chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Każdy wiek rządzi się swoimi kolorami

Każdy wiek rządzi się swoimi kolorami

10.08.2005
Pokój dziecięcy spełnia wiele funkcji. Jest miejscem zabaw, spotkań z rówieśnikami, sypialnią, a z czasem także pracownią. Jego wygląd zmienia się wraz z wiekiem dziecka. Mebelki dla malucha zastępuje biurko i regał z książkami. Pojawia się komputer i wieża stereo. Dlaczego przy okazji przeprowadzanych kolejnych zmian nie pomalować ścian? Kolory dopełnią wygląd wnętrza. Podkreślą wkraczanie dziecka w nowe etapy życia.

Barwne powitanie świata


W oczekiwaniu na nowego domownika kompletujemy ubranka, kupujemy zabawki, gromadzimy sprzęty niezbędne do pielęgnacji. Warto zająć się wówczas także wystrojem pokoju dla dziecka. To on w pierwszych miesiącach życia niemowlaka będzie całym jego światem. Niech będzie zatem światem przyjaznym i wielobarwnym. Ponieważ dzieci w początkowej fazie życia widzą niezbyt ostro, zadbajmy, by wokół nich nie zabrakło kolorów intensywnych: czerwieni, żółtych i niebieskich. To barwy odpowiednie dla otaczających malucha zabawek, ozdób oraz dodatków. Doskonałym tłem dla tych wyrazistych akcentów będą ściany w bardziej stonowanych odcieniach, takich jak błękity czy zielenie. W palecie kolorów jednowarstwowych farb Dulux Once do wyboru mamy chociażby niebieskawy Jagodowy atłas i jasnozieloną Wierzbinę.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Siedmiolatki lubią kolory intensywne, np. Blask Pomarańczy z serii Dulux Once
Siedmiolatki lubią kolory intensywne, np. Blask Pomarańczy z serii Dulux Once

Kolor pierwsza klasa


Pierwszy dzień w szkole to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka, które często oznacza pierwsze zmiany w pokoju dziecięcym. Niech rozpoczęcie nauki zapadnie mu w pamięci nie jako smutny obowiązek, a coś przyjemnego. Wspólne malowanie z rodzicami, a przede wszystkim wybór kolorów do pokoju, mogą być wspaniałą zabawą. Siedmiolatki lubią barwy intensywne. Spodobają się im kolory cytrusów, takie jak Blask pomarańczy i Cierpka cytryna z palety farb Dulux Once czy Czerwony grapefruit i Tropikalna pomarańcza z serii emulsji do ścian i sufitów Dulux Kolory Świata. Te nasycone odcienie, wprowadzą miłą atmosferę w czasie wolnym, jednocześnie dodadzą małemu uczniowi zapału do nauki. Ponieważ do zmycia zabrudzeń ze ścian pokrytych farbami Dulux wystarczy mokra szmatka, nie trzeba będzie przejmować się śladami powstałymi podczas gier i zabaw z rówieśnikami czy wykonywaniu prac plastycznych.

Chemia budowlana - Gimnazjalistkom podobają się kolory pastelowe, takie jak kolor z serii jednowarstwowych farb Dulux Once Słodkie lila
Gimnazjalistkom podobają się kolory pastelowe, takie jak kolor z serii jednowarstwowych farb Dulux Once Słodkie lila

Gimnazjum w nowych barwach


Gimnazjaliści nie chcą, by traktować ich jak małe dzieci. To czas, gdy nastolatkom zaczyna zależeć na opinii kolegów. Nowe meble i wystrój pokoju to pierwszy duży krok, a zarazem manifestacja własnego zdania. Spełniając oczekiwania dziecka, nasycone barwy z baśni i pierwszych kolorowanek możemy zastąpić tonacjami spokojniejszymi, poważniejszymi. Jedna warstwa emulsji Dulux Once wystarczy, aby w łatwy sposób przemalować ściany. Gimnazjalistkom spodobają się romantyczne odcienie, np. Słodkie lila, Spokojny róż czy Kremowe mango. Chłopcy wybiorą mniej „dziewczęce” beże, jak Porcelanowy beż, Kość słoniowa lub zielenie, np. Rajski Eden lub Miętowy cukierek.

Chemia budowlana - Błękitna laguna w pokoju licealisty
Błękitna laguna w pokoju licealisty

Liceum na żółto i na niebiesko


Nowe otoczenie i nowopoznane osoby sprawiają, że licealista raz jeszcze zmienia swoje poglądy. Młody człowiek dokonuje kolejnych wyborów w życiu, jego decyzje są bardziej odważne i wyraźne. Nie boi się eksperymentować z kolorami. To czas, kiedy znów – często już bez pomocy rodziców – chce zmienić wygląd pokoju. Maluje swój świat na nowo. Mocne barwy i kontrasty mają zaznaczyć jego indywidualność i niezależność. Spokojny róż ustępuje miejsca nasyconym odcieniom kolorów złotych, jak Dulux Once Wspaniałe słońce czy Miodowe złoto i niebieskim, np. Dulux Once Błękitna Laguna.
Autor: Dulux - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt