chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Jak zabezpieczyć drobne elementy przed pracami remontowymi

Jak zabezpieczyć drobne elementy przed pracami remontowymi

01.07.2012
Chemia budowlana - Fot. Global Point
Fot. Global Point
Przed rozpoczęciem remontu powinniśmy zabezpieczyć wszystkie detale, których nie jesteśmy w stanie zdemontować i wynieść z pomieszczenia. Wojciech Rybiński, ekspert firmy Global Point, na przykładzie czujnika oraz manipulatora systemu alarmowego objaśnia, jak zabezpieczyć drobne elementy, które z uwagi na pełnione funkcje nie mogą zostać zdemontowane. Ich dokładne zabezpieczenie jest niezwykle istotne jeśli chcemy, by urządzenia nie uległy uszkodzeniu podczas przeprowadzania prac remontowych.

Zabezpieczamy czujnik alarmu


„Małe elementy, jak np. czujnik systemu alarmowego z powodzeniem możemy zabezpieczyć jedynie za pomocą taśmy. Do zabezpieczeń cennych drobiazgów nadaje się m.in. taśma maskująca UV z oferty marki Globall, która przeznaczona jest do różnorodnych powierzchni. Dodatkowo możemy stosować ją zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia. By jak najszczelniej zabezpieczyć czujnik, powinniśmy zacząć od oklejenia go po obwodzie. Najlepiej będzie, jeśli zrobimy to za pomocą jednego kawałka taśmy. Ostatnim krokiem jest zaklejenie frontu czujnika. Pamiętajmy by zwrócić uwagę na to, by kawałki taśmy ściśle do siebie przylegały, bądź nawet zachodziły jeden na drugi. Dzięki temu będziemy mieć pewność, iż czujnik pozostanie nienaruszony przez cały okres remontu”- informuje Wojciech Rybiński z firmy Global Point.
REKLAMA:


Folia i taśma do większych elementów


„Podobnie jak w przypadku czujnika, tak i przy zabezpieczaniu manipulatora alarmu zacznijmy od owinięcia go po obwodzie jednym kawałkiem taśmy. Pamiętajmy, że musi ona dokładnie przylegać do urządzenia. W przeciwnym razie farba bądź pył powstały podczas remontu, dostanie się pod zabezpieczenie. W związku z tym, iż musimy osłonić większy element, warto sięgnąć po cienką folię ochronną. Ważne jest, by folia zakrywała również boki urządzenia. Powinniśmy w tym celu odmierzyć odpowiedniej wielkości fragment folii i umocować go przy pomocy taśmy, np. malarskiej. Tak zabezpieczonemu manipulatorowi nie grozi niebezpieczeństwo uszkodzenia, ani zabrudzenia w czasie remontu” – twierdzi ekspert.

Podczas przeprowadzania prac remontowych warto pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu elementów przytwierdzonych w pomieszczeniu na stałe. Naszej uwadze nie mogą umknąć nawet najmniejsze elementy. Dzięki dokładnemu zabezpieczeniu będziemy posiadać gwarancję, iż podczas remontu nie ulegną one zabrudzeniu lub co gorsze uszkodzeniu.

Autor: Global Point - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt