chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Młotowiertarka Kress 1100 BMH-MAX

Młotowiertarka Kress 1100 BMH-MAX

26.05.2010
Używanie przemysłowej wiertarki udarowej o dużej mocy kojarzy się większości z nas z ogłuszającym hukiem silnika. Jednak w naprawdę zaawansowanych technologicznie i przyjaznych użytkownikowi narzędziach odgłosy wydawane przez jednostkę napędową młotowiertarki można znacznie ograniczyć. Tak jest właśnie w przypadku 1100 BMH-MAX firmy Kress, nowości dostępnej w ofercie Lange Łukaszuk s.j.

Chemia budowlana - Młotowiertarka Kress 1100 BMH-MAX jest przystosowana do współpracy z potężnymi wiertłami typu SDS-Max
Młotowiertarka Kress 1100 BMH-MAX jest przystosowana do współpracy z potężnymi wiertłami typu SDS-Max
Wysoka moc oraz wydajność młotowiertarki wcale nie musi iść w parze z trudnym do znesienia hałasem generowanym przez pracujące urządzenie. Przykładem może być 1100 BMH-MAX firmy Kress, która pomimo swoich doskonałych parametrów, generuje odgłos porównywalny ze zwykłą, amatorską wiertarką. Dodakowo, młotowiertarka 1100 BMH-MAX wyposażona została w system redukcji drgań występujących podczas wiercenia, co znacznie poprawia komfort pracy z tym urządzeniem.
Przeczytaj również: Młotowiertarka 800 PSE QuiXS Set
REKLAMA:


Moc bez kompromisów


Młotowiertarka 1100 BMH-MAX firmy Kress wyposażona została w potężny silnik o mocy 1100 W, co przekłada się na wysoką wydajność urządzenia. Energia udaru, jaką dysponuje Kress 1100 BMH-MAX wynosi aż 9,5 J. Daje to możliwość uzyskania wibracji na poziomie 10,5 m/s2 przy wierceniu udarowym oraz 9,2 m/s2 w przypadku dłutowania, co pozwala na bezproblemową pracę nawet w przypadku tak trudnego materiału, jakim jest beton. Jednak produkt firmy Kress to nie tylko doskonała wydajność, ale również wysoki komfort pracy.

Chemia budowlana - Młotowiertarka Kress 1100 BMH-MAX
Młotowiertarka Kress 1100 BMH-MAX
Dzięki pionowemu ustawieniu napędu całe urządzenie jest świetnie wywarzone, co na pewno nie jest bez znaczenia podczas długotrwałej pracy. Młotowiertarka 1100 BMH-MAX posiada uchwyt SDS-Max co pozwala na szybką i wygodną wymianę narzędzi. Dodatkowo zapewnia to odpowiednią stabilność wierteł i dłut, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Urządzenie wyposażone jest również w przełącznik trybu pracy, dzięki któremu użytkownik może dokonać wyboru pomiędzy wierceniem z udarem lub samym kuciem, co czyni z 1100 BMH-MAX marki Kress nie tylko wydajne, ale też uniwersalne narzędzie. Kolejnym plusem tego urządzenia jest osobna regulacja obrotów w zakresie od 235-500 obr./min. Uniezależnienie tej regulacji od przycisku włączającego pozwala utrzymać stałą prędkość obrotową, bez konieczności kontrolowania nacisku dłoni, co doskonale spwadza się w przypadku długich wierceń. By uniknąć zmęczenia dłoni, firma Kress wyposażyła 1100 BMH-MAX w antywibracyjną rękojeść z ogranicznikiem głębokości wiercenia. Co więcej, uchwyt ten można obracać w zakresie pełnych 360 st. co daje pełną swobodę w dopasowaniu ustawienia młotowiertarki do indywidualnych preferencji użytkownika.

Firma Kress zadbała, by nie tylko praca z urządzeniem była bardzo komfortowa. Młotowiertarkę 1100 BMH-MAX otrzymujemy bowiem w profesjonalnej walizce, w której znajdziemy wspomniany wcześniej antywibracyjny uchwyt oraz smar do wierteł i dłut. Pozwala to znacznie ułatwić zarówno przechowywanie, jak i transport urządzenia.
Przeczytaj również: Bohrfixx – wiercenie bez pyłu
Poza wydajnością i komfortem pracy, młotowiertarka 1100 BMH-MAX ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę, czyli cenę. Firma Kress udowadnia w ten sposób, że doskonały sprzęt budowlany wcale nie musi być najdroższy, a użytkownik chcący dokonać zakupu za rozsądną cenę, wcale nie musi rezygnować z najwyższej jakości.

Dane techniczne 1100 BMH-MAX


Pobór mocy: 1100 W
Obroty bez obciążenia: 235 – 500 obr./min.
Ilość udarów bez obciążenia: 1350 – 2870 /min
Energia udaru: 9,5 J
Maks. średnica wiercenia udarowego w betonie: 40 mm
Maks. średnica wiercenia otwornicą do betonu: 105 mm
Wibracje przy wierceniu udarowym: 10,5 m/s2
Wibracje przy dłutowaniu: 9,2 m/s2
Waga: 5,9 kg

Młotowiertarka 1100 BMH-MAX, 1100 BMH-MAX: 1991,80 zł netto; 2430,00 zł brutto
Producent: Kress www.kress.pl
Dystrybutor: Lange Łukaszuk www.langelukaszuk.plfot. Lange Łukaszuk

Autor: Lange Łukaszuk - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt