chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Oszczędności w systemie

Oszczędności w systemie

13.12.2010
Od stycznia 2009 roku w Polsce obowiązują certyfikaty energetyczne mieszkań i budynków. Mają one wpłynąć na ograniczenie zużycia energii oraz pokazać, że możliwe jest zastosowanie oszczędnych rozwiązań wpływających na koszty eksploatacji.

Ponad 75% energii zużywanej w przeciętnym, indywidualnym gospodarstwie domowym przypada na ogrzewanie wody i pomieszczeń.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Oszczędności w systemie
Kto chce oszczędzać energię, a co za tym idzie również koszty, nie może pominąć kwestii związanych
z właściwym ociepleniem elewacji własnego domu. Długotrwała i wydajna izolacja cieplna, możliwa jest przede wszystkim przy zastosowaniu nowoczesnych, zewnętrznych systemów ociepleń.

Kompletny system Baumit Open® gwarantuje właściwą izolację budynku i co ważne spełnia wymagania obecnie obowiązujących surowych norm budowlanych.

Wchodząca w skład systemu płyta elewacyjna Baumit Open® zapewnia optymalny klimat wewnątrz pomieszczeń. Wartość współczynnika oporu dyfuzyjnego jest w przypadku tej płyty taka sama jak w przypadku cegły porowatej i wynosi λ = 10. Podobnie korzystna jest wartość współczynnika przenikania ciepła, który stanowi jedynie λ = 0,04W/mK. Płyty termoizolacyjne dostarczane są o wymiarach 100 x 50 cm w różnych grubościach i co istotne bez stosowania przy ich produkcji szkodliwego dla środowiska freonu. Odpowiednio ocieplony budynek wymaga nałożenia tynku strukturalnego. Nowością na polskim rynku są produkty, które w swoim składzie wykorzystują nanotechnologię. Dzięki samoczyszczącym właściwościom tynku Baumit NanoporTop, okres estetyki elewacji jest prawie dwukrotnie dłuższy, w odniesieniu do tradycyjnych materiałów. Zapewnia to istotne zmniejszenie kosztów utrzymania budynku.
Przeczytaj również: Prawidłowe wykończenie elewacji
Tynk Baumit NanoporTop, dostępny jest w palecie colours of more emotion, specjalnie dobranej gamy kolorów, składających się z 200 najpiękniejszych barw.

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt