chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Remont w zawrotnym tempie, czyli jak sprawie uporać się z pracami budowlanymi

Remont w zawrotnym tempie, czyli jak sprawie uporać się z pracami budowlanymi

23.01.2013
Długotrwały remont, szczególnie dotyczący montażu stolarki oraz prac prowadzonych wewnątrz mieszkania potrafi być bardzo dokuczliwy i męczący. Zwłaszcza, kiedy mamy na myśli takie pomieszczenia, jak kuchnia czy łazienka – miejsca, z których domownicy korzystają najczęściej. Jak przyspieszyć prace budowlane, nie tracąc przy tym na trwałości i jakości wykonania radzi ekspert z firmy Den Braven.

Chemia budowlana - Fot. Den Braven
Fot. Den Braven

Montaż na czas


Szybkie ukończenie prac budowlanych to oczekiwania niejednego inwestora i wykonawcy. Niestety postępy wielu robót uzależnione są od czasu schnięcia oraz utwardzania użytych materiałów. Szczególnie teraz, w okresie zimowym skutecznie opóźnia to termin ukończenia całego projektu, uniemożliwiając kładzenie następnych warstw czy wykonanie kolejnych prac. Niedokładne wyschnięcie i zbyt wcześnie przeprowadzona obróbka preparatów wykorzystanych do montażu stolarki drzwiowej czy okiennej obniża trwałość połączenia i jego szczelność. Montaż można jednak przyspieszyć używając specjalnych produktów przygotowanych do błyskawicznych prac, jak np. Szybka Piana Montażowa Purfoam Fast firmy Den Braven – wyjaśnia Tomasz Mazurkiewicz, ekspert z firmy Den Braven. Ta dwuskładnikowa, chemoutwardzalna piana poliuretanowa charakteryzuje się bardzo krótkim czasem schnięcia, bowiem już po 15 minutach jest gotowa do obróbki, a maksymalnie po 25 minutach od chwili jej aplikacji uzyskuje pełną twardość, zachowując przy tym stabilność wymiarową. Znacznie skraca to czas prowadzonych prac, zapewniając prawidłowe i solidne zamocowanie elementów konstrukcyjnych i budowalnych.

Malowanie w jeden dzień


Malowanie ścian jest jednym z prostszych sposobów na odświeżenie mieszkanie i zmianę aranżacji wnętrza. Niestety rzadko zdarza się, że ogranicza się ono jedynie do nałożenia nowej warstwy farby. By uzyskać idealnie gładką powierzchnię, pozbawioną nierówności i szpar, wszelkie pęknięcia, rysy na suficie i ścianach należy wyrównać, a dziury po gwoździach czy wkrętach zamaskować. Wymaga to użycia masy szpachlowej i wydłuża prowadzone prac o kolejne godziny. Właściwe przygotowanie podłoża pod farbę jest jednak niezwykle ważne, gdyż to ono decyduje o trwałości i estetyce końcowego efektu – radzi ekspert z firmy Den Braven. Przy wypełnianiu szpar i spoin w elementach pracujących lepiej sprawdzają się masy akrylowe, jak np. Szybki akryl szpachlowy Acryl-Fast firmy Den Braven, który jest bardziej elastyczny i charakteryzuje się znikomym skurczem. Eliminuje to ryzyko pojawienia się ponownych uszkodzeń i znacznie skraca czas prowadzonych prac, gdyż nie musi być nakładany warstwami. Co więcej, Acryl-Fast ma bardzo krótki czas schnięcia i już po 20 minutach jest gotowy do malowania. Remont można więc przeprowadzić błyskawicznie, bez obaw o pojawienie się rys skurczowych w powłoce farby, późniejszych odprysków czy łuszczenia.
Przeczytaj również: Plamy po winie? Żaden problem
REKLAMA:


5 minut dla uszczelnienia


Kuchnia i łazienka to strategiczne miejsca na mapie domu, których zamknięcie może skutecznie sparaliżować funkcjonowanie domowników. Są to jednak pomieszczenia bardzo wymagające i szczególnie narażone na działanie niekorzystnych czynników, zwłaszcza wilgoci i detergentów. Woda przeciekająca na styku ściany z wanną, brodzikiem, umywalką, czy zlewozmywakiem może doprowadzić do zawilgocenia oraz powstania grzybów i pleśni, dlatego też wszelkie ubytki uszczelnienia wymagają natychmiastowej naprawy. Większość tradycyjnych silikonów wymaga jednak długotrwałego procesu schnięcia, który oznacza również wyłączenie z użytku łazienki czy kuchni na długie godziny. „Rozwiązaniem tego problemu są preparaty szybkoschnące, jak np. silikon Sanitarny-Fast firmy Den Braven, który w ekspresowym tempie tworzy wodoodporne uszczelniania, czas obróbki to zaledwie 5 minut – radzi Tomasz Mazurkiewicz z firmy Den Braven. Szybki silikon sanitarny umożliwia kąpiel już po godzinie od jego nałożenia, bez obaw o jego naruszenie lub osłabienie trwałości. W ten sposób wykonamy w domu konieczne prace remontowe, bez zakłócenia funkcjonowania jego mieszkańców.

Prawidłowe zamontowanie elementów konstrukcyjnych i budowalnych, trwale wykonane uszczelnia, czy gładkie ściany pozbawione ubytków wymagają odpowiednich materiałów i czasu potrzebnego do ich utwardzenie. Sposobem na przyspieszenie prac remontowych są preparaty firmy Den Braven.

Autor: Den Braven - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt