chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Wybieramy kolor ścian do swojego pokoju

Wybieramy kolor ścian do swojego pokoju

12.02.2013
Wybierając kolor ścian swojego pokoju, najczęściej staramy się znaleźć kompromis pomiędzy tym, co modne, a tym, co odpowiada naszym indywidualnym upodobaniom. Ostatecznie jednak, podświadomie decydujemy się na barwy, które doskonale oddają naszą naturę i odpowiadają temperamentowi. Kolory bowiem odzwierciedlają nie tylko nastrój, ale także… charakter.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Poszukiwacz spokoju, harmonii i stabilizacji


Jeśli we wnętrzu, w którym najczęściej przebywasz, dominują beże lub brązy, prawdopodobnie jesteś osobą, która poszukuje spokoju, harmonii i stabilizacji. Ludzie, którzy lubią brązy, potrafią wspierać innych, cenią sobie rodzinne ciepło i wytrwałość. Największą ich zaletą jest uczciwość, cechuje ich także wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa. A co najważniejsze… niczego nie udają! Nic zresztą dziwnego – beże i brązy to przecież kolory płynące prosto z natury. W przyrodzie znajdziemy mnóstwo odcieni z tej grupy barw – to naturalne kolory ziemi, suchych traw, piasku i drewna. Idealnie odtwarzają je pełne zmysłów kolory farb Senseo. Pomalowane nimi ściany budują przestrzeń, która uspokaja i odpręża. Farba w kolorze Niewinny Poranek w połączeniu z Poranną Kawą pomogą Ci stworzyć przytulną, domową atmosferę i bezpieczną przystań. To idealne miejsce na wypoczynek.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Dusza towarzystwa


Kiedy sięgasz po kolory z grupy żółci, oznacza to, że jesteś osobą towarzyską, komunikatywną, bystrą i otwartą. Żółty to kolor ciepła, który przywołuje najpiękniejsze wakacyjne wspomnienia, wywołuje radość, pobudza do życia i dodaje pewności siebie. Często decydują się na niego osoby, które nie lubią samotności. Żółty doskonale sprawdza się w negocjacjach, stymuluje do działania i poprawia nastrój oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jeśli więc jesteś spragniony sukcesu, ale brak Ci wytrwałości lub marzysz o niespotykanych doznaniach zmysłowych, lecz czujesz, że masz za mało odwagi, sięgnij właśnie po ten kolor! Łagodna skala żółci o różnym stopniu nasycenia pozwoli stworzyć wnętrze, emanujące ciepłem. Aby jednak uniknąć efektu zbyt mocnego działania barwy żółtej, najintensywniejszy odcień tego koloru (np. Miodowa Słodycz z palety farb Śnieżka Satynowa) dobrze jest zastosować na jednej wybranej ścianie, na pozostałych zastępując go delikatnym kolorem cytrynowego kremu (np. Dyskretny Gest z tej samej linii farb).
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Odważny i energiczny


Ludzie, którzy lubią kolor czerwony, na ogół posiadają takie cechy, jak ekstrawagancja, odwaga, bezpośredniość. Są ambitni, energiczni, dynamiczni i… hojni. Cechuje ich silny charakter ze skłonnością do rywalizacji. Czerwień to symbol ognia, kolor żywy i pobudzający. Tę barwę wybierają osoby, które chcą zostać dostrzeżone i docenione, a w życiu kierują się przede wszystkim emocjami. Po czerwienie powinny też sięgnąć osoby ospałe, pozbawione woli walki, które potrzebują zastrzyku pozytywnej energii. Dobrym pomysłem będzie połączenie stonowanego kremowego odcienia (np. farba Śnieżka Barwy Natury w kolorze Dzika Orchidea) z ognistą czerwienią (np. Malinowy Ogród z tej samej palety kolorów). Płomienny flirt przy porannej kawie gwarantowany! Kto z nas nie chciałby w ten sposób rozpocząć dnia?

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Impulsywny, lubiący ryzyko


Zielony to kolor osób impulsywnych. Osoby, którym podobają się jego odcienie, często działają bez konkretnego planu, nie bojąc się ryzyka. Jeśli lubisz bladą zieleń, prawdopodobnie jesteś skromny, życzliwy i wyróżnia Cię dobra intuicja. Jasną zieleń wybierają ludzie, którzy są skłonni do zmian, głodni przygód, nie potrzebujący dodatkowych motywacji. Tych, którzy identyfikują się z ciemnym zielonym, można określić jako życzliwych, nastwionych na pomaganie innym, spostrzegawczych, świadomych tego, co wokół nich się dzieje. Osoby takie, nie lubią niespodzianek. Zielenie to barwy nadziei na szczęście i zwycięstwo, wywołują uczucie spokoju i bezpieczeństwa, sprzyjają wyciszeniu. Są więc polecane ludziom, którzy żyją w ciągłym biegu, a jednocześnie czują, że przyszedł czas na odnalezienie równowagi i skupienia. Idealne miejsce na popołudniowy relaks, można stworzyć łącząc oliwkowy odcień zieleni, taki jak farba Senseo w kolorze Oliwkowa Uczta z wysmakowanym jasnym kremem – Przelotne Spojrzenie z linii Senseo. Połączenie tych barw stworzy w pomieszczeniu atmosferę spokoju i równowagi.

Nasz pokój to często nasza wizytówka. Pokazuje, kim jesteśmy, jakie wartości wyznajemy i czym kierujemy się w życiu. Przy wyborze odpowiedniej farby do pomalowania ścian swojego „królestwa”, warto więc zastanowić się nad połączeniem ulubionego koloru z barwą, która idealnie „dopełni całości”. To gwarancja dobrego samopoczucia, udanego odpoczynku i poczucia harmonii ze światem…
Przeczytaj również: Efekt pustyni na ścianie
Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt