chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Beton - sztuka dekoracji i ochrony

Beton - sztuka dekoracji i ochrony

05.03.2010
Chemia budowlana - Beton - sztuka dekoracji i ochrony
Ochrona powierzchniowa betonu z markami Sigma i Dekoral Professional

Beton wykorzystywano w budownictwie już w Asyrii i starożytnym Rzymie. Obecnie to mieszanina cementu, kruszywa, wody, dodatków i domieszek. Choć na przestrzeni wieków jego receptura ulegała zmianom, nadal jest uważany za jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów budowlanych.
Przeczytaj również: Jak konserwować podłogi PCV
REKLAMA:


Powierzchnie betonowe wskutek eksploatacji ulegają degradacji. Czynnikiem niszczącym może być wilgoć, element biologiczny, czy odkształcenia spowodowane obciążeniami statycznymi i dynamicznymi. Narażony na ich działanie beton wymaga trwałej ochrony. Taką zapewnią profesjonalne produkty. Ich zastosowanie należy poprzedzić analizą zabezpieczanej powierzchni, warunków oraz środowiska, w jakich będzie ona funkcjonować.

Ochrona powłokowa i impregnacja hydrofobowa


Produkty marek Sigma oraz Dekoral Professional chronią powłokowo, czyli wytwarzają na powierzchni betonu ciągłą warstwę izolacyjną. Odcinają beton od działania wody, gazów, chlorków i innych substancji. Warunkiem prawidłowej ochrony jest przyczepność produktu do podłoża. Można ją osiągnąć, dokładnie oczyszczając beton z wszelkich zanieczyszczeń oraz osuszając ślady wilgoci.

Powierzchnia będzie odporna na wodę i zabrudzenia po użyciu Impregnatu Hydrofobizującego marki Dekoral Professional. Należy stosować go na podłoża betonowe, których pH nie przekracza 9,5.
Przeczytaj również: Budowa domu pasywnego
Chemia budowlana - Beton - sztuka dekoracji i ochrony
- Impregnat powinien być nanoszony za pomocą pędzla bezpośrednio na wyschnięte i wyczyszczone powierzchnie. W zależności od narażenia powłoki na warunki atmosferyczne może być nanoszony w kilku warstwach. Sprawdzi się na betonie architektonicznym, różnych rodzajach kamienia naturalnego oraz cegle klinkierowej. Po jego zastosowaniu powłoka pozostanie niezmieniona lub zmieni się nieznacznie – mówi Mariusz Barszcz z Akademii Technik Malarskich.

Produkty marki Sigma spełniają nie tylko funkcję ochronną, ale także dekoracyjną. Estetyczną powłokę ochronną betonu można uzyskać dzięki zastosowaniu m.in. lakieru transparentnego Sigma Clearcoat, farby strukturalnej Sigma Kwarstone, czy farby akrylowej Sigmafacade Topcoat. Transparentny, akrylowy lakier Sigma Clearcoat przeznaczony jest do ozdabiania i zabezpieczania nieobrobionego podłoża mineralnego. Zachowuje naturalną strukturę materiału i jednocześnie chroni przed działaniem ujemnych temperatur, korozją oraz rozwojem grzybów i glonów. Z kolei farba Sigma Kwarstone tworzy strukturalną, dekoracyjną powłokę odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Powierzchnię o delikatnym, satynowym połysku można uzyskać, stosując farbę akrylową Sigmafacade Topcoat, która zachowuje trwałość kolorów i podkreśla strukturę podłoża. Jest ponadto odporna na szorowanie, zanieczyszczenia i przenikanie dwutlenku węgla.

Sztuka dekoracji i ochrony


Marki Sigma i Dekoral Professional to zaawansowane technologicznie i dedykowane profesjonalnym wykonawcom produkty, pomocne w sztuce dekoracji oraz ochrony otoczenia. W ofercie Dekoral Professional oraz Sigma znajdziemy bogatą paletę farb wewnętrznych, fasadowych, dekoracyjnych, systemów fasadowych, impregnatów i tapet oraz szereg podkładów, gruntów, tynków, emalii, bejc i lakierów. Mogą być one stosowane w obiektach mieszkalnych i komercyjnych, firmach i urzędach. Sprawdzą się także w budynkach zabytkowych i sakralnych, przywracając im architektoniczny splendor. W ramach marek Dekoral, Dekoral Professional i Sigma powołana została ponadto Akademia Technik Malarskich, czyli specjalistyczne centrum szkoleniowo-doradcze dla osób i firm związanych z branżą budowlaną. W ATM malarze mają możliwość doskonalenia niezbędnych w zawodzie umiejętności oraz uzyskania certyfikatu potwierdzającego zdobyte kwalifikacje. Producent: PPG Industries

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt