chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Kolory luksusu

Kolory luksusu

20.07.2010
„The New Luxury” to nie tylko oryginalna paleta barw inspirowana dalekimi podróżami, ale także styl dekoracji wnętrz, który wymyka się monotonii i rutynie. Benjamin Moore - producent ekskluzywnych farb, po raz kolejny przekonuje, że na doborze kolorów zna się, jak mało kto.

Chemia budowlana - Kolory luksusu
Chemia budowlana - Kolory luksusu
Chemia budowlana - Kolory luksusu

Chemia budowlana - Kolory luksusu
Egzotyczne wycieczki sprzyjają wypoczynkowi, ale są również doskonałą okazją do poznania kultury, obyczajów i sztuki dalekich zakątków globu. Często nasze wspomnienia z podróży przywołują kolory, kształty i wzory, które kojarzą się nam z konkretnym regionem świata. Jednym z owoców wakacyjnych obserwacji może być przeniesienie egzotycznego klimatu do domowych wnętrz. Taka właśnie idea przyświecała powstaniu trendu „The New Luxury”, który jest kolejnym tegorocznym nurtem księgi inspiracji kolorystycznych „Color Pulse 2010” promowanej przez markę Benjamin Moore.
Przeczytaj również: Kolekcja kolorów Color Stories
REKLAMA:


Chemia budowlana - Kolory luksusu
Autorem trendu kolorystycznego „The New Luxury” jest Benjamin Moore, amerykański producent ekskluzywnych farb do wnętrz. Specjaliści ds. koloru we współpracy z architektami wnętrz, kulturoznawcami i podróżnikami opracowali paletę barw inspirowaną bogactwem Rosji i Chin. Przepych Kremla, zachwycająca stylistyka cesarskich pałaców w Pekinie i Szanghaju znalazły odzwierciedlenie w trendzie „The New Luxury”, który zakłada pełną swobodę w projektowaniu wnętrz i sięga po odważną kolorystykę kojarzoną z luksusem. Symbolem trendu jest również Dubaj, miasto niesamowitych możliwości w zakresie dekoracji i wzornictwa, w którym praktycznie jedynym ograniczeniem w kreacji jest ludzka wyobraźnia. Do bogatej palety barw należy dostosować odpowiednie materiały. Aksamit, satyna, skóra, metal i lustra dodadzą wnętrzu ekskluzywnego charakteru. Takie połączenie kolorów i materiałów jest wyrazem odwagi i indywidualizmu domowników. Nie należy jednak sądzić, że trend marki Benjamin Moore stoi w opozycji do natury. Pod głoszonym hasłem Eco Luxury (ekologiczny luksus) kryje się bliskość przyrody, ale przy jednoczesnym zapewnieniu domownikowi komfortu i wygody.

Chemia budowlana - Kolory luksusu
Paleta barw „The New Luxury” składa się z 10 odcieni pochodzących z różnych rodzin kolorystycznych. Pierwszoplanową rolę ogrywają złoty w wydaniu metalicznym (Gold-10 Metallic) oraz ciepły, lśniący ugier (Glowing Umber 182). To te dwa odcienie budzą najżywsze skojarzenia z luksusem i dominują nad pozostałymi kolorami palety. Dużo do powiedzenia mają fiolety, które obecne są w różnym stopniu nasycenia. Delikatna lawenda (Persian Violet 1419), blady fiolet (Wild Orchid 2072-40) i nasycony śliwkowy (Summer Plum 2074-20) mogą stanowić uzupełnienie dla innych kolorów z kolekcji, jak i samodzielnie wypełnić domowe wnętrze. Inne rodziny kolorów reprezentowane są skromniej, co nie oznacza, że są mniej istotne dla efektu wizualnego w aranżowanym wnętrzu. Niebieski z odcieniu Blue Macaw 784 bardzo ładnie kontrastuje zarówno ze złocistym Glowing Umber 182, jak i spokojnym różem Pale Petal 1178. Całość dopełniają trzy kolory neutralne: intensywny brąz (Caponata AF-650), szarość z nutką beżu (Sandlot Gray 2107-50) oraz szarość w odcieniu granitu (Granite AF-660).

Jak zamówić farby w kolorystyce trendu The New Luxury?
Każdy kolor trendu The New Luxury posiada indywidualną nazwę i numer identyfikacyjny. Wszystkie proponowane odcienie dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore o kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta.
Przeczytaj również: Farby o matowym stopniu połysku
Nazwy i numery identyfikacyjne kolorów z palety The New Luxury:
- Sandlot Gray 2107-50;
- Granite AF-660;
- Pale Petal 1178;
- Persian Violet 1419;
- Wild Orchid 2072-40;
- Caponata AF-650;
- Glowing Umber 182;
- Summer Plum 2074-20;
- Blue Macaw 784;
- Gold-10 Metallic.

Autor: B.M. Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt