Co ciekawe, w ostatnim czasie profesjonaliści coraz częściej kupują elektronarzędzia przez Internet.

Chemia budowlana - Fot. Graphite
Fot. Graphite


- Na co zwrócić uwagę, żeby nie kupić bubla?


Pierwszym krokiem selekcji powinien być wygląd zewnętrzny. Jakość wykonania plastiku czy dokładność pasowania plastiku często odzwierciedlają jakość całego produktu. Warto też podłączyć wiertarkę i sprawdzić jej działanie. Pierwsze uruchomienie pozwoli ustalić czy występują iskrzenia, bicie na uchwycie czy nienaturalne hałasy. Warto także zasięgnąć opinii użytkowników i specjalistów, którzy mieli możliwość skorzystania z wiertarki.

- Żywotność współczesnych wiertarek


Żywotność wiertarki zależy od tego na ile została dopasowana do stojących przed nią zadań. Ogólna zasada jest prosta im - droższe urządzenie, tym bardziej wytrzymałe. Istnieje także czynnik powtarzalnej jakości. Wiertarka na danym poziomie cenowym powinna gwarantować określoną jakość. Większość dostępnych na rynku urządzeń spełniał kryterium odpowiedniej relacji jakości do ceny (value for money).

- Gwarancja i dostępność serwisu


Podstawowe pytanie to w jakim czasie jest rozpatrywana reklamacja. Większość marek elektronarzędzi nie posiada scentralizowanego serwisu w Polsce, co przedłuża proces i spowalnia prace. Marka GRAPHITE jest tu wyjątkiem. Dzięki serwisowi na terenie kraju GRAPHITE jest w stanie szybko usunąć usterki, ale również na bieżąco monitorować wadliwe elementy i wymieniać je na rozwiązania bardziej trwałe. Przekłada się to na ogólny spadek ilości zwrotów. GRAPHITE oferuje konsumentom 2 letnią gwarancję na produkty.

- Czy to prawda, że wszystkie wiertarki produkowane są na liniach montażowych w Azji?


Większość dostępnych na rynku tak, jednak wybierając sprzęt należy przede wszystkim rozpatrywać jakość gwarantowaną przez konkretną markę, a także zastosowanie i cenę samej wiertarki..

Autor: Grupa Topex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt