chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Początek marki farb Benjamin Moore

Początek marki farb Benjamin Moore

29.01.2013
Dzisiejsze salony sprzedaży, szczególnie ekskluzywnych marek, epatują elegancją, wysublimowanym kolorem i kuszą uwodzicielskim zapachem, a ich właściciele przykładają wyjątkową troskę do obsługi klientów. Jak było dawniej? Jak wyglądała dystrybucja?

Poniżej kilka słów o początkach marki farb Benjamin Moore, której historia sięga roku 1883.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Głosy i gesty vs multimedialne obrazy.


Bracia Benjamin i Robert Moore, założyciele Benjamin Moore & Co. słynnego amerykańskiego producenta farb, byli w pełni przekonani o konieczności ścisłego współdziałania ze swymi partnerami w biznesie. W ramach wsparcia w działaniach promocyjnych pracownicy firmy zachęcali właścicieli sklepów do organizowania spotkań z klientami i wspólnie przekonywali ich do malowania swych domów (wewnątrz i na zewnątrz) farbami marki Benjamin Moore.
REKLAMA:


Powyższe zdjęcie przedstawia nienaganną aranżację wnętrza z początków XIX w. jednego ze sklepów w Jefferson City, które już za kilka chwil gościć będzie tłumne grono słuchaczy.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Wystrojone damy spragnione wiedzy.


Kapelusze i rękawiczki stanowiły obowiązkowy element ubioru pań chętnie uczestniczących w popołudniowych pokazach, podczas których poznawały tajemne arkana sztuki malowania domów.

W czasach, kiedy nie było jeszcze telewizyjnych programów poruszających tematykę aranżacji wnętrz i doboru kolorystyki, takie spotkania organizowane w samym centrum miast przyciągały rzesze elegantek. To właśnie płeć piękna stanowiła zasadniczą grupę docelową ówczesnych szkoleń.

Powyższa fotografia przedstawia spotkanie zorganizowane przez firmę „Fulton Lumber Company” w Fulton w stanie Missouri.
Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Wyraź to kwiatami.


Nie, to nie sklep z kwiatami. To salon sprzedaży farb marki Benjamin Moore. Tutaj zapomniano o opinii, według której większość punktów sprzedaży farb to ciemne, techniczne wnętrza, tak dalekie od eleganckich. Mocno rozświetlona, radosna, a jednocześnie wytworna przestrzeń ozdobiona bukietami świeżych kwiatów tworzy niepowtarzalny, przyjazny klientowi klimat.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Serdecznie witamy!


Sprzedawca farb dumnie stoi w pełni gotowy do udzielenia każdej odpowiedzi z zakresu produktów malarskich i czynności malowania.

Ta pochodząca z 1934 roku fotografia prezentuje wnętrze sklepu firmy „A.W. Levermann Paint Store” w Corsicanna w Teksasie. Widzimy plansze z reklamami produktów marki Benjamin Moore, a wśród nich „Security Barn Paint” czyli specjalną farbę przeznaczoną do malowania … stodół.

Koncern Benjamin Moore & Co. oferował swoim dystrybutorom plansze reklamowe praktycznie w nieograniczonej ilości jako skuteczne wsparcie promocji sprzedaży.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Betty Moore Paint Service.


W 1934 roku słynna Betty Moore (jeden z jej wizerunków przedstawia rysunek po prawej stronie) rozpoczęła pracę w Benjamin Moore & Co. Ta fikcyjna postać, grana przez szereg aktorek, podróżowała dookoła Ameryki nauczając i demonstrując praktycznie, jak dokonać wyboru najlepszej farby i odpowiednich zestawień kolorystycznych. Betty nie pozostawiła żadnego pytania klienta bez odpowiedzi.
Przeczytaj również: Jak tanio odnowić kaloryfer?
Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore
Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Fotografie prezentują witryny punktów sprzedaży na których widać wyraźnie odniesienia do tej bardzo popularnej wówczas postaci.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

„Use Moore Paint!”


Reklama na ciężarówce stojącej na zewnątrz sklepu firmy „Hynds - Upshaw Paint & Glass Co.” pomagała propagować hasło „Use Moore Paint”. Zastosowany skrót myślowy nie pozostawia żadnych wątpliwości, że chodzi o farby marki Benjamin Moore.

Autor: B.M. Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0.5)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt