chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Artevia™ Kolor kolorowy beton firmy Lafarge

Artevia™ Kolor kolorowy beton firmy Lafarge

15.06.2011
Artevia Kolor stanowi innowacyjne rozwiązanie architektoniczne przeznaczone dla profesjonalistów oraz odbiorców indywidualnych. Kolekcja barwionych betonów dekoracyjnych wychodzi naprzeciw twórczej wyobraźni architektów i urbanistów pozwalając na tworzenie przestrzeni o dużej sile wyrazu, a także umożliwiając łączenie wysokich walorów użytkowych ze współczesnymi trendami.

Chemia budowlana - Fot. Lafarge Wiadukt w miejscowości Tarragona w Hiszpanii wyróżnia się żywym kolorem dzięki zastosowaniu betonu barwionego Lafarge
Fot. Lafarge Wiadukt w miejscowości Tarragona w Hiszpanii wyróżnia się żywym kolorem dzięki zastosowaniu betonu barwionego Lafarge
Znany od tysiącleci beton obecnie uznawany jest za coś więcej niż tylko materiał konstrukcyjny. Światowej sławy architekci używają go jako element dekoracyjny, pozwalający na realizację najbardziej śmiałych pomysłów. Beton z dodatkiem pigmentów umożliwia wykreowanie zaskakujących powierzchni w przestrzeni publicznej i w obrębie zabudowań prywatnych.
Przeczytaj również: Beton Rolniczy firmy Lafarge
REKLAMA:


Beton Artevia Kolor sprawdza się wszędzie tam, gdzie oprócz wysokich parametrów eksploatacyjnych potrzebne są niecodzienne rozwiązania estetyczne. Materiał budowlany dostępny teraz także na polskim rynku to rozwiązanie rozpowszechnione na całym świecie.
Z kolorowego betonu zbudowano m.in. Galerię Sztuki w Cascais w Portugalii czy wyróżniający się żywą barwą, pomarańczy wiadukt w Hiszpanii. Produkt Lafarge ma również szerokie zastosowanie przy budowaniu ścian oraz wszelkich konstrukcji pionowych.

Chemia budowlana - Fot. Lafarge Nadmorska promenada w Durban, RPA - dzięki plastyczności betonu kolorowego Lafarge uzyskano efekt kolorowych fal
Fot. Lafarge Nadmorska promenada w Durban, RPA - dzięki plastyczności betonu kolorowego Lafarge uzyskano efekt kolorowych fal

Bardziej trwałe nawierzchnie


Artevia Kolor na powierzchniach poziomych może być alternatywą dla kostki brukowej. Betonowe nawierzchnie są odporne na odkształcenia czy porastanie trawą. Mają też bardzo wysoką odporność na obciążenia i krótszy czas wykonania. Zastosowanie technologii Lafarge przy budowie ciągów komunikacyjnych, ścieżek rowerowych czy skwerów narażonych na intensywną eksploatację obniża koszty utrzymania, ponieważ nie wymagają one konserwacji i poprawek, jak w przypadku kostki czy płyt chodnikowych. Przy wykorzystaniu betonów Lafarge powstało otoczenie wielu biurowców w Atlancie w USA, a także nadmorskie promenady w RPA czy place miejskie i skwery publiczne w Kanadzie i Portugalii.

Estetyczne połączenia


Dzięki właściwościom konstrukcyjnym i plastyczności betonu możliwe jest uzyskanie zaskakujących form o niekonwencjonalnych fakturach. Betony Artevia Kolor sprawdzają się także w połączeniu z wieloma innymi materiałami budowlanymi. Efektownie wygląda zestawienie kolorowego betonu z elementami naturalnymi – drewnem, kamieniem, metalem lub gresem zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych.
Przeczytaj również: Systemy zapraw Tytan TEO
Paleta 14 odcieni Artevia Kolor daje możliwość kreowania przestrzeni architektom, urbanistom, a także odbiorcom indywidualnym. W projektowaniu niebanalnych rozwiązań sprawdza się też łączenie kolorowych betonów Lafarge i linii Artevia Decor, charakteryzującej się fakturą, z widocznym kruszywem.

Chemia budowlana - Artevia™ Kolor kolorowy beton firmy Lafarge

Gwarancja jakości


Kolorowa mieszanka betonowa produkowana jest z komponentów o stałej jakości, i powstaje – podobnie jak wszystkie produkty Lafarge - w warunkach wysokiej kontroli jakości. Świeża mieszkanka sprawdzana jest zarówno w wytwórni, jak i na placu budowy.

Ekspert radzi: Krzysztof Gielnik, Główny Technolog Betonu w Lafarge Kruszywa i Beton
Betony z linii Artevia Kolor to produkty finalne, gotowe do wykorzystania na budowie. Przed ułożeniem betonu należy jednak odpowiednio przygotować podłoże, a gotową powierzchnię zabezpieczyć środkiem impregnującym, co jest częścią technologii Artevia Kolor. Kolorowe powierzchnie wykonane zgodnie z technologią Lafarge są trwałe i bardzo estetyczne pomimo intensywnej eksploatacji.
Przeczytaj również: Baumit Duo Beton
Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt