chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Jak nakładać tynk mozaikowy?

Jak nakładać tynk mozaikowy?

15.06.2010
Tynk mozaikowy MARMARE przeznaczony jest do dekoradcyjno-ochronnych wykończeń powierzchni na zewnątrz i do wewnątrz budynków.

Chemia budowlana - Jak nakładać tynk mozaikowy?
Dzięki dużej odporności na działanie warunków atmosferycznych polecany do wykonywania dolnych partii elewacji budynków. Produkt jest gotowy do użycia i dostępny w szerokiej gamie melanży.
Przeczytaj również: Systemy zapraw Tytan TEO
REKLAMA:


Typowe podłoża budowlane powinny być czyste, równe, nośne, odtłuszczone i zwarte. Luźne ziarna i zanieczyszczenia należy usunąć w sposób mechaniczny lub wodą pod ciśnieniem. Wszelkie nierówności i ubytki należy uzupełnić zaprawą wyrównujacą. Konieczne jest przeprowadzenie wstępnych prób w celu określenia nośności i przyczepności podłoża. Na 24 godziny przed nałożeniem masy tynkarskiej powierzchnie zagruntować preparatem gruntującym MARMARE GRUNT. Kolor prepratu gruntującego powinien być zbliżony do koloru masy tynkarskiej.

Firma SEMPRE proponuje gotowe kolory gruntu pod odpowiednie kolory tynków mozaikowych. Mozaikowa masa tynkarska MARMARE jest gotowa do użycia. Po otwarciu pojemnika należy sprawdzić zgodność koloru melanżu z zamówieniem. Tynk mozaikowy należy wymieszać mieszadłem koszykowym. Po wymieszaniu masę tynkarską nanieść na grubość ziarna za pomocą pacy metalowej. Po nałożeniu całość powierzchni delikatnie wygładzić. W celu uniknięcia śladów połączeń konieczne jest wykonywanie odrębnych elementów architektonicznych w jednym cyklu roboczym tzw. metodą "mokre na mokre".

Tynk mozaikowy MARMARE dostępny jest również w wersji z brokatem.
Autor: Sempre - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt