chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Innowacyjne wiertła Boscha do pracy na sucho

Innowacyjne wiertła Boscha do pracy na sucho

02.07.2010
Bosch wprowadza na rynek innowacyjne wiertła diamentowe, którymi można wiercić w bardzo twardych płytkach, bez stosowania wody do chłodzenia wiertła. Program obejmuje sześć wierteł diamentowych typu „easyDRY“ o średnicach od 6 do 14 mm (które można stosować z wkrętarkami akumulatorowymi i sieciowymi wyposażonymi w uchwyt wiertarski 13 mm) oraz 23 wiertła (korony) diamentowe typu „DRYSpeed“ o średnicach od 14 do 83 mm (które można stosować ze szlifierkami kątowymi). Szeroki asortyment nowych wierteł Bosch jest odpowiedzią na potrzeby branży sanitarnej i glazurniczej. Nowe wiertła diamentowe będą dostępne w sklepach specjalistycznych od lipca.

Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel
Twarde płytki znajdują coraz szersze zastosowanie przy wykańczaniu wnętrz. Wykłada się nimi nie tylko podłogi, ale także ściany w kuchni i łazience. Dotychczas wiercenie w twardych płytkach wiązało się z koniecznością chłodzenia wiertła wodą, co zapobiegało uszkodzeniom diamentów w wyniku emisji ciepła. Wymagało to od użytkownika czynności przygotowawczych tzn. podłączenia butli z wodą oraz przystawki centrującej. Nowy program wierteł Bosch eliminuje wszystkie trudności związane z wierceniem w twardych płytkach.
REKLAMA:


Długa żywotność, łatwa obsługa


Zaletami nowych wierteł diamentowych do pracy na sucho są łatwa obsługa oraz znacznie dłuższa żywotność niż w przypadku wierteł przeznaczonych do pracy na mokro. Wiertła easyDRY są zaopatrzone w środek chłodzący, który znajduje się w we wnętrzu chwytu wiertła. Podczas wiercenia chłodziwo wydostaje się z uchwytu przez wierzchołek wiertła i chłodzi diamenty. Wiertła diamentowe Bosch do szlifierek kątowych są chłodzone powietrzem. Oferują one ponadto znacznie szybsze tempo wiercenia niż porównywalne wiertła przeznaczone do pracy na mokro. Dzięki temu użytkownik może wywiercić więcej otworów w krótszym czasie i przy mniejszym nakładzie sił.

Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel

Prawidłowe stosowanie wierteł


Przy stosowaniu wierteł diamentowych do pracy na sucho ważna jest prawidłowa metoda wiercenia. Na początku pracy zaleca się ustawienie wiertła lekko pod kątem. Po nawierceniu otworu należy wiertło stopniowo doprowadzić do pozycji prostopadłej względem powierzchni wiercenia. Lekko okrężne ruchy w trakcie wiercenia zwiększają tempo pracy. Podczas pracy wiertłami o średnicach od 6 do 14 mm powstający w efekcie rdzeń służy jako zatyczka dla środka chłodzącego. Po przewierceniu płytki należy przerwać pracę i użyć wiertła odpowiedniego dla materiału znajdującego się pod płytką, np. wiertła do młotów w przypadku betonu. Wiercenie wiertłami diamentowymi materiałów innych niż płytki skraca żywotność narzędzi.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie przedsiębiorstwem produkcyjno-usługowym oferującym nowoczesne technologie. Poszczególne działy przedsiębiorstwa: Technika Motoryzacyjna, Technika Przemysłowa oraz Dobra Użytkowe i Techniczne Wyposażenie Budynków, w których zatrudnionych jest ok. 275 tys. pracowników, odnotowały w 2009 roku obrót w wysokości ponad 38,2 mld euro. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Światowa organizacja, na którą składają się ośrodki badawczo-rozwojowe, fabryki oraz sieć dystrybutorów jest filarem rozwoju przedsiębiorstwa. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3,5 mld euro na badania i rozwój oraz zgłasza ponad 3800 patentów.

Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne rozwiązania.

Przedsiębiorstwo, które początkowo nosiło nazwę „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”, zostało założone w 1886 roku, w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861 - 1942). Społeczno-prawna struktura spółki Robert Bosch GmbH zapewnia Grupie Bosch niezależność i samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu tworzyć dalekosiężne plany oraz inwestować w ważne dla przyszłości firmy projekty. 92 proc. udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do fundacji Robert Bosch Stiftung GmbH. Prawem głosu dysponuje większościowo instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG, która pełni funkcje rynkowe udziałowca. Pozostałe udziały w spółce znajdują się w rękach rodziny i spadkobierców Roberta Boscha oraz spółki Robert Bosch GmbH.

Działalność Grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, systemów zabezpieczeń, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel, Rotozip, CST/berger oraz urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, jak również sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja układów hamulcowych (w Mirkowie pod Wrocławiem), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50 proc.).

Źródło: Bosch

Autor: Bosch - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt