chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Izolacje Remmers w centrum handlowym w Kielcach

Izolacje Remmers w centrum handlowym w Kielcach

28.03.2012
Prace projektowe nad rozbudową Galerii Echo pomiędzy ul. Świętokrzyską i al. Solidarności rozpoczęły się w 2007 r.

Chemia budowlana - Galeria Echo
Galeria Echo
W realizacji projektu wzięły udział dwie pracownie projektowe z Kielc - Detan oraz Echo Investment, a także projektanci z Warszawy - „Open Architekci". We wstępnych założeniach zakładano oprócz rozbudowy galerii także budowę kampusu sportowego o charakterze miejskim. Ostatecznie w porozumieniu z Politechniką Świętokrzyską powstał garaż wielopoziomowy dla całego kompleksu handlowo-sportowego i hala sportowa dla Politechniki. Po rozbudowie galeria osiągnęła 159 000 m2 powierzchni całkowitej, z czego 70 000 m2 to powierzchnia handlowa. Dodatkowo wybudowano wygodny parking dla klientów na 2300 miejsc. Galeria została stworzona na kształt dziedzińca otoczonego alejami pasażami. Zaprojektowano je w formie otwartych ciągów komunikacyjnych. Każdy pasaż zamknięty jest szklanym świetlikiem wprowadzającym światło.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Wnętrza galerii
Wnętrza galerii
Galeria posiada w swojej ofercie większość znanych i popularnych marek polskich, europejskich i światowych.

Galeria ze sklepami z modą. Można tam coś zjeść, wypić kawę, obejrzeć film, skorzystać z fitness i kręgielni, a nawet umyć auto. Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się jesienią 2011 roku.

Ze względu na sposób posadowienia obiektu i warunki gruntowo-wodne należało zastosować izolacje pionowe i poziome o najwyższej jakości. Izolacje poziome zostały ułożone na wierzchu płyt fundamentowych. Na obiekcie zastosowano sprawdzony system oferowany przez firmę Remmers - gruntowanie produktem krzemionkującym Kiesol i grubowarstwową powłokę bitumiczno - polimerową K2 Dick-beschichtung. Na powierzchniach poziomych powłokę zbrojono siatką. Na bardzo wilgotnych podłożach i w miejscach zalanych wcześniej wodą dodatkowo, w ramach gruntowania nakładano szlam uszczelniający Dichtschlämme i dopiero potem wykonano powłokę bitumiczno-polimerową K2 Dickbeschichtung. Firma Remmers ma wieloletnie doświadczenia ze stosowaniem tego systemu na różnych budowach. W miejscach dylatacji zastosowano taśmę Fugenband B200, która zabezpiecza przed rozszczelnieniem hydroizolacji.
Chemia budowlana - Izolacje Remmers w centrum handlowym w Kielcach
Wykonawcą prac była firma Usługi Budowlane Apolinary Knap z Kielc. To sprawdzony współpracownik firmy Remmers w województwie świętokrzyskim. Mając tak duże doświadczenie w technologiach Remmers wykonują prace samodzielnie, tylko w wyjątkowych sytuacjach korzystając z mojego doradztwa - opowiada Dariusz Szastak, przedstawiciel firmy Remmers. Kielecka realizacja to przedsięwzięcie o niezwykle dużej skali (największa galeria handlowa w Polsce pod względem ilości sklepów). Cieszymy się, że nasze technologie znalazły tu swoje zastosowanie.

Źródło: Remmers

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.6)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt