chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Betony Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » betony » Jak przygotować mieszkanie do malowania?

Jak przygotować mieszkanie do malowania?

12.08.2019
Wakacje to dla wielu dobra okazja, by na nowo pomalować mieszkanie i odświeżyć swoje wnętrza. Zanim jednak do tego przystąpimy, warto odpowiednio się przygotować, albowiem błędy popełnione w pierwszym etapie - jeszcze przed właściwym malowaniem (np. nieprawidłowe oczyszczenie ścian, brak właściwego podkładu) mogą spowodować, że kolor będzie mniej trwały lub straci swoje unikalne właściwości.

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Malowanie ścian to złożony proces. Zaczyna się już na etapie wyboru odpowiedniej farby. Warto więc zastanowić się, w jakim wnętrzu zostanie wykorzystany produkt i na jakich właściwościach najbardziej nam zależy. Niezależnie od miejsca, idealnie sprawdzą się farby ceramiczne, odporne na plamy i płynne zabrudzenia (Home&Style, Dekoral).

Przy wyborze farby, warto zwrócić uwagę na właściwości produktu.
Przeczytaj również: Domowe spa bez wychodzenia z domu

Na początek zadbaj o ściany


Zanim jednak przystąpimy do nakładania wymarzonego koloru na ściany, warto odpowiednio je przygotować. Na początku należy usunąć stare, słabo przyczepne powłoki malarskie (odpryski, wybrzuszenia). Można to zrobić na dwa sposoby: zwilżając powierzchnię wodą lub używając specjalnie przeznaczonych do tego produktów, by później niepotrzebne fragmenty usunąć np. szpachelką.

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Nie zapomnij umyć ścian


Mycie ścian to ważny etap prac malarskich. Jeżeli go pominiemy i pozostawimy podłoże pełne zabrudzeń i tłustych plam, żaden kolor nie będzie w tym miejscu idealny. Co więcej, problem pojawi się także z przyczepnością produktu. Ścianę najlepiej umyć mokrą ściereczką i mydłem malarskim nie zapominając o tym, aby w międzyczasie przemywać delikatnie powierzchnię niewielką ilością czystej wody. Dzięki temu nie doprowadzimy do powstawania zacieków. Na koniec całą ścianę powinniśmy jeszcze raz umyć czystą wodą, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

REKLAMA:

Grunt to dobry podkład


Ostatnim etapem przed właściwym malowaniem jest gruntowanie ścian - etap często przez wielu pomijany. Nałożenie gruntu gwarantuje jednolity kolor na ścianie, bez przykrych niespodzianek w postaci przebarwień czy plam; co więcej – zmniejsza chłonność malowanych powierzchni, dzięki czemu zużyjemy mniej farby właściwej. Po wyschnięciu ścian po gruntowaniu, możemy śmiało nakładać nasz wymarzony kolor i cieszyć się jego trwałością przez wiele lat!

Jak przygotować się do malowania


Po dokładnym zagruntowaniu ścian – można przystąpić do malowania!

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

 
Jesteś w dziale:

Betony

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt