chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Trendy Barwy Natury

Trendy Barwy Natury

05.04.2012
Dom to nasze miejsce na ziemi. Bezpieczna przystań, dająca poczucie ukorzenienia, trwałości, stabilizacji. To miejsce, do którego wraca się z ochotą, nawet z najpiękniejszych zakątków świata. Dbamy o nie, by czuć się w nim dobrze, wypoczywać i czerpać z niego pozytywną energię. Niewyczerpanym źródłem inspiracji do kreowania własnych wnętrz jest otaczająca nas natura. Z jej bogactwa korzysta Śnieżka, która dla linii Barwy Natury opracowała 4 trendy kolorystyczne.

Miejskie przestrzenie


„Mniej znaczy więcej” to słynne stwierdzenie architekta Miesa van der Rohe doskonale opisuje trend, w którym dominują szarości w różnych odcieniach i zestawieniach. Nowoczesna i minimalistyczna stylistyka trendu stanowi neutralne tło i pozwala wyeksponować inne barwy. Szarość potrafi być zaskakująca - jej niebieskawe, fioletowawe czy zielonkawe odcienie zmieniają się w różnym oświetleniu, tworząc ciekawe efekty kolorystyczne.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Trendy Barwy Natury


Natura na własność


Zieleń, stanowiąca podstawę trendu, to barwa równowagi. Łączy chłód i spokój błękitu z ciepłem, blaskiem i aktywnym działaniem barwy żółtej. Inspirowana naturą zieleń, w zależności od odcienia, może ożywiać i optycznie powiększać wnętrza. Nie może jednak zdominować całości pomieszczenia, dlatego też łączona jest z błękitem nieba, krokusowym fioletem, kolorem niebiesko-zielonym czy bielą.

Chemia budowlana - Trendy Barwy Natury

Nuta przeszłości


Trend stanowi odzwierciedlenie tęsknoty za przeszłością i przedmiotami z „duszą”, które posiadają swoją własną historię. Inspiracja stylistyką lat minionych przyjmuje tu charakter stylu vintage, często też łączy ze sobą stare i współczesne wzory. Doskonale sprawdzą się tu wiekowe komody, czy stylowe krzesła, które obite tkaniną w intensywnym kolorze zyskają nowy wizerunek. W kolorystyce dominują chłodne beże, zszarzone róże, kakaowe brązy i wrzosowy fiolet.

Chemia budowlana - Trendy Barwy Natury


Kolory radości


Intensywne kolory stymulują kreatywność, dodają energii i pobudzają do działania. W nawiązującym do pop-artu trendzie „Kolory radości” energetyczne, mocno nasycone barwy odgrywają główną rolę. Całość jest nowoczesna i dynamiczna, a duża intensywność kolorów złagodzona zostaje dodatkami bieli, beżu lub ecru.
Przeczytaj również: Jak tanio odnowić kaloryfer?
Chemia budowlana - Trendy Barwy Natury


Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt