chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Tynk dekoracyjny Metropolis

Tynk dekoracyjny Metropolis

02.08.2012
Najpopularniejszym wykończeniem ścian w naszych domach są gładkie gładzie gipsowe. Można jednak inaczej – ostatnio bardzo modne stają się tynki dekoracyjne. Dzięki nim ściana może stać się niebanalną ozdobą każdego wnętrza.

Chemia budowlana - Fot. Metropolis
Fot. Metropolis
Włoskie tynki dekoracyjne Metropolis pojawiły się w Salonach Dekorian tuż przed wakacjami. Produkty zachwycają oryginalnością oraz kolorystyką. - Tynki Metropolis, to nie są któreś z kolei tynki dostępne na polskim rynku – mówi Adrian Szczerba, Brand Manager Metropolis w Polsce. – To produkty absolutnie najwyższej jakości, pochodzącej z mekki stylu i designu - Włoch. Oferują wzory i kolory niedostępne dotąd w Polsce. Dzięki temu łamią stereotyp o tym, że tynki są passe – dodaje.
Przeczytaj również: Tynki cementowo-wapienne
REKLAMA:


Tynk dekoracyjny ma tą przewagę nad farbami, że daje nieograniczone możliwości oraz dużą swobodę w aranżacji. Tu kolor nigdy nie wygląda tak samo. Pozwala na uzyskanie wyjątkowych i niepowtarzalnych efektów na ścianie, które nie byłyby możliwe przy zastosowaniu gładzi i farby. Efekt końcowy zależy tylko od wybranego efektu, naszej wyobraźni i wybranych narzędzi do nakładaniu tynku.

Tynk dekoracyjny niejedno ma imię


Na rynku dostępnych jest bardzo wiele wzorów, kolorów oraz stylów tynków dekoracyjnych. Osoby ceniące nowoczesność i styl industrialny mogą zdecydować się na szorstkie i nowoczesne tynki imitujące prawdziwy beton i mur. Tynk Metropolis Bronx pozwoli na uzyskanie surowego efektu ściany imitującej mur. Wielbiciele klasyki mają do wyboru imitacje kamieni: marmuru, kwarcu, czy trawertynu.

Chemia budowlana - Fot. Metropolis
Fot. Metropolis
Tynki dostępne są w rozmaitych kolorach, dzięki czemu można je dopasować dosłownie do każdego wnętrza. Efekty oraz kolory można zobaczyć w kartach kolorów, tynki Metropolis są dostępne w palecie kilkudziesięciu kolorów. Jeśli jednak naszego koloru nie ma w karcie, możemy zabarwić tynk na dowolny kolor z palety NCS.
Przeczytaj również: Jakie powinny być tynki

Design to nie wszystko


Jednak wygląd ściany to nie wszystko. Wybierając rodzaj tynku warto pomyśleć też nad ich walorami funkcjonalnymi. Dużym atutem tynków Metropolis jest ich łatwa aplikacja oraz wysoki poziom zmywalności. Dzięki nowoczesnej technologii zamierzony efekt możemy osiągnąć już po nałożeniu jednej warstwy. Przykładowo, aby uzyskać efekt marmuru na ścianie przy zastosowaniu tynku Canova wystarczy jeden dzień, gdyż nakładamy tylko 2 warstwy, a nie tak jak w przypadku konkurencji od 4 do 5 warstw. Łatwość aplikacji wpływa na fakt, że efekt będzie dokładnie taki, jaki zobaczymy na karcie kolorów. Kolejną ważną zaletą, o jakiej należy pamiętać, jest wydłużony otwarty czas pracy z tynkiem, który pozwala formować i aplikować masę znacznie szybciej.

Jeśli zależy nam na oryginalnym wykończeniu domu lub mieszkania eksperymentujmy i poszukujmy niebanalnych produktów. Włoskie tynki Metropolis bez wątpienia do nich należą.

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt