chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Farba zamiast kafelków

Farba zamiast kafelków

24.10.2012
Zastawiasz się czy farba zamiast kafelków będzie dobrym wyborem dla kuchennej ściany? Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko zastosować odpowiednią farbę, której nie szkodzi ani wilgoć ani częste zmywanie ścian.

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral
W naszych kuchniach od lat królują wygodne w utrzymaniu czystości kafelki. Wbrew pozorom to nie jedyny sposób na dekorację ścian. Jeśli marzy nam się oryginalna kuchnia, w której dominują soczyste i pogodne barwy, doskonałym wyborem będzie farba lateksowa. Przed malowaniem trzeba jedynie dobrze przyjrzeć się jej parametrom.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral
Farba przeznaczona do malowania kuchni musi przede wszystkim skutecznie zabezpieczać ściany przed działaniem wilgoci i rozwojem grzybów pleśniowych. Powinna również dobrze radzić sobie z zabrudzeniami (zarówno tłuszczami, jak i detergentami), a także umożliwiać zmywanie ścian w razie potrzebny. Właściwości takie posiada m.in. emulsja lateksowa Łazienka & Kuchnia marki Dekoral. Farba ta posiada I klasę odporności na ściernie (wg normy PN-EN 13300), co znaczy, że tworzy bardzo trwałą powłokę, którą możemy bez obaw szorować na mokro. Jest ona też odporna na typowe plamy – po oleju, kawie, a nawet barszczu. Ponadto w palecie emulsji Łazienka & Kuchnia znajdziemy aż 20 modnych i radosnych kolorów, dzięki którym z łatwością zmienimy kuchnię w naprawdę pogodne wnętrze. A gdy zamarzy nam się jeszcze bardziej oryginalna aranżacja, na pomalowanej powierzchni zastosujmy transparentną emulsję z pigmentami dekoracyjnymi Diamentowa Kolekcja marki Dekoral Fashion. Za sprawą efektów „srebrny pył”, „perłowa poświata” lub „iskrzące złoto” nasza kuchnia nabierze modnego i eleganckiego blasku.

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral
Przystępując do malowania ścian, rozpocznijmy od dokładnego sprawdzenia ich stanu. Stare, łuszczące się powłoki należy koniecznie usunąć, a uszkodzenia lub ubytki zaszpachlować. Dodatkowo, jeśli na ścianie znajdują się uporczywe, przebijające plamy, zamalujmy je farbą izolującą tak, jak np. Dekoral Renostyl Plus (w innych przypadkach wystarczy samo zagruntowanie podłoża za pomocą farby gruntującej). Tak przygotowane ściany możemy już pomalować emulsją Łazienka & Kuchnia. Farbę najlepiej nakładać w 2 warstwach, zachowując odstęp 4 godzin pomiędzy warstwami. Po zakończeniu pracy nie zapominajmy o umyciu narzędzi.

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt