chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Jak wykonać zabudowę poddasza z płyt kartonowo - gipsowych

Jak wykonać zabudowę poddasza z płyt kartonowo - gipsowych

29.06.2012
Płyty kartonowo – gipsowe to świetny sposób,by dostosować poddasze do celów mieszkaniowych. Takie przedsięwzięcie wymaga wprawdzie sporo wysiłku, ale postępując zgodnie z poniższą instrukcją możemy szybko zamienić zwykły strych w własne wymarzone ,,M’’.

Chemia budowlana - Fot 1: Prace rozpoczynamy od wytrasowania na krokwiach punktów mocowań wieszaków w rozstawie co 40 cm.
Fot 1: Prace rozpoczynamy od wytrasowania na krokwiach punktów mocowań wieszaków w rozstawie co 40 cm.
Chemia budowlana - Fot 2: W wytrasowanych miejscach za pomocą wkrętów do drewna przykręcamy wieszaki do poddaszy.
Fot 2: W wytrasowanych miejscach za pomocą wkrętów do drewna przykręcamy wieszaki do poddaszy.


REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot 3: W przykręcone wieszaki do poddaszy wciskamy profile NIDA CD 60 na dole i na górze krokwi.
Fot 3: W przykręcone wieszaki do poddaszy wciskamy profile NIDA CD 60 na dole i na górze krokwi.
Chemia budowlana - Fot 4: Po zamontowaniu skrajnych profi li na skosie dachowym za pomocą poziomnicy ustawiamy płaszczyzny poddasza i dokręcamy wkręty mocujące wieszak.
Fot 4: Po zamontowaniu skrajnych profi li na skosie dachowym za pomocą poziomnicy ustawiamy płaszczyzny poddasza i dokręcamy wkręty mocujące wieszak.


Chemia budowlana - Fot 5: Po zamontowaniu wszystkich profili NIDA CD 60 na wieszakach ponownie sprawdzamy płaszczyzny skosu dachowego.
Fot 5: Po zamontowaniu wszystkich profili NIDA CD 60 na wieszakach ponownie sprawdzamy płaszczyzny skosu dachowego.
Chemia budowlana - Fot 6: Przy obróbce okna dachowego na końce profili NIDA CD 60 wciskamy profil NIDA UD 27.
Fot 6: Przy obróbce okna dachowego na końce profili NIDA CD 60 wciskamy profil NIDA UD 27.


Chemia budowlana - Fot 7: Następnym krokiem jest ułożenie materiału izolacyjnego pomiędzy krokwiami.
Fot 7: Następnym krokiem jest ułożenie materiału izolacyjnego pomiędzy krokwiami.
Chemia budowlana - Fot 8: Na profilach NIDA CD 60 przyklejamy kawałki dwustronnej taśmy klejącej potrzebnej do zamocowania paroizolacji.
Fot 8: Na profilach NIDA CD 60 przyklejamy kawałki dwustronnej taśmy klejącej potrzebnej do zamocowania paroizolacji.


Chemia budowlana - Fot 9: Do tak przygotowanej konstrukcji przyklejamy folię paroizolacyjną, a styki folii sklejamy taśmą samoprzylepną.
Fot 9: Do tak przygotowanej konstrukcji przyklejamy folię paroizolacyjną, a styki folii sklejamy taśmą samoprzylepną.
Chemia budowlana - Fot 10: Po docięciu płyt SYNIA na odpowiedni wymiar przykręcamy je do konstrukcji rusztu. Wszystkie krawędzie z logotypem SYNIA muszą znajdować się na profilu. Płyty montujemy z wzajemnym przesunięciem styków poprzecznych o min. 40 cm.
Fot 10: Po docięciu płyt SYNIA na odpowiedni wymiar przykręcamy je do konstrukcji rusztu. Wszystkie krawędzie z logotypem SYNIA muszą znajdować się na profilu. Płyty montujemy z wzajemnym przesunięciem styków poprzecznych o min. 40 cm.


Chemia budowlana - Fot 11: Po przykręceniu wszystkich płyt do rusztu sufitowego możemy przystąpić do wykonywania spoin pomiędzy płytami (więcej w ulotce o spoinowaniu płyt gipsowych). Po zaspoinowaniu połączeń pomiędzy płytami gipsowymi powierzchnia sufi tu jest przygotowana do ostatecznego wykończenia: malowania, tapetowania, nakładania tynków dekoracyjnych, itp.
Fot 11: Po przykręceniu wszystkich płyt do rusztu sufitowego możemy przystąpić do wykonywania spoin pomiędzy płytami (więcej w ulotce o spoinowaniu płyt gipsowych). Po zaspoinowaniu połączeń pomiędzy płytami gipsowymi powierzchnia sufi tu jest przygotowana do ostatecznego wykończenia: malowania, tapetowania, nakładania tynków dekoracyjnych, itp.
Autor: Siniat - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt