chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Pomysły na uszczelnianie okien, łatwy montaż wykładziny i czyste malowanie

Pomysły na uszczelnianie okien, łatwy montaż wykładziny i czyste malowanie

03.11.2010
Czeka Cię malowanie ścian, sufitów lub układanie wykładziny? Masz do wykonania jakieś prace naprawcze, artystyczne a może po prostu lubisz majsterkować? We wszystkich tych pracach pomocne będą różnego rodzaju  taśmy samoprzylepne. Zobacz, jak dobierać i stosować taśmy montażowe, taśmy malarskie, taśmy naprawcze i taśmy uszczelniające.

Chemia budowlana - Pomysły na uszczelnianie okien, łatwy montaż wykładziny i czyste malowanie

Malowanie – dobór odpowiednich taśm maskujących i folii ochronnej


Malowanie kojarzy się przede wszystkim z przesuwaniem i zabezpieczaniem mebli, zabrudzeniami, czasochłonnym wykańczaniem, rozchlapaną farbą oraz sprzątaniem. Dzięki zastosowaniu produktów tesa® raz na zawsze można zapomnieć o zabrudzeniach i trudnych do usunięcia zaciekach z farby.
REKLAMA:


Taśmy malarskie (taśmy maskujące) tesa®. Wybór odpowiedniej taśmy malarskiej to oszczędność czasu i energii. Produkty tesa® zapewniają profesjonalne zabezpieczenie ścian, sufitów, okien i drzwi. Łatwe w użyciu, dostosowane do różnych powierzchni i krawędzi mają zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Wybierając taśmę maskującą należy zwrócić uwagę, do jakiej powierzchni (gładka, chropowata, z tynku, tapety itp.) będzię mocowana, gdzie i jak planujemy ją stosować (wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń, przyczepność do powierzchni lub tylko na krawędziach itp.) oraz zapoznać się z parametrami taśmy (czy jest odporna na wilgoć, wysokie i niskie temperatury, promieniowanie UV, czas stosowania itp..

Taśmy malarskie tesa umożliwiają profesjonalne malowanie i odnawianie pomieszczeń, doskonale przylegają nawet do nierównych powierzchni, usuwa się je bez pozostawiania śladów.: taśma malarska tesa® Classic przeznaczona jest do prostych krawędzi, Creative - do krzywizn i zaokrąglonych krawędzi, Sensitive - można stosować na delikatnych lub świeżo malowanych powierzchniach, a Precision - do wyjątkowo dokładnych, ostrych krawędzi. Taśmę tesa Outdoor można zastosować na zewnątrz pomieszczeń a taśmę tesa® PVC do tynkowania powierzchni.
Chemia budowlana - Pomysły na uszczelnianie okien, łatwy montaż wykładziny i czyste malowanie
Folia ochronna tesa® Easy Cover to produkt, dzięki któremu można uniknąć przesuwania mebli i czasochłonnego przykrywanie ich powierzchni. tesa® Easy Cover to folia ochronna z taśmą malarską w jednym. Wystarczy rozciągnąć folię nad meblem i przykleić jej koniec do ściany. Dzięki ładunkom elektrostatycznym folia ochronna przylega dokładnie do podłoża i nie podnosi się przy każdym podmuchu powietrza. Mikroperforacja na folii zapobiega spływaniu farby, chroni przed kurzem i brudem, a taśma maskująca zapewnia przy okazji czyste i równe krawędzie przy malowaniu.

Jaką taśmę wybrać do prac naprawczych, wzmacniania czy izolowania?


Szeroki asortyment taśm naprawczych i uniwersalnych tesa® jest pomocny w bardzo wielu sytuacjach. Produkty te mają różne zastosowania, począwszy od łączenia przedmiotów w wiązki, po uszczelnianie węży ogrodowych i izolowanie przewodów elektrycznych.

Materiałowe taśmy naprawcze tesa® Extra Power Perfect są idealne dla majsterkowiczów, zachowują sprężystość i długotrwały efekt. Wzmacniana tkaniną uniwersalna taśma tesa® Extra Power Universal, oraz transparentna taśma naprawcza tesa® Extra Power Transparent odznaczają się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne, można ją stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Mocna aluminiowa taśma naprawcza tesa® to dobry wybór, gdy trzeba naprawić elementy metalowe, np. karoserie samochodu, dach czy rynny. Taśma izolacyjna tesa® to wytrzymała taśma o właściwościach ochronnych przeznaczona do izolowania, łączenia, oznaczania i mocowania przewodów

Chemia budowlana - Pomysły na uszczelnianie okien, łatwy montaż wykładziny i czyste malowanie

Montaż bez wiercenia czy użycia młotka?


Dwustronne taśmy montażowe tesa® to profesjonalne rozwiązania, dzięki którym nawet cięższe przedmioty można trwale przykleić na gładkich powierzchniach, a lżejsze również na powierzchniach chropowatych. Niezwykle mocne, specjalne taśmy klejące opracowane zgodnie z najnowszą technologią, znacznie ułatwiają mocowanie przedmiotów. Są wygodnym, prostym zamiennikiem narzędzi i w przeciwieństwie do nich nie wymagają dużego nakładu pracy.

Taśma montażowa do wnętrz tesa® zapewnia bardzo mocną przyczepność, idealnie przylega do płytek ceramicznych, powierzchni gipsowanych, drewnianych i większości tworzyw sztucznych. Do mocowania luster i innych płaskich przedmiotów w wilgotnych pomieszczeniach, doskonałym rozwiązaniem jest taśma montażowa do luster tesa®.

Taśma montażowa na zewnątrz tesa®, odporna na działanie promieniowania UV, wody i temperatury, bardzo dobrze przylega do płytek ceramicznych, cegły, kamienia, metalu i większości tworzyw sztucznych.
Doskonałym rozwiązaniem dla niewidocznego mocowania przezroczystych przedmiotów lub przyklejania przedmiotów do szyb jest transparentna taśma montażowa tesa®.

Taśma montażowa do wykładzin - łatwy sposób na ułożenie wykładziny


Wykładziny dywanowe ułożone bez przymocowania (swobodnie) mogą się fałdować i przesuwać, stwarzając niebezpieczeństwo potknięcia się. Trwałe przyklejanie wykładziny jest skomplikowane, a usuwanie takiej wykładziny – bardzo pracochłonne.

Chemia budowlana - Pomysły na uszczelnianie okien, łatwy montaż wykładziny i czyste malowanie
tesa oferuje asortyment taśm montażowych umożliwiających skuteczne mocowanie wykładzin. Taśmy można stosować do wszystkich rodzajów wykładzin: wykonanych z tkaniny, pianki, filcu, wełny czy PCV.
Wzmacniana włóknem taśma do wykładzin tesa® Usuwalna doskonale nadaje się do stosowania na delikatnych powierzchniach (np. parkiet), po usunięciu nie pozostawia śladów kleju. Do mocowania wykładzin, które będą narażone na działanie dużych sił, świetnie nadaje się dwustronna taśma o zwiększonej przyczepności tesa® Extra Strong, można ją również stosować przy ogrzewaniu podłogowym czy w wilgotnych pomieszczeniach. Natomiast Uniwersalna taśma dwustronna tesa® Universal to sprawdza się nie tylko przy montażu wykładzin, ale również przy innych pracach dekoratorskich czy majsterkowaniu

Uszczelki tesamoll® do okien i drzwi - zmniejsz koszty ogrzewania


Uszczelki tesamoll® do okien i drzwi oraz uszczelki-szczotki tesamoll® do drzwi doskonałe uszczelniają szczeliny w oknach i drzwiach, a co za tym idzie pozwalają zaoszczędzić energię i obniżyć wydatki na ogrzewanie.

Uszczelki samoprzylepne gumowe tesamoll® Classic mogą być stosowane do uszczelniania szczelin szerokości od 1 do 7 mm. W zależności od wielkości szczeliny umożliwiają zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet do 40%. Taśma uszczelniająca tesamoll® profil D przeznaczona jest do szczelin szerokość 3-7 mm (jej zastosowanie zmniejsza koszty ogrzewania do 40%), taśma tesamoll® profil P - do szczelin szerokości 2-5 mm, zmniejsza koszty ogrzewania do 35%, zaś uszczelka okienna tesamoll® profil E do szczelin szerokości 1-3,5 mm (zmniejsza koszty ogrzewania do 20%).

Uszczelki okienne tesamoll® zachowują swoje właściwości przez 8 lat, są odporne na działanie warunków atmosferycznych, promieniowania UV i ozonu. Można je stosować w temperaturze od -30°C do 80°C. Łatwo się je montuje i usuwa. Dostępne są w kolorze brązowym i białym, w długościach: 6, 25 i 100 metrów.

Uszczelki samoprzylepne szczotkowe tesamoll® do drzwi gwarantują doskonałą ochronę przed przeciągami, chłodem i kurzem. Dostępne są w trzech wersjach, w zależności od rodzaju podłogi w pomieszczeniu:
- uszczelki szczotkowe tesamoll® ALU Comfort - do podłóg z płytek lub o nierównej powierzchni, szczelina szerokości do 15 mm, zalecany okres użytkowania 8 lat, wykonane z lakierowanego aluminium, dostępne kolory: biały, brąz, stal nierdzewna;
- uszczelki szczotkowe tesamoll® do wykładzin - do podłóg wykończonych wykładziną, szczelina szerokości do 15 mm, zalecany okres użytkowania 6 lat, wykonane z tworzywa sztucznego, dostępne kolory: biały, brąz, przezroczysty;
- uszczelki szczotkowe tesamoll® Standard - do podłóg gładkich z drewna lub PVC (np. parkiet, panele), szczelina szerokości do 12 mm, zalecany okres użytkowania 4 lata, wykonane z tworzywa sztucznego, dostępne kolory: biały, ciemny brąz, jasny brąz, beżowy i przezroczysty.

Solidne i wytrzymałe uszczelki szczotkowe tesamoll® są odporne na działanie promieniowania UV, starzenie i ścieranie. Łatwo się je montuje (na pasek samoprzylepny) i usuwa bez pozostawiania śladów. Wysokiej jakości włos nylonowy gwarantuje doskonałą szczelność.

Autor: tesa - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt